FCMed testuje innowacyjną technologię leczenia schorzeń ręki


FCMed testuje innowacyjną technologię leczenia schorzeń ręki
2017-10-31
Dzięki uprzejmości firmy BTL, Familijne Centrum Medyczne Fundacji „Pomóż Im” zyskało możliwość testowania przełomowej technologii w terapii ręki. Przez dwa tygodnie - od 2 do 14 listopada centrum medyczne zaprasza do skorzystania z zabiegów przy użyciu systemu Rapael.

Rapael to inteligentna rękawiczka przeznaczona do rehabilitacji całej kończyny górnej (stawów nadgarstka, łokci i barku). Technologia otrzymała właśnie wyróżnienie "CES Innovations Awards Honoree 2017" w kategorii sport oraz biotech.

 

 

Jest urządzeniem o charakterze medycznym. Składa się z wyposażonej w czujniki rękawicy oraz odpowiedniego oprogramowania komputerowego. Wykorzystywana jest w rehabilitacji pacjentów po wylewie i - siłą rzeczy - z niedowładem kończyn górnych, ale także u pacjentów mających problemy ortopedyczne (stany po złamaniach, skręceniach) w obrębie całej kończyny górnej.

 

W ramach terapii pacjent uczy się na nowo manipulować przedmiotami dzięki prostym grom komputerowym. Gry te stanowią symulację różnych codziennych czynności jak np. podnoszenia, ściskania, chwytania przedmiotów.

 

Skuteczność terapii przy użyciu Rapael'a opiera się o systematyczne raportowanie z postępów fizjoteraoeutycznych, dzięki którym proces terapii przebiega znacznie sprawniej i skuteczniej.

 

- Naszym celem jest pomóc wszystkim pacjentom, zmagającym się z problemami w obrębie kończyn górnych, tak aby mogli korzystać z wysokiej jakości leczenia. Liczymy, że dzięki rozwiązaniu Rapael poprawi się jakość ich życia - zaznacza Agnieszka Stepanczuk, kierująca Ośrodkiem Rehabilitacji im. Sue Ryder z Familijnego Centrum Medycznego w Białymstoku.

 

- Jak wiadomo, rehabilitacja jest procesem, a nie jednorazowym zabiegiem. Dlatego tu także - pomimo prawdziwie kosmicznej technologii - nie da się osiągnąć spektakularnych efektów zaledwie po jednej wizycie. O konkretnych rezultatach w postaci realnej poprawy dotkniętej dysfunkcjami kończyny można mówić po serii zabiegów – dodaje. Dlatego, jak podkreśla specjalistka, warto od razu rozważyć zakup pakietu zabiegów.

 

Rejestracja telefoniczna: Kontakt: 85 67 77 022 / tel.kom.: 663 129 009. Zapisy prowadzone są od wtorku do soboty w godzinach pracy poradni: między 8.00 a 20.00 a w sobotę od 8.00 do 12.00.

Nadesłał:

publicum

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl