Avenida Poznań wspiera Program Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi


Avenida Poznań wspiera Program Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi
2019-09-16
We wrześniu w całej Europie rozpoczęła się siódma edycja Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.

19 września w poznańskiej Avenidzie koordynatorzy akcji z Wielkopolskiego Centrum Onkologii przeprowadzą akcję edukacyjną, a także umożliwią zapisanie się na badania.

Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi to czas, kiedy na terenie całej Polski odbywają się bezpłatne badania profilaktyczne, wykłady dla uczniów i studentów oraz dyskusje ze służbą zdrowia. W Wielkopolsce wydarzenie koordynuje Wielkopolskie Centrum Onkologii. Już 19 września w Avenidzie Poznań organizatorzy projektu będą edukować i zachęcać do zapisania się na bezpłatne badania.

Bardzo cieszymy się, że Avenida może wziąć udział w siódmym już Tygodniu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. To dla nas ważne, aby klienci Avenidy byli świadomi zagrożeń oraz regularnie wykonywali badania profilaktyczne – mówi Katarzyna Korpak, Dyrektor Avenidy Poznań.

Do Programu mogą przystąpić osoby w wieku 40-65 lat, które są w grupie podwyższonego ryzyka zachorowań na nowotwory głowy i szyi. Charakterystycznymi objawami tych chorób są np. krwotoki z nosa, pieczenie języka czy białe naloty w jamie ustnej. Z badań mogą skorzystać również osoby, które znajdują się w podwyższonej grupie ryzyka: palacze, nadużywający alkoholu, narażeni na zakażenie wirusem HPV, a także osoby genetycznie obciążone, których bliscy chorowali na nowotwory głowy i szyi.

Badania profilaktyczne pozwalają na wykrycie choroby zanim jeszcze pojawią się jej objawy. Największą zaletą badań realizowanych poprzez Projekt jest krótki czas oczekiwania na wizytę i brak konieczności posiadania skierowania.

19 września w Avenidzie Poznań powstanie stoisko, przy którym klienci będą mogli zapisać się na badania oraz skorzystać z informacji na temat Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.

Nadesłał:

PRinspiration

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl