Szpitale dziękują Bonarce za „bezcenny dar"


Szpitale dziękują Bonarce za „bezcenny dar"
2020-05-21
Bonarka od ponad 2 miesięcy z dużym zaangażowaniem wspiera krakowską Służbę Zdrowia w walce z koronawirusem. Centrum przekazało do 5 szpitali i Pogotowia Ratunkowego w Krakowie m.in. tysiące maseczek, kilkaset przyłbic, kombinezony ochronne i płyn dezynfekujący.
Już na samym początku epidemii koronawirusa w Polsce krakowska Służba Zdrowia zyskała bardzo cennego sojusznika - Bonarkę. Centrum opracowało i wdrożyło autorski program kompleksowego wsparcia. Jego celem było doposażenie placówek medycznych w najbardziej deficytowe produkty medyczne.

- Bonarka działa w myśl idei akcji #GalerieOtwarteNaPomoc, która jednoczy centra handlowe, by wysiłkiem całej branży skutecznie pomóc w walce z koronawirusem - mówi Katarzyna Kasprzak, Marketing Manager Bonarki. - Warto przy okazji zaznaczyć, że Bonarka jako jedyna galeria w Krakowie wzięła pod swoją opiekę aż 5 szpitali i Pogotowie Ratunkowe. Centrum stało się liderem pomocy w regionie.

Bonarka wsparła 6 placówek medycznych w Krakowie: Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, Szpital Specjalistyczny im. Józefa Dietla, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego, Szpital Uniwersytecki, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy i Pogotowie Ratunkowe.

Centrum łącznie przekazało prawie 2000 maseczek ochronnych (włóknikowych i typu FFP2), prawie 500 szt. przyłbic, 100 szt. certyfikowanych kombinezonów ochronnych, płyn dezynfekujący, a także paczki ze zdrową żywnością i napojami.

- Materiały przekazane przez Bonarkę stanowią ważny element ochrony osobistej naszego personelu medycznego - mówi dr hab. med. Szymon Skoczeń z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. - Serdecznie dziękujemy za przekazanie tego bezcennego daru.

- Tym cenniejsza jest pomoc Bonarki, że zawiera środki medyczne, które są obecnie bardzo trudno dostępne. Ich ilość jest również imponująca - dodaje Danuta Gilarska, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową KOLIBER.

Program Bonarki był realizowany w czterech etapach od marca do maja. W tym czasie udało się doposażyć placówki medyczne zaangażowane w walkę z koronawirusem. Przekazane produkty medyczne i paczki ze zdrową żywnościową przyczyniły się do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa pacjentów i personelu medycznego. Działania Bonarki to modelowy przykład odpowiedzialności biznesu za lokalną społeczność.

Nadesłał:

Lyrmed

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl