PCOS, a ciąża


PCOS, a ciąża
2016-10-19
Wiele kobiet cierpiących na PCOS zastanawia się, czy będzie mogło mieć dzieci. Oczywiście to pytanie jest wskazane, ponieważ jednym z efektów ubocznych zespołu policystycznych jajników jest niepłodność.

PCOS to choroba nieuleczalna, ale można powstrzymać jej rozwój, co umożliwi zajście w ciążę oraz zminimalizuje inne skutki uboczne przypadłości.

Na czym polega PCOS?

Zespół policystycznych jajników, polega na zaburzeniu gospodarki hormonalnej, czego efektem jest nieregularna owulacja lub jej brak. Każdego miesiąca jajnik próbuje uwolnić komórkę jajową, ale ze względu na zachwianą gospodarkę hormonalną staje się to bardzo trudne, a nawet niemożliwe. Niedojrzała komórka jajowa nie może wydostać się z jajnika, co powoduje powstawanie małych torbieli. PCOS ujawnia się podczas wykonywania USG.

PCOS i zajście w ciążę

Kobieta chcąca zajść w ciążę i i chorująca na PCOS ma szansę na zapłodnienie. Niestety przy nieregularnych cyklach trudno określić dokładnie dni płodne oraz ich występowanie, co nie ułatwia poczęcia potomka. Dlatego może okazać się, że staranie o dziecko przebiega bezskutecznie kilka lat. Najważniejszym etapem walki z niepłodnością spowodowaną zespołem policystycznych jajników, są regularne konsultacje z lekarzem ginekologiem, który dobierze odpowiednią kurację farmakologiczną oraz zaleci suplementy diety wspomagające zmagania się z chorobą.

Kwas foliowy

Witamina B9, czyli inaczej kwas foliowy odgrywa ważną rolę podczas rozwoju płodu i ma pozytywny wpływ na walkę z PCOS. Kwas foliowy ułatwia podziały komórkowe, również komórki jajowej oraz wspiera działanie metabolizmu, dlatego warto go stosować po zdiagnozowaniu zespołu policystycznych jajników. Można go przyjmować w postaci suplementów diety lub wplatać posiłki. Zawierają go głównie warzywa, ale również owoce. Produkty bogate w foliany to soja, bób, pomarańcza, brukselka, szpinak, szparagi i wiele innych.

Inofem

Sposobem wspomagającym walkę z zespołem policystycznych jajników jest stosowanie suplementu diety Inofem. Środek ten zawiera w swoim składzie mio-inozytol, kwas foliowy. Zestawienie tych substancji usprawnia metabolizm, poprawia wrażliwość komórkową na insulinę oraz przywraca owulację. Inofem pomógł już ponad 3,5 tysiącom kobiet, więc jego skuteczność została potwierdzona pozytywnymi wynikami wśród przyszłych mam zmagających się z PCOS.

Inofem jest dostępny na stronie producenta, w wielu aptekach internetowych oraz stacjonarnych.

Zdrowa dieta

Każda przyszła mama powinna pomyśleć o poprawie jakości posiłków oraz zbilansowanej diecie. Kobiety chorujące na PCOS szczególnie powinny dbać o jakość przyjmowanej żywności. Dieta uboga w witaminy i minerały zmniejsza odporność organizmu i jednocześnie przyczynia się do postępowania schorzenia. Najnowsze badania wykazują, iż walka z PCOS powinna być każdego dnia wspomagana pięcioma posiłkami o niskim indeksie glikemicznym.

 

 

 

Nadesłał:

Danutar

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl