Zadbaj o zdrowie z CH Focus!


2024-04-18
Zadbaj o zdrowie z CH Focus! Bezpłatne badania dla bydgoszczanek w ramach akcji „Biustowniczki”

Pamiętasz, kiedy ostatni raz usłyszałaś, że jesteś zdrowa i nic ci nie dolega? Dawno? Przebadaj się, bo warto! Zrób badanie USG piersi - bez skierowań, bez ubezpieczenia NFZ, bez kosztów, bez bólu. Taką możliwość będziesz miała 26 i 27 kwietnia, odwiedzając CH Focus. Z myślą o Tobie i młodych kobietach, których nie obejmują programy profilaktyczne, w tych dniach odbędzie się akcja „Biustowniczki”, w ramach której zbadasz piersi. Badanie jest całkowicie bezpłatne i będzie przeprowadzone w specjalnie zbudowanym na to wydarzenie gabinecie. Mocnego wsparcia Polkom udzielać będzie bydgoski Focus i inicjatorka akcji, Fundacja Kapitan Światełko. Po prostu przyjdź!

 

Choroba z reguły uderza w nasze najczulsze punkty. Nowotwór atakuje osoby w każdym wieku. Co roku tylko w  Polsce odnotowuje się ponad 1000 zachorowań młodych kobiet na raka piersi. Nawet niezłośliwy nowotwór to  wciąż zmiana, o której powinno się wiedzieć i monitorować jej stan – aby ją znaleźć, należy korzystać z badań przesiewowych. USG piersi przed 35 rokiem życia nie jest refundowane przez NFZ, ale rak w tak młodym wieku ma dużo bardziej agresywny przebieg. Każdy nowotwór wykryty na wczesnym etapie to większe szanse na wyleczenie i mniej poważnych konsekwencji dla zdrowia i komfortu życia. Dla wielu osób badania profilaktyczne to duży wydatek, a problem często jest bagatelizowany – niesłusznie!

 

Bezpłatny program profilaktyki realizuje Fundacja Kapitan Światełko w ramach akcji „Biustowniczki”. Inicjatywa polega na organizacji badań kobiet pod kątem raka piersi oraz uświadamianiu ich w zakresie leczenia złego samopoczucia. Najbliższe wydarzenie w ramach tej akcji odbędzie się w dniach 26 i 27 kwietnia w galerii Focus. „Biustowniczki”, dzięki współpracy z centrum handlowym, umożliwią paniom przebadanie się bez żadnych kosztów.

 

Zbadaj się z Biustowniczkami!

Akcja „Biustowniczki” adresowana jest do wszystkich kobiet między 18 a 35 rokiem życia. Badania USG piersi trwają około 15 minut i nie wymagają żadnego przygotowania poza zachowaniem higieny osobistej. Są bezpieczne, bezbolesne i nieinwazyjne. Wyniki są dostępne niemal natychmiast. Nie są prowadzone na nie zapisy, decyduje kolejność przybycia . Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Badania w tych dniach w CH Focus przeprowadzane będą w godzinach od 10.00 do 20.00. Do dyspozycji uczestniczek będą dwa mobilne gabinety USG, a  badania przeprowadzane będą przez doświadczone lekarki, aby zapewnić maksymalny komfort pacjentkom. Oprócz badań, na stanowiskach „Biustowniczek” będzie można także nauczyć się samobadania piersi. Wydarzenie odbędzie się na parterze galerii w pobliżu sklepu Reserved Kids.

 

Partnerem strategicznym kampanii „Biustowniczki” jest Santander Consumer Bank.

Więcej szczegółów na stronie: www.focusbydgoszcz.pl. 

Nadesłał:

MonikaG.

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl