Diaverum działa z zasadami etycznymi opieki zdrowotnej


2021-09-16
Diaverum, globalny dostawca usług opieki nefrologicznej skoncentrowany na hemodializie, został w lipcu sygnatariuszem EPiHC (ang. Ethical Principles of Health Care).
 
Firma jest już kolejną firmą, która dołączyła do grupy organizacji dążących do poprawy dostępu do wysokiej jakości, przystępnej cenowo opieki zdrowotnej poprzez zobowiązanie się do etycznego działania w tym sektorze. 
 
Zasady etyczne w opiece zdrowotnej (EPiHC) mają na celu budowanie silnych systemów opieki zdrowotnej. Sygnatariusze EPiHC dobrowolnie przyjmują jego podstawowe wartości w przekonaniu, że poprzez przestrzeganie zasad etycznych w swojej działalności rozwijają bardziej zrównoważone firmy, które wzmacniają zaufanie wśród wszystkich interesariuszy. 
 
Dziesięć zasad, opracowanych w porozumieniu z szerokim gronem pracowników służby zdrowia, ekspertów ds. polityki i inwestorów, to poszanowanie praw i przepisów, pozytywny wkład w społeczeństwo, promowanie wysokich standardów jakości, odpowiedzialne prowadzenie spraw biznesowych, poszanowanie środowiska, poszanowanie praw pacjenta, ochrona informacji i odpowiedzialne korzystanie z danych, zapobieganie dyskryminacji, molestowaniu i zastraszaniu, ochrona i wzmacnianie personelu, a także wspieranie praktyk etycznych. 
 
Ogłoszone w marcu 2019 r. przez Bank Światowy i Międzynarodową Korporację Finansową (IFC), instytucję finansową skoncentrowaną na sektorze prywatnym w krajach rozwijających się, zasady EPiHC mają na celu pomoc dostawcom w tworzeniu przejrzystych systemów operacyjnych, które spełniają najwyższe standardy etyczne.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl