Kiedy warto udać się do laryngologa


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Kiedy warto udać się do laryngologa
2016-12-02
Ból głowy, ucha, nosa a może zatok jest coraz bardziej silny? Czas odwiedzić specjalistę, który pomoże nam uporać się z problemem. Otolaryngolog to lekarz o którym należy pamiętać i mieć na uwadze, gdy nasze zdrowie jest zagrożone.

Otolaryngologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się rozpoznawaniem, a także leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, a także innych narządów głowy oraz szyi. Obejmuje także chirurgię gruczołów ślinowych, języka, zatok przynosowych itp. Otolaryngolodzy zajmują się również chirurgią szczęki, zabiegami endoskopowymi przełyku, albo dolnych dróg oddechowych, a nawet chirurgią rekonstrukcyjną. Tego typu oraz wiele innych zabiegów wykonuje specjalista we wrocławskim Centrum Zdrowia Ogrodowa. Więcej informacji, rejestracja i dane kontaktowe dostępne na http://www.ogrodowa.wroclaw.pl/laryngolog

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Jak leczy laryngolog

Jak już było wspomniane wcześniej, otolaryngologia jest specjalizacją w dużej mierze zabiegową. Struktury głowy i szyi często zlokalizowane są w różnych przestrzeniach kostnych. Trudno więc do nich dotrzeć, więc niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Laryngolodzy zazwyczaj wykorzystują je w leczeniu, rzadziej w diagnozowaniu. Czołowym sprzętem służącym do oceny struktur ucha jest otoskop. Istnieją również różne urządzenia do badania słuchu odbiorczego. By ocenić jamę nosową, laryngolog przeprowadza rynoskopię albo endoskopię. Natomiast do badania węchu wykorzystuje się testy czynnościowe, które polegają na obserwacji pracy rzęsek, które wyściełają jamę nosową.

Kiedy udać się do specjalisty

Należy się do nich zgłosić, gdy dokuczają nam takie dolegliwości jak: bóle oraz zapalenia ucha, słyszalne szumy, niedosłuch, tendencja do gromadzenia woskowiny usznej, chrapanie, częste krwotoki z nosa, zbyt duże migdałki, zapalenie zatok, krtani lub gardła oraz zawroty głowy, czy też zaburzenia równowagi.

Nadesłał:

wojtiii656

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl