Mammobus przed Atrium Kasztanowa


2024-05-22
Mammobus przed Atrium Kasztanowa

 

Atrium Kasztanowa wspiera ważną akcję prozdrowotną skierowaną do kobiet i zachęca je do skorzystania z bezpłatnej mammografii. We wtorek, 28 maja, mieszkanki Piły i okolic będą mogły wykonać badanie profilaktyczne w mammobusie, który stanie przed centrum handlowym.

 

Regularne badania to podstawa. Co roku u 12 tysięcy Polek diagnozuje się raka piersi. Najskuteczniejszą formą wczesnej profilaktyki raka piersi jest mammografia, która pozwala w porę podjąć właściwą terapię i  daje szansę powrotu do zdrowia. Dlatego też od wielu lat bezpłatne badania przeprowadzane są w całej Polsce w mammobusach w ramach realizowanego programu NFZ.

 

Takim profilaktycznym badaniom mammograficznym już we wtorek (28 maja) poddać będą mogły się pilanki. Tego dnia przed wejściem głównym do centrum handlowego zaparkuje mammobus, który będzie czynny w godz. 9.00-13.00. Z bezpłatnej mammografii mogą skorzystać kobiety w wieku 45 - 74 lat, które w ciągu 2 ostatnich lat nie wykonały takiego badania.

 

Mammobus wyposażony jest w nowoczesny certyfikowany aparat mammograficzny, podlegający bieżącym testom i kontrolom jakości. Nad prawidłowością wykonywanych badań czuwa wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem. Zachęcamy do wcześniejszej telefonicznej rejestracji na badanie pod numerem (58) 325 76 02 lub (61) 222 37 37. Do rejestracji należy przygotować nr PESEL oraz nr telefonu kontaktowego.

 

 

Organizatorem akcji, wspólnie z Atrium Kasztanowa, jest Mobilna Pracownia Mammografii Mammo-med.

 

Więcej informacji na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu www.facebook.com/AtriumKasztanowa.

Nadesłał:

MonikaG.

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl