Co to jest cholesterol HDL?


2011-03-05
Czy wiesz jak duży wpływ na Twoje zdrowie i serce ma dobry cholesterol HDL? Jest to frakcja, która ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Sądzisz, że zdobycie prawidłowego poziomu cholesterolu, kiedy będzie on już niegroźny dla naszego organizmu wymaga wiele wyrzeczeń i jest on po za naszym zasięgiem? Nic z tych rzeczy, wysoki cholesterol HDL można osiągnąć na kilka sposobów. Jednym z nich to aktywność fizyczna, która pobudza produkcję własnego HDL. Do tego możesz dorzucić spożywanie większej ilości surowych roślin. Jeśli ograniczysz jedzenie produktów pochodzenia zwierzęcego tym samym podniesiesz poziom cholesterolu HDL. 

HDL jest to frakcja lipoprotein o wysokiej gęstości , dlatego, że ma największą zawartość apolipoprotein. HDL jest to związek chemiczny, który w skuteczny sposób prowadzi cholesterol z krwi bezpośrednio do wątroby. Dobry cholesterol to pojemnik, który krąży pusty po organizmie i napełnia cholesterol. Po całkowitym napełnieniu się usuwa całkowitą pojemność do wątroby i z powrotem wraca do pracy. Trzeba także zaznaczyć, że „dobry cholesterol” hamuje rozwój miażdżycy, oraz prowadzi do wypłukiwania komórek tłuszczowych z układu krwionośnego.

Dobry cholesterol HDL ma duże właściwości dla funkcjonowania całego organizmu. Jest to związek tłuszczowy występująca we krwi. Jej podstawową misją jest obniżanie poziomu cholesterolu poprzez transportowanie tej frakcji obecnej we krwi do wątroby, gdzie jest on metabolizowany.Jeśli nie wiesz jak obniżyć cholesterol to zapamiętaj, że zwiększając poziom dobrego cholesterolu obniżasz tym samym zły cholesterol.

Następna istotna właściwość, którą stanowią cząsteczki HDL to gromadzenie zapasu części białkowych. Ich pełna nazwa medyczna brzmi apolipoprotein. Inaczej mówiąc to białka, które są potrzebne do prawidłowego dostarczania do tkanek cholesterolu, trójglicerydów i fosfolipidów.

Serce i układ krążenia jest pod odpowiednią ochroną, jeśli poziom cholesterolu HDL jest w granicach od 40 miligramów do 60 miligramów. Zachowaj więc takie proporcje, a będziesz miał pewność, że Twoje naczynia krwionośne są bezpieczne.

Nadesłał:

Tobisz

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl