AKTYWNY URLOP ZE ZWIERZAKIEM. JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WYJAZDU?


AKTYWNY URLOP ZE ZWIERZAKIEM. JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WYJAZDU?
2020-10-29
Coraz większą popularnością cieszą się hotele pozwalające na pobyt zwierzaka w pokoju, co zachęca do zabrania go na zasłużone wakacje i słodkie lenistwo w ciepłym łóżku. Ale wśród właścicieli nie brakuje też osób chętnie zabierających swoich pupili na bardziej ekstremalne przygody.

Górskie wędrówki, wypady na narty czy biegi przełajowe mogą się skończyć poważnymi urazami wymagającymi natychmiastowej pomocy. Co zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo naszemu podopiecznemu?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Szczególnie w okresie ograniczenia ruchu lotniczego chętniej będziemy wybierać aktywności na świeżym powietrzu, z dala od miast i większych skupisk ludzkich. Tym bardziej musimy przygotować siebie i swojego pupila do bezpiecznego spędzenia wolnego czasu, ponieważ pomoc może nie dotrzeć do nas wystarczająco szybko.

Jednym z podstawowych rozwiązań jest skompletowanie niewielkiej apteczki z najpotrzebniejszymi elementami, które pozwolą nam zareagować w krytycznym momencie. Jeśli będziemy musieli poradzić sobie z otwartą raną i panikującym zwierzęciem, możemy nie zdążyć z dotarciem do najbliższego weterynarza. Przed wyjazdem zapoznajmy się też z zasadami udzielania pierwszej pomocy. W momencie silnego stresu nasze działania, mimo dobrych intencji, mogą przynieść więcej szkody niż pożytku, dlatego poświęćmy dodatkowy czas na spokojne poznanie najważniejszych informacji, które mogą uratować naszemu przyjacielowi życie.

O jeden krok za daleko

Właściciele mający zaufanie do swoich psów i kotów pozwalają im swobodnie poznawać zakamarki lasu, gdzie mogą na nie czyhać nie tylko trujące rośliny, ale także zostawiane przez ludzi śmieci – w tym puszki z ostrymi krawędziami, potłuczone szkło i odstające metalowe fragmenty opakowań. Bardziej ciekawskie zwierzaki mogą trafić również na mieszkańców lasu, którzy nie będą zadowoleni z nagłej wizyty i będą usiłowali bronić swojego terytorium pazurami i zębami. W niektórych przypadkach skończy się tylko na zaczepkach, ale w tych bardziej nieprzyjemnych konieczne będzie zabezpieczenie ran na czas transportu do weterynarza. W takich sytuacjach sprawdzi się ClotIt – proszek mający za zadanie natychmiastowe zatrzymanie krwawienia. Dzięki naturalnemu składowi powstający na powierzchni rany opatrunek jest w pełni bezpieczny dla zwierzaka, nawet w przypadku jego polizania. Poręczna butelka zawiera wystarczającą ilość proszku na wielokrotne użycie, co na pewno spodoba się właścicielom zwierząt wymagających regularnej aktywności fizycznej.    

– Zastanówmy się, czy nasze zwierzę na pewno jest dobrze zabezpieczone na dłuższe wyjście. Poza miastem czekają na nie inne warunki, mnogość zapachów i impulsów może powodować wzmożoną chęć zabawy i poznawania terenu, więc nie wystarczy jedynie zadbanie o butelkę wody i jedzenie. Trzeba pamiętać o regularnych szczepieniach i zakraplaniu przeciw kleszczom, o ochronie łap, dobrej smyczy z regulacją długości. Zadbanie o te kwestie pozwoli nam faktycznie cieszyć się czasem spędzonym na zewnątrz. Przestraszony zwierzak może pobiec przed siebie, nie reagując na nawoływania właściciela. Nie zapomnijmy więc o adresówce z aktualnym numerem telefonu. Im krótszy czas od ucieczki zwierzaka, tym większe szanse na jego bezpieczny powrót do właściciela.

 

ClotIt to innowacyjny preparat hemostatyczny – w pełni naturalny środek hamujący krwawienie, przeznaczony w szczególności dla zwierząt domowych, wygodny w stosowaniu i przechowywaniu. Dystrybucją ClotIt w Europie zajmuje się Bridge Medical, polski dystrybutor sprzętu medycznego.

Nadesłał:

thaumiel

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl