Ruszają poszukiwania beneficjentów Poland Business Run 2024


2024-04-17
Rozpoczął się nabór wniosków na beneficjentów tegorocznej charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run. Każdy, kto potrzebuje dofinansowania do zakupu protezy kończyn, wózka, sprzętu ortopedycznego, rehabilitacji czy pomocy psychologicznej, już teraz może ubiegać się o pomoc finansową.

Do Fundacji Poland Business Run każdego roku dociera kilkaset historii pacjentów, którzy stają w obliczu choroby, amputacji czy mastektomii. Potrzebują protez, wózków, rehabilitacji i wsparcia psychologa, by normalnie żyć i pracować. Koszt protezy czy wózka to wydatek rzędu od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych, a sprzęt ten trzeba serwisować i wymieniać. Pacjenci często potrzebują też rozmowy z psychologiem, nauki chodu o protezie, dedykowanych ćwiczeń itp. Kobiety, które przeszły chorobę nowotworową i zabieg mastektomii, po zakończeniu leczenia wciąż mierzą się z bólem, ograniczoną ruchomością czy obrzękami ręki. W takim wypadku kluczowa jest kompleksowa rehabilitacja. 

Przeczytaj również:

Jednym z pierwszych wnioskodawców w 2024 roku jest 45-letni Michał z Gdańska, który w wieku 18 lat, w wyniku choroby nowotworowej kości, miał amputowaną nogę na wysokości uda.

Dzięki wsparciu Fundacji Poland Business Run będę mógł sfinansować zakup stopy hydraulicznej nowej protezy. Moją życiową pasją jest jazda na rowerze – przed niepełnosprawnością na szosowym, a teraz na handbike’u. Ostatnio fascynują mnie również modele aut zdalnie sterowanych i bashing, czyli ekstremalna jazda nimi. Zawsze byłem aktywny i energiczny, lubię się śmiać, jestem też społecznikiem i wolontariuszem. Pomimo swojej niepełnosprawności zwiedziłem już kawałek świata i planuję to kontynuować mówi Michał.

Od 1 stycznia 2024 roku nastąpiły duże zmiany dotyczące refundacji na zaopatrzenie ortopedyczne, m.in. protezy kończyny dolnej i górnej, oraz wyroby medyczne po amputacji, a limity refundacji na niektóre wyroby medyczne znacząco wzrosły, np. limit na protezę uzupełniającą stopę wzrósł z 600 zł do 8000 zł, a na protezowe wyrównanie skrócenia kończyny dolnej w obrębie uda z 5000 zł do 15000 zł. Dofinansowanie do protezy ostatecznej modularnej podudzia z 3500 zł wzrosło nawet do 10000 zł przy najwyższym stopniu mobilności dla osób dorosłych oraz do 15000 zł w przypadku dzieci. Limit refundacji na protezę bierną kosmetyczną całej kończyny górnej po wyłuszczeniu w obrębie stawu barkowego wzrósł z 3000 zł do 10000 zł. Jeżeli chodzi o jej naprawę, limit wzrósł z 900 zł do 3300 zł. Refundacja protez ostatecznych została rozdzielona w zależności od poziomu mobilności pacjenta.

Choć sytuacja w zakresie finansowania protez się poprawiła, i tak jest to kropla w morzu potrzeb. Ceny protez rosną, a z roku na rok przybywa osób po amputacjach. Nowoczesna proteza nogi może kosztować nawet 250450 tys. zł. Wiele osób nie stać na tak drogi sprzęt, który często jest niezbędny do codziennego funkcjonowania. W takich sytuacjach pomaga Fundacja Poland Business Run, a dzięki biegaczom i firmom zaangażowanym w nasz charytatywny bieg co roku możemy wesprzeć ponad 100 osób mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Fundacja organizuje we wrześniu 13. edycję charytatywnej sztafety Poland Business Run, aby zebrać środki niezbędne do pomocy swoim podopiecznym. Od początku tej inicjatywy pomoc finansową  otrzymało 1000 osób. Również w tym roku, 8 września, kilkadziesiąt tysięcy pracowników firm i korporacji wystartuje, by wesprzeć potrzebujących. Jest to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez biegowych. Zapisy dla drużyn z firm i korporacji do tegorocznej edycji biegu rozpoczną się 14 maja i potrwają do 6 czerwca.  

Jak otrzymać dofinansowanie w ramach Poland Business Run 2024?

Wystarczy wypełnić, podpisać i wysłać wniosek – poprzez formularz online na stronie internetowej lub tradycyjnie pocztą. Komplet dokumentów wraz z załącznikami jest dostępny na stronie www.polandbusinessrun.pl w zakładce Dla Beneficjentów. Wszystkie dokumenty rozpatrzy komisja powołana przez zarząd, kierując pomoc przede wszystkim do osób najbardziej potrzebujących.

Forma wsparcia jest indywidualnie dopasowana do potrzeb konkretnej osoby, a wnioskodawcy mogą się ubiegać o dofinansowania do protez, wózków, sprzętu ortopedycznego, pomocy psychologicznej i rehabilitacji, m.in. specjalne tygodniowe turnusy rehabilitacyjne w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu w Krakowie. Na pomoc finansową mogą liczyć także osoby niepełnoletnie, wtedy wniosek powinni złożyć rodzice lub opiekun prawny.

Więcej informacji: www.polandbusinessrun.pl

Nadesłał:

pbr_run

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl