„Skonsultuj z Farmaceutą – Cukrzyca” – ogólnopolska akcja profilaktyczna w Avenidzie


„Skonsultuj z Farmaceutą – Cukrzyca” – ogólnopolska akcja profilaktyczna w Avenidzie
2019-11-28
Avenida już po raz kolejny umożliwia mieszkańcom Poznania i okolic bezpłatne konsultacje zdrowotne.

30 listopada będzie można wykonać badania oraz dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS. Akcja profilaktyczna ma na celu propagowanie wiedzy na temat choroby cywilizacyjnej XXI wieku, jaką jest cukrzyca.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zdrowie jest najważniejsze – to stwierdzenie przez lata nie traci na ważności. Cukrzyca jest jedną z groźniejszych chorób cywilizacyjnych, która coraz częściej dotyka przedstawicieli naszej generacji. Dane mówią, że w Polsce choruje na nią około 3 mln osób, a część z nich nie jest nawet tego świadoma. Podstawą każdego leczenia jest rozpoznanie objawów oraz szerzenie świadomości. Właśnie dlatego 30 listopada (sobota) w Avenidzie Poznań będzie można wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Skonsultuj z Farmaceutą – Cukrzyca” i skorzystać z darmowych badań profilaktycznych. Na miejscu, przy 8 stanowiskach będą czekać studenci kierunków medycznych, którzy zbadają poziom glukozy we krwi, udzielą porad farmaceutycznych, zmierzą ciśnienie, BMI, a także będą edukować w zakresie czynników zwiększających prawdopodobieństwo wystąpienia choroby. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – zostanie przygotowany specjalny kącik dla dzieci.

W akcji weźmie również udział organizacja DKMS, której misją jest znalezienie dawcy komórek macierzystych dla każdego potrzebującego przeszczepu. Wolontariusze poprowadzą rejestrację potencjalnych kandydatów. Może w niej wziąć udział każda pełnoletnia osoba.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Poznań we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Dietetyki Klinicznej działającym przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i Fundacją DKMS.

Akcja „Skonsultuj z Farmaceutą – cukrzyca”  w Avenidzie Poznań odbędzie się 30 listopada w godz. 9:00-19:00 na poziomie I (przed salonem Pull&Bear). Udział w badaniach i konsultacjach jest bezpłatny.

Nadesłał:

PRinspiration

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl