Centrum Edukacji Medycznej Liderem Roku 2020 w Ochronie Zdrowia


2021-01-15
Centrum Edukacji Medycznej Grupy LUX MED zostało Liderem Roku 2020 w Ochronie Zdrowia w kategorii „Działalność edukacyjno-szkoleniowa”. CEM otrzymało nagrodę „za dominację praktyki nad teorią i szybkie przezwyciężenie pandemicznych ograniczeń”.

Centrum Edukacji Medycznej Grupy LUX MED zostało Liderem Roku 2020 w Ochronie Zdrowia w kategorii „Działalność edukacyjno-szkoleniowa”. CEM otrzymało nagrodę „za dominację praktyki nad teorią i szybkie przezwyciężenie pandemicznych ograniczeń”.

Centrum Edukacji Medycznej Grupy LUX MED to ośrodek, który prowadzi działalność edukacyjną w zakresie kształcenia w zawodach medycznych. Jego unikatowy charakter, a zarazem trzon działalności, stanowi oferta praktycznych warsztatów realizowanych w warunkach bloku operacyjnego na preparatach nieutrwalonych.  Daje to możliwość szkolenia kadry medycznej z procedur zabiegowych w ponad 22 specjalizacjach. To miejsce sprzyjające rozwojowi medycyny, w którym prowadzone są także badania naukowe, specjalistyczne, testy sprzętu medycznego i prezentacje jego możliwości oraz medyczne sesje zdjęciowe, prace specjalizacyjne lekarzy oraz kursy dla studentów medycyny i licealistów aspirujących na studia medyczne.

- Niedobór lekarzy i wykwalifikowanego personelu medycznego jest jednym z głównych problemów polskiego systemu ochrony zdrowia, dlatego tak ważne jest abyśmy stworzyli im odpowiednie warunki do doskonalenia umiejętności zawodowych. Centrum Edukacji Medycznej Grupy LUX MED to miejsce z misją – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Podnoszenie kompetencji i praktycznych kwalifikacji medyków to główny cel, który stawia sobie Centrum, dlatego w obliczu pandemii i związanych z nią trudności w prowadzeniu szkoleń stacjonarnych, CEM uruchomiło kursy online, w których wzięło udział ponad 14 000 uczestników. Dzięki temu, lekarze mieli możliwość zdalnego szkolenia technik operacyjnych, poprzez obserwację pracy na preparatach nieutrwalonych.

-Jestem zaszczycona, że mogę podziękować, za przyznanie nam nagrody Lider Roku 2020 w Ochronie Zdrowia. To dla nas ogromny sukces, a zarazem uznanie naszego wpływu na innowacyjne metody edukacji medycznej w czasie pandemii. Mijający rok, w którym przez ponad 3 miesiące nie było szkoleń stacjonarnych, był dla CEM rokiem prawdy. Z dumą mogę powiedzieć, że wychodzimy z niego obronną ręką – mówi Kamila Zawadzka, Prezes Centrum Edukacji Medycznej.

Konkurs „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” organizowany jest przez wydawnictwo medyczne Termedia, w tym redakcje „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 200 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest blisko 250 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 16 000 osób, około 7000 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

 

Nadesłał:

iwonamichalowska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl