Poradnik o sposobach leczenia wypadających oraz słabych włosów


2017-08-08
Wypadanie włosów jest coraz powszechniejszym problemem zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Na rynku jest wiele środków, których zadaniem jest powstrzymanie tego procesu. Jednak co zrobić kiedy nie przynoszą one pożądanych efektów?

Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów należą: stres, uwarunkowania genetyczne oraz zaburzenia hormonalne i metaboliczne organizmu. Łysienie androgenowe jest najczęstszą przyczyną łysienia dziedzicznego zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Stres i choroby autoimmunologiczne mogą prowadzić do wystąpienia łysienia plackowatego. Nadmierne wypadanie włosów może być też objawem chorób tarczycy i innych narządów wydzielających hormony. Wypadanie włosów towarzyszy anemii, jak również innym chorobom, przy których często występuje gorączka. Może również wynikać ze stosowania niektórych leków, w tym antybiotyków, a także towarzyszyć okresowi poporodowemu i karmieniu piersią. 

 

Jakie kroki powinna podjąć osoba dotknięta tą niedogodnością? Najważniejszym etapem leczenia wypadania włosów, tak jak każdej innej zmiany w organizmie, jest właściwe zdiagnozowanie przyczyny powstawania problemu. Zalecane jest więc udanie się do lekarza dermatologii, który zajmuje się również włosami. Pierwsza wizyta polega na zebraniu dokładnego wywiadu medycznego, badaniu trichoskopowym skóry owłosionej głowy i jeśli jest taka potrzeba, zleceniu badań dodatkowych. Szereg pytań zadawanych przez specjalistę ma za zadanie ustalić dokładną przyczynę wypadania włosów, ponieważ istnieje wiele czynników determinujących te same objawytłumaczy Anna Suwalska, Lekarz Dermatolog, Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

 

Współczesna medycyna daje możliwości skutecznej walki z łysieniem. Tak jak w przypadku każdej innej przypadłości, im wcześniej podejmiemy odpowiednie kroki, tym większą mamy szansę na efektywne leczenie, czyli stymulację wzrostu nowych włókien oraz wyhamowanie wypadania włosów osłabionych. Wśród rozwiązań jakie są proponowane pacjentom można wyróżnić mezoterapię igłową skóry głowy preparatem osocza bogatopłytkowego Regeneris oraz mezoterapię igłową preparatem Dr Cyj.

 

Skuteczność pierwszego zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zależy przede wszystkim od zastosowanej technologii separowania poszczególnych składników morfotycznych krwi, czyli płynnego osocza, leukocytów i płytek krwi oraz erytrocytów. Najważniejszą rolę w procesie odmładzania, gojenia i regeneracji odgrywają jednak nasze własne płytki krwi. Po odpowiednim przygotowaniu pobranej krwi, odwirowaniu, uzyskany koncentrat zawiera kilkukrotnie większą ilość płytek niż krew bazowa. Roztwór osocza odpowiednio aktywowany aplikowany jest przy użyciu techniki mezoterapii, a więc powierzchniowo do skóry za pomocą igły. Aby terapia była skuteczna zaleca się wykonanie 3–5 zabiegów w odstępach 2–3 tygodni. – tłumaczy dr Anna Suwalska z Kliniki ESTELL.

 

W przypadku terapii preparatem Dr Cyj możemy powiedzieć, że jest to pierwszy na świecie preparat peptydowy pochodzenia niezwierzęcego wykorzystywany do walki z łysieniem. W jego skład wchodzi aż siedem opatentowanych peptydów, które dzięki połączeniu z kwasem hialuronowym stymulują mikrokrążenie skóry głowy i dodatkowo pobudzają wzrost włosów poprzez zwiększanie wielkości mieszków włosowych.

Zabieg rekomendowany jest dla kobiet i mężczyzn w leczeniu problemów z włosami o różnym nasileniu i podłożu. Dla powodzenia procesu leczenia, w trakcie trwania kuracji bezwzględnie zakazane jest spożywanie alkoholu. Podsumowując, można śmiało powiedzieć, że dzięki rozwojowi medycyny estetycznej, osoby borykające się z problemem wypadających włosów, zyskały dostęp do skutecznych metod przeciwdziałania temu problemowi - dodaje dr Anna Suwalska z Kliniki ESTELL.

 

Nadesłał:

AchA PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl