Kaspersky opracowuje zasady cyberbezpieczeństwa urządzeń bionicznych


Kaspersky opracowuje zasady cyberbezpieczeństwa urządzeń bionicznych
2021-12-01
Firma Kaspersky jest jedną z pierwszych organizacji, która odniosła się do zjawiska doskonalenia organizmu ludzkiego (ang. human augmentation), prezentując wszechstronne zasady cyberbezpieczeństwa w tym kontekście.

Celem dokumentu jest zwiększenie możliwości pracowników przy jednoczesnym uwzględnieniu ich bezpieczeństwa podczas wykorzystywania urządzeń bionicznych w biurze.

Koncepcję doskonalenia organizmu ludzkiego otacza atmosfera ekscytacji oraz innowacji – szczególnie w odniesieniu do coraz częstszego wykorzystywania urządzeń bionicznych w celu zastąpienia lub udoskonalenia części ciała przy użyciu sztucznych implantów – w której przebijają jednak pewne obawy ekspertów oraz szerszej społeczności. Powodem ich niepokoju jest zbyt mała uwaga poświęcana bezpieczeństwu takich specjalistycznych urządzeń. Brak świadomości związanej z tym tematem jest źródłem niepewności oraz zagrożeń zarówno dla dalszego rozwoju technologii doskonalenia organizmu ludzkiego, jak i bezpieczniejszego świata cyfrowego w przyszłości.

Firma Kaspersky nieprzerwanie bada potencjał doskonalenia organizmu człowieka oraz ocenia wyzwania dla bezpieczeństwa, wobec których być może staniemy, jeśli taka technologia zostanie zintegrowana z naszym życiem na szerszą skalę. W efekcie otwartych dyskusji prowadzonych w społeczności firma Kaspersky postanowiła odpowiedzieć na potrzebę regulacji bezpieczeństwa i stworzyła zasady cyberbezpieczeństwa mające na celu złagodzenie zagrożeń, jakie technologia doskonalenia organizmu człowieka może stwarzać dla korporacyjnych sieci IT. Dokument zawiera scenariusz, który przewiduje, że pracownicy „udoskonaleni” za pomocą takiej technologii będą w przyszłości częściej spotykani w firmach, i uwzględnia rzeczywiste testy firmy Kaspersky obejmujące biochipy.

Nowe zasady bezpieczeństwa określają procedury wykorzystywania urządzeń bionicznych* w firmie i mają na celu zmniejszenie zagrożeń dla cyberbezpieczeństwa w procesach biznesowych. Zaproponowany dokument dotyczy infrastruktury całej firmy i wszystkich jej jednostek biznesowych. Ma zatem zastosowanie do systemu kontroli dostępu, jak również procesów administracyjnych, procesów utrzymania oraz wykorzystywania systemów zautomatyzowanych. Zaproponowany zestaw zasad obejmuje zarówno osoby zatrudnione, personel tymczasowy, jak i pracowników interesariuszy zewnętrznych świadczących wobec firmy usługi na mocy kontraktu. Wszystkie te czynniki mają na celu zwiększenie cyberbezpieczeństwa infrastruktury korporacyjnej.

Doskonalenie organizmu ludzkiego to szybko rozwijająca się dziedzina technologiczna, która w rzeczywistości nie została wystarczająco dobrze zbadana. Dlatego robiąc pierwszy krok w kierunku uporządkowania kwestii związanych z jej stosowaniem, jak również wzmocnienia bezpieczeństwa, możemy sprawić, że jej potencjał zostanie wykorzystany w pozytywny sposób. Wierzymy, że aby zbudować bezpieczniejszy świat cyfrowy w przyszłości, musimy zabezpieczyć przyszłość technologii doskonalenia organizmu człowieka już dziśpowiedział Marco Preuss, dyrektor Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT) firmy Kaspersky na obszar Europy.

Zaproponowana przez firmę Kaspersky polityka cyberbezpieczeństwa oferuje szereg procesów standaryzacji, które wzmacniają ochronę i zapewniają większą inkluzywność pracowników wykorzystujących urządzenia bioniczne w biurze. Jednym z głównych celów tej inicjatywy jest również włączenie globalnej społeczności IT oraz związanej z technologią human augmentation do dyskusji oraz zachęcenie do prowadzenia wspólnych działań w kierunku dalszego rozwoju bezpieczeństwa doskonalenia organizmu ludzkiego. Dotyczy to zapewnienia cyfrowej prywatności urządzeń, przyznania różnych poziomów praw dostępu do zgromadzonych informacji oraz łagodzenia wszelkich zagrożeń związanych ze zdrowiem ludzkim.

Kolejna międzynarodowa dyskusja na temat przyszłości doskonalenia organizmu ludzkiego, globalnej polityki przemysłowej, standardów bezpieczeństwa cyfrowego, największych zagrożeń cyfrowych, które mogą być związane z technologiami doskonalenia organizmu ludzkiego, jak również najlepszych praktyk dot. ich zwalczania, odbędzie się 7 grudnia 2021 r. podczas Szczytu Cyfrowego ONZ 2021.

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji na dyskusję panelową online, która odbędzie się 7 grudnia 2021 r. w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ 2021, znajduje się na stronie https://www.intgovforum.org/en/content/igf-2021-town-hall-32-the-future-of-human-augmentation-gain-or-cyber-pain.

*Urządzenia bioniczne, o których mowa w zasadach cyberbezpieczeństwa, obejmują elektroniczne chipy (takie jak np. biochip NFC), bioniczne protezy kończyn oraz organy wewnętrzne, jak również sztuczne organy sensoryczne (np. protezy wzrokowe, aparaty słuchowe itd.).

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.

Ostatnio dodane artykuły:

Przekaż żappsy i zdobądź wyjątkową bluzę Żabki i WOŚP Przekaż żappsy i zdobądź wyjątkową bluzę Żabki i WOŚP
Kolejny już raz sieć Żabka umożliwia użytkownikom swojej aplikacji mobilnej zaangażowanie w działalność charytatywną. Przez dwa kolejne tygodnie przed jubileuszowym 30. Finałem WOŚP, użytkownicy Żappki mają możliwość wymiany zbieranych przez siebie podczas zakupów punktów na cegiełki charytatywne.

Sesja zimowa – to nie musi być trudne! Sesja zimowa – to nie musi być trudne!
Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce.

Gigantomastia - duży biust to duży problem?
Piersi to naturalny atrybut kobiecości. Zazwyczaj są za małe, mało jędrne lub niesymetryczne. Ale ze swojego biustu nie są zadowolone także kobiety, które mają bardzo duże piersi. Gigantomastia, czyli przerost gruczołu piersiowego jest przyczyną wielu dolegliwości fizycznych oraz psychicznych.

Jak prawidłowo leczyć rozszczep wargi i podniebienia? Jak prawidłowo leczyć rozszczep wargi i podniebienia?
Rozszczep wargi i/lub podniebienia jest najczęściej występującą wrodzoną wadą rozwojową w obrębie twarzoczaszki. Deformacja jest poważnym problemem nie tylko medycznym, ale również społecznym. Źle lub zbyt późno leczona może być przyczyną kłopotów adaptacyjnych dziecka.

Raport Romet: Aż 23% Polaków jeździ rowerem także zimą
Na podstawie przeprowadzonego badania Romet wskazuje powody, dla których warto jeździć rowerem zimą.

Influenserzy promują utrzymywanie „czasu w zakresie”
Setki cukrzyków w Polsce stara utrzymywać się w zakresie glikemii biorąc udział w akcji „Czas w zakresie”. Kampania informacyjna z aktorem i piosenkarzem Nickiem Jonasem ambasadorem Dexcom, przynosi fantastyczne efekty.

Healthnomic pozyskał nowego inwestora oraz partnera biznesowego, JR Holding ASI
Healthnomic S.A., firma z branży medtech, specjalizująca się w zdalnej diagnostyce oraz rozwoju autorskiej platformy telemedycznej, pozyskała 1,1 mln zł w ramach trzeciej rundy finansowania.

Franczyzobiorcy Żabki wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Franczyzobiorcy Żabki wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
Żabka jak co roku weźmie aktywny udział w zbiórce na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolorowe puszki Fundacji staną w ponad 7900 sklepach w całej Polsce, których franczyzobiorcy i ich pracownicy tradycyjnie włączą się do akcji.

Noworoczny mammobus w Galerii Zaspa
Nowy rok to idealny moment na wprowadzanie dobrych nawyków i zadbanie o swoje zdrowie. Jednym z nich może być regularne badanie piersi – zalecane przez lekarzy raz na minimum dwa lata.

więcej »

Najczęściej czytane artykuły:

Probiotykoterapia w PCOS
Zespół policystycznych jajników jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń u kobiet w wieku rozrodczym. PCOS to choroba trwająca całe życie, która wymaga specjalistycznej wiedzy i skutecznego planu działania.

Noworoczny mammobus w Galerii Zaspa
Nowy rok to idealny moment na wprowadzanie dobrych nawyków i zadbanie o swoje zdrowie. Jednym z nich może być regularne badanie piersi – zalecane przez lekarzy raz na minimum dwa lata.

Franczyzobiorcy Żabki wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Franczyzobiorcy Żabki wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
Żabka jak co roku weźmie aktywny udział w zbiórce na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolorowe puszki Fundacji staną w ponad 7900 sklepach w całej Polsce, których franczyzobiorcy i ich pracownicy tradycyjnie włączą się do akcji.

więcej »