Najnowsze dane ze Szpitala Tymczasowego przy ul. Rtm. Witolda Pileckiego 99 w Warszawie


2021-05-06
Szpital Tymczasowy działający przy ul. Rtm. Witolda Pileckiego 99 w Warszawie od kilkunastu tygodni, zgodnie ze swoim charakterem, przyjmuje wyłącznie pacjentów chorych na COVID-19. Ostatnie dane pokazują niewielki spadek liczby przyjęć a także powolny spadek liczby pacjentów potrzebujących wspomag

 

 

Ostatnie dane pokazują niewielki spadek liczby przyjęć a także powolny spadek liczby pacjentów  potrzebujących wspomagania oddechowego przy użyciu respiratorów. 

Nie zmienia to jednak faktu, że epidemia trwa, na co wskazują statystyki naszego szpitala: w ostatnim tygodniu Szpital Tymczasowy przyjął kolejnych 52 pacjentów, a liczba chorych podłączonych
do respiratorów utrzymuje się dobowo powyżej dwudziestu osób.

Powiększająca się obsada wyspecjalizowanej kadry medycznej oraz personelu szpitala zapewnia ciągłą, profesjonalną opiekę chorym na Covid-19. W przyszłości dobrze przygotowany i wyposażony Szpital Tymczasowy może stanowić podstawowe wsparcie dla walki z epidemią, dając możliwość zwalniania poszczególnych oddziałów „covidowych” w innych szpitalach na rzecz świadczenia opieki zdrowotnej pacjentom „niecovidowym”, którym epidemia ograniczyła dostęp do leczenia.

 

Intensywnie kontynuujemy akcję szczepień – w punkcie szczepień zlokalizowanym przy Szpitalu Tymczasowym w sumie podano już ponad 28 tysięcy dawek szczepionki, w tym drugą dawką zaszczepiono ponad 9 tysięcy osób. Każdego dnia ta liczba wzrasta, dając nadzieję na przyszły powrót do normalności, także w obszarze ochrony zdrowia. 

 

Do personelu Szpitala Tymczasowego płyną wyrazy uznania dla jego wytężonej, pełnej poświęcenia pacjentom pracy, między innymi kierowane jest wsparcie od darczyńców i firm. W ubiegłym tygodniu Nestlé, Raben Logistics Polska oraz Fundacja Lekarze Lekarzom dostarczyły do szpitala produkty spożywcze oraz napoje. 

Wszystkim instytucjom i osobom przekazującym wsparcie i pomoc naszemu personelowi serdecznie dziękujemy, doceniając każdy gest uznania i życzliwości dla kadry Szpitala Tymczasowego.

 

 

Zapraszamy do śledzenia naszej strony: www.szpitalpoludniowy.com oraz profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Szpital-Południowy, gdzie na bieżąco informujemy o naszej pracy. Wszelkie pytania prosimy kierować drogą mailową na adres: media@szpitalpoludniowy.com. Staramy się udzielać odpowiedzi najszybciej jak to możliwe.

 

 

Nadesłał:

karinagrygielska@ramkapr.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl