Oddaj krew w Mikołowie – podziel się tym, co najcenniejsze!


Oddaj krew w Mikołowie – podziel się tym, co najcenniejsze!
2021-07-20
W we wtorek 27 lipca od 10:00 do 15:00 przed Centrum Handlowym Auchan Mikołów stanie ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Uzupełni ona zapasy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Lato to czas wakacyjnych wyjazdów i odpoczynku. Warto jednak pamiętać, że w naszym otoczeniu są osoby potrzebujące krwi – to chorzy w trakcie leczenia chorób nowotworowych i chorób krwi, pacjenci po przeszczepach, a także ci, którzy ucierpieli w wypadkach. Dlatego Centrum Handlowe Auchan Mikołów wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zachęcają do oddawania krwi. 

We wtorek 27 lipca na parkingu przed Centrum Handlowym Auchan Mikołów przy ulicy Gliwickiej 3 stanie specjalny ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. W ten sposób można pomóc w uzupełnieniu zapasów Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, które zaopatruje w krew i jej składniki 130 szpitali i klinik regionu śląskiego. 

Ze względu na sytuację epidemiczną panującą w Polsce, dawców obowiązują dodatkowe wymogi. Krew może oddać osoba, która m.in. w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami Polski, której temperatura ciała nie przekracza 37,3°C, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Ograniczenia obowiązują również osoby poddające się szczepieniu. Ci, którzy zaszczepili się szczepionką mRNA muszą odczekać 48 godzin by móc oddawać krew, natomiast Ci którzy przyjęli szczepionkę wektorową muszą odczekać 14 dni. 

Każdy krwiodawca przychodzi w maseczce. Bezpośrednio przed oddaniem krwi będzie poddany badaniu temperatury i kwalifikacji lekarskiej. 

Ambulans, w którym będzie można oddawać krew będzie oczekiwał na parkingu przed Centrum Handlowym Auchan Mikołów przy ulicy Gliwickiej 3 w Mikołowie 27 lipca w godzinach od 10.00 do 15.00. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach w ramach wakacyjnej akcji zachęca mieszkańców regionu do regularnego oddawania krwi.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl