Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska z nowym przewodniczącym


Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska z nowym przewodniczącym
2020-11-26
Dr Tomasz Prystacki, prezes Fresenius Nephrocare Polska będzie kierował organizacją świadczeniodawców z zakresu nefrologii i dializoterapii.

Sekcja Nefrologiczna NEFRON powstała w 2008 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na reprezentację środowiska świadczeniodawców. Skupia największych w Polsce operatorów z zakresu dializoterapii i razem działa na rzecz usprawnienia opieki nad pacjentami dializowanymi w Polsce. Eksperci NEFRON aktywnie uczestniczą w opiniowaniu i tworzeniu aktów prawnych, standardów oraz procedur medycznych. NEFRON koncentruje się na zapewnieniu pacjentom dializowanym i cierpiącym na choroby nerek bezpieczeństwa i ciągłości dostępu do usług medycznych na najwyższym poziomie oraz wypracowaniu optymalnych modeli leczenia.


Wybór dr. Prystackiego na przewodniczącego Sekcji przez pozostałych członków organizacji jest uznaniem jego wiodącej roli w działaniu na rzecz leczenia nerkozastępczego w Polsce, a także potwierdzeniem pozycji Fresenius Nephrocare Polska w kraju, jako odpowiedzialnego, proaktywnego partnera dla systemu opieki zdrowotnej. „Bardzo dziękuję moim kolegom z innych firm, prowadzących ośrodki dializ, za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Cieszę się, że nasza sekcja cały czas realizuje ważne działania na rzecz środowiska nefrologicznego w Polsce. Dla dobra właściwej opieki nad pacjentami z chorobami nerek, podmioty ochrony zdrowia jednoczą się w wspólnych inicjatywach." - podkreśla dr Prystacki.

Współdziałanie na rzecz dializoterapii w Polsce jest szczególnie ważnym wyzwaniem w czasie obecnej pandemii koronawirusa, kiedy dobra i sprawna współpraca pomiędzy świadczeniodawcami a wszystkimi interesariuszami ma wyjątkowe znaczenie. Wiedza i doświadczenie dr. Prystackiego w tym zakresie będą szczególnie pomocne.

Dr Tomasz Prystacki jest prezesem zarządu Fresenius Nephrocare Polska i Fresenius Medical Care Polska - spółek oferujących leczenie nerkozastępcze oraz sprzęt do leczenia dializacyjnego. Dr Prystacki jest absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu. W 2014 roku obronił doktorat z zakresu nauk o zdrowiu na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Jest absolwentem IESE Business School - Uniwersytet Navarry w Hiszpanii - program AMP. Uzyskał również tytuł MBA z zarządzania strategicznego z Maastricht School of Management.

Poza tym ukończył studia podyplomowe z controllingu, zarzadzania w służbie zdrowia, a  także wiele kursów związanych zarządzaniem ochroną zdrowia, m.in. w Harvard Business School.

Tomasz Prystacki jest żonaty, ma syna i córkę.


Fresenius Medical Care jest największym na świecie dostawcą produktów i usług dla osób z chorobami nerek, z których około 3,5 miliona pacjentów na całym świecie regularnie poddawanych jest leczeniu dializami. Dzięki sieci 4.000 stacji dializ Fresenius Medical Care zapewnia leczenie dializami 348 tys. pacjentom na całym świecie. Fresenius Medical Care jest również wiodącym dostawcą produktów do dializy, takich jak aparaty do dializ lub dializatory. Oprócz podstawowej działalności firma świadczy powiązane usługi medyczne w zakresie koordynowanej opieki medycznej.


W Polsce Fresenius Medical Care Polska S.A. jest obecny od prawie 30 lat. Produkty firmy do hemodializy i dializy otrzewnowej wykorzystywane są w większości stacji dializ na terenie całej Polski, zarówno w ośrodkach publicznych, jak i niepublicznych. Obecnie Fresenius Medical Care świadczy usługi dializacyjne poprzez spółkę Fresenius Nephrocare Polska, która tworzy największą w Polsce sieć placówek dializacyjnych - Centrum Dializ Fresenius. Wszystkie zabiegi wykonuje na podstawie kontraktu z NFZ.

Nadesłał:

Marta Andrzejewska FMC

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl