Artykuły prasowe
W Szczecinie rusza nowa klinika leczenia niepłodności
Ogólnopolska sieć Klinik Bocian otwiera nowy ośrodek leczenia niepłodności w Szczecinie. Jest to jednocześnie pierwszy oddział tej sieci w województwie zachodniopomorskim, w którym pacjenci będą mogli również podejść do procedury in vitro.
Akromegalia – zwróć uwagę na objawy, uratuj życie!
Mocno poszerzony nos, duże uszy, wysunięta, mocno zarysowana żuchwa i ponadprzeciętnej wielkości stopy oraz dłonie – to tylko niektóre z widocznych gołym okiem objawów akromegalii. Co sprawia, że dorośli wciąż rosną? Przyczyną jest guz przysadki mózgowej, który wydziela nadmiar hormonu wzrostu.

Jak wzmocnić odporność na jesień?
Oczywiście, jeszcze we wrześniu przyroda cieszy nas ciepłym słońcem i pięknymi żółtymi liśćmi, jednak to tylko jedno z wielu obliczy jesieni. Aby pogoda nie zepsuła nastroju oraz dobrego samopoczucia przygotowaliśmy dla Ciebie porady, jak przetrwać ten okres (i to w całkiem przyjemny sposób).

Jak zadbać o dobrą kondycje i nastrój w szarą, jesienną pogodę
Jesień rzadko utożsamiana jest z ulubioną porą roku. Często za to kojarzymy ją z szarością oraz silnym wiatrem z deszczem. Oczywiście, jeszcze we wrześniu przyroda cieszy nas ciepłym słońcem i pięknymi żółtymi liśćmi, jednak to tylko jedno z wielu obliczy jesieni.
Choroby nerek mogą dotknąć każdego
Nie pamiętam kiedy dokładnie rozpoczęła się historia mojej choroby. Jednak patrząc na to z perspektywy czasu mój organizm wysyłał mi sygnały już w okresie dojrzewania. Dopiero teraz dostrzegam pewne objawy, które zlekceważyłem. Mały palec prawej ręki był zawsze zimniejszy niż reszta.

APTECZKA DOMOWEGO ZWIERZAKA. CO POWINNO SIĘ W NIEJ ZNAJDOWAĆ?
Właściciele zwierząt domowych i osoby dopiero myślące o nowym członku rodziny powinny zawczasu pomyśleć o konsekwencjach zbyt żywiołowych zabaw i codziennych zagrożeniach. Przygotowany poradnik pozwoli łatwo skompletować podstawowy zestaw pierwszej pomocy.
Badania COVID pod lupą – wiarygodność, jakość, bezpieczeństwo
Sytuacja epidemiologiczna w Polsce związana z wybuchem pandemii koronawirusa od dłuższego czasu jest bardzo niestabilna. Rozprzestrzenianie się wirusa można powstrzymać tylko dzięki izolowaniu zakażonych, którzy najpierw muszą poddać się badani
Rak prostaty – nowotwór, który wciąż jest tematem tabu!
Rak prostaty to najczęściej rozpoznawany nowotwór złośliwy wśród mężczyzn. Z jego powodu codziennie umiera w Polsce około 15 pacjentów, a największa umieralność notowana jest w woj. pomorskim! Dlaczego tak się dzieje? Powodem jest niska świadomość społeczna i niechęć mężczyzn do wykonywania badań.

5 ZASAD EDUKACJI ZDROWOTNEJ OSÓB STARSZYCH
Rola rodziny w opiece i pielęgnacji starszych jej członków jest bardzo ważna, szczególnie gdy cierpią oni na choroby przewlekłe. Dzięki odpowiednim poradom od pielęgniarki czy lekarza, można nauczyć się jak odpowiednio zajmować się starszą osobą, by pomóc jej dojść do zdrowia.
Wielospecjalistyczny szpital z wyjątkową historią dołącza do Grupy LUX MED
LUX MED Spółka z.o.o podpisała umowę, na mocy której do Grupy LUX MED dołącza wielospecjalistyczny szpital św. Elżbiety zlokalizowany na warszawskim Mokotowie.

Sterylis - polskie urządzenie niszczy koronawirusa SARS-CoV-2 w ułamku sekundy
MILOO-ELECTRONICS stworzyło Sterylis – urządzenie, które dezaktywuje koronawirusa w pomieszczeniach w czasie, kiedy przebywają, pracują czy mieszkają w nich ludzie

I Międzynarodowa Konferencja TERAPIA BLIZN
Na drugą połowę października zaplanowano I Międzynarodową Konferencję Terapii Blizn. Będzie to wydarzenie o szczególnym znaczeniu dla środowiska osteopatów, fizjoterapeutów, masażystów i położnych.
Wyszukiwarka:
Ostatnio dodane artykuły:
Rekord „Dziel się Uśmiechem”: 135 tys. dzieci nauczyło się dbać o zęby
Wraz z zakończeniem roku szkolnego dobiegła końca 12. edycja programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”. Jak podsumowują organizatorzy, w tegorocznej rekordowej odsłonie udział wzięło 1360 placówek edukacyjnych, 6788 klas oraz 2178 nauczycieli.
Nowe terapie celowane i immunoterapia w leczeniu raka pęcherza moczowego. Eksperci: „Mamy przełom –
16 czerwca 2025 roku Fundacja OnkoCafe zorganizowała debatę ekspercką poświęconą rakowi pęcherza moczowego. Uczestnicy – czołowi specjaliści z dziedziny urologii, onkologii oraz przedstawiciele administracji publicznej
Nowoczesna stomatologia estetyczna w praktyce
W świecie, gdzie wygląd często mówi więcej niż słowa, piękny uśmiech staje się kluczem do pewności siebie i sukcesu
„Bezpiecznie z DHL”
DHL eCommerce Polska uruchamia pilotażowy program szkoleń z pierwszej pomocy dla kurierów
Leczenie Szpitalne w Polsce – nowość dla klientów Allianz Polska
Nowa umowa dodatkowa jest już dostępna w ramach ubezpieczeń Twoje Życie i Twój Plan
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Bayer Pharmaceuticals wchodzi w przełomowy okres znaczących postępów w opracowywaniu leków
Bayer zapowiada kolejne innowacje
Grymaszenie przy stole, czy poważne zaburzenie pokarmowe. ARFID - jak je rozpoznać i pomóc dziecku?
Wybiórczość pokarmowa u dzieci to zjawisko, które wielu rodziców uważa za naturalny etap rozwoju. Jednak w niektórych przypadkach może to być oznaka poważniejszego problemu – zaburzenia ARFID (Avoidant/Restrictive Food Intake Disorder), które wymaga specjalistycznej interwencji.
Najczęściej czytane artykuły:
Rekord „Dziel się Uśmiechem”: 135 tys. dzieci nauczyło się dbać o zęby
Wraz z zakończeniem roku szkolnego dobiegła końca 12. edycja programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”. Jak podsumowują organizatorzy, w tegorocznej rekordowej odsłonie udział wzięło 1360 placówek edukacyjnych, 6788 klas oraz 2178 nauczycieli.
Nowe terapie celowane i immunoterapia w leczeniu raka pęcherza moczowego. Eksperci: „Mamy przełom –
16 czerwca 2025 roku Fundacja OnkoCafe zorganizowała debatę ekspercką poświęconą rakowi pęcherza moczowego. Uczestnicy – czołowi specjaliści z dziedziny urologii, onkologii oraz przedstawiciele administracji publicznej