Badania mammograficzne w VIVO! Krosno


Badania mammograficzne w VIVO! Krosno
2019-07-31
Już 1 sierpnia, w godz. 10.00-16.00, przed Centrum Handlowym VIVO! Krosno pojawi się Mammobus, w którym kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać badanie piersi.

Już 1 sierpnia, w godz. 10.00-16.00, przed Centrum Handlowym VIVO! Krosno pojawi się Mammobus, w którym kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać badanie piersi. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego będą oceniane przez wykwalifikowanych radiologów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, należy dokonać jednak wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu: 58 666 24 44 bądź za pomocą formularza: http://www.mammo.pl/formularz. Organizatorem akcji jest LUX MED.

Jedynie 38% uprawnionych Polek zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne. Co roku rak piersi odbiera życie wielu z nich. Kobiety zbyt późno dowiadują się o chorobie, bo w początkowym stadium nie wpływa ona źle na samopoczucie. Tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia poprzez wykonywanie prześwietlenia piersi pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą zmiany chorobowe. Zadowalający wynik wcześniejszej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

W tę niezwykle ważną akcję profilaktyczną włączyło się również VIVO! Krosno. 1 sierpnia, w godz. 10.00-16.00, przed Centrum Handlowym stanie Mammobus, w którym panie w wieku 50-69 lat będą mogły całkowicie bezpłatnie wykonać badanie piersi. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego będą oceniane przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających, LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu.

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone i nie były wcześniej leczone  z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy bądź są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Niezbędna jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub za pomocą formularza: http://www.mammo.pl/formularz. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii. Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, dlatego przed połączeniem telefonicznym organizatorzy proszą o przygotowanie dowodu osobistego.     

- Bardzo chętnie włączamy się we wszelkiego rodzaju akcje, które mają na celu ochronę zdrowia i życia. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne są regularne badania profilaktyczne, które pozwalają skontrolować stan organizmu i są jedynym sposobem na szybkie wykrycie choroby, a także jej skuteczne leczenie  – mówi Izabela Malecha, Center Manager VIVO! Krosno.

Serdecznie zapraszamy!

Nadesłał:

Open Media

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl