Medycyna - Twój medyczny poradnik zdrowia

Artykuły prasowe

Latem postaw na Linerase Peel Off!

Latem postaw na Linerase Peel Off!

2020-07-30

Latem nie musisz rezygnować z zabiegów bioregeneracyjnych na twarz. Wręcz przeciwnie, właśnie teraz, warto postawić na wysokiej jakości produkty pielęgnacyjne, które sprawią, że nasza skóra będzie aksamitnie miękka, gładka i nawilżona.

więcej »
Zbadaj się w Galerii Zaspa

Zbadaj się w Galerii Zaspa

2020-07-30

Badanie mammograficzne pozwala na wykrycie zmian nowotworowych, szybkie rozpoczęcie leczenia i zwiększa szanse na całkowite wyzdrowienie. Dlatego tak ważne jest, by robić je cyklicznie. Najbliższa okazja do wykonania mammografii będzie w najbliższy poniedziałek.

więcej »
Oddaj krew ku czci Bohaterów

Oddaj krew ku czci Bohaterów

2020-07-30

1 sierpnia to szczególna data – rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Przelej krew w hołdzie Bohaterom i pomóż tym samym potrzebującym. Tym bardziej teraz – w trakcie pandemii, kiedy krwi jest bardzo mało. Oddaj krew również dla medyków, którzy każdego dnia walczą o nasze zdrowie.

więcej »
Nie zwlekaj z wizytą u dentysty – pomimo pandemii!

Nie zwlekaj z wizytą u dentysty – pomimo pandemii!

2020-07-29

Wiele problemów stomatologicznych wymaga natychmiastowej reakcji, a odkładanie leczenia w czasie może prowadzić do groźnych powikłań. Zamiast więc czekać na całkowite wygaśnięcie epidemii koronawirusa, którego czas trudno przewidzieć, warto skontaktować się z gabinetem dentystycznym.

więcej »
Oddaj krew – podziel się tym, co najcenniejsze!

Oddaj krew – podziel się tym, co najcenniejsze!

2020-07-29

Krew każdego dnia potrzebna jest wielu osobom ciężko chorym i nie można jej zastąpić żadnym lekiem. W sobotę 1 sierpnia od 10:00 do 14:30 przed Centrum Handlowym Auchan Sosnowiec stanie ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Uzupełni ona zapasy RCKiK w Katowicach.

więcej »

WROCŁAW:większe i tańsze możliwości testowania na obecność wirusa SARS-CoV-2 dla osób indywidualnych

2020-07-29

Od poniedziałku, 27 lipca br., prywatne Medyczne Laboratoria Diagnostyczne INVICTA we wrocławskim oddziale Kliniki INVICTA uruchamiają punkt pobrań COVID 19, gdzie każdy może zlecić specjalistyczne badanie molekularne.

więcej »

Wirusowe zapalenie wątroby (WZW) a rak wątrobowokomórkowy

2020-07-27

28 lipca obchodzony jest Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby. Ta grupa chorób zakaźnych wątroby (typy A, B, C, D, E i G) dotyka setek milionów osób na całym świecie.

więcej »
JAK WYGLĄDA OPIEKA SENIORALNA W POLSCE?

JAK WYGLĄDA OPIEKA SENIORALNA W POLSCE?

2020-07-27

W Polsce z roku na rok zwiększa się liczba osób starszych wymagających specjalistycznej opieki. Jej ciężar spada na najbliższą rodzinę, której członkowie często mieszkają w innych miastach i nie mają możliwości sprawowania odpowiedniej pieczy.

więcej »
Oddaj krew – podziel się tym, co najcenniejsze!

Oddaj krew – podziel się tym, co najcenniejsze!

2020-07-24

Krew każdego dnia potrzebna jest wielu osobom ciężko chorym i nie można jej zastąpić żadnym lekiem. W sobotę 25 lipca od 10:00 do 14:30 przed Centrum Handlowym Auchan Gliwice stanie ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew.

więcej »
Jak przygotować się na powrót do normalności

Jak przygotować się na powrót do normalności

2020-07-17

Autor: Dr Kent Bradley, Dyrektor ds. Zdrowia i Odżywiania, Herbalife Nutrition, emerytowany pułkownik Jakie skojarzenia przychodzą Ci na myśl, gdy słyszysz o powrocie do normalności? Ja mam przed oczami astronautów wracających na Ziemię z kosmosu.

więcej »
Wakacyjna zbiórka krwi w bezpiecznych warunkach w Centrum Korona

Wakacyjna zbiórka krwi w bezpiecznych warunkach w Centrum Korona

2020-07-15

W sobotę 18 lipca przed Centrum Korona zaparkuje mobilny krwiobus, w którym będzie można oddać krew i tym samym pomóc potrzebującym.

więcej »
Jak stracić 5 cm w trzy tygodnie?  Endermologia działa prawdziwe cuda!

Jak stracić 5 cm w trzy tygodnie? Endermologia działa prawdziwe cuda!

2020-07-15

Na zgrabną wakacyjną sylwetkę nie jest za późno, nawet jeśli wakacje już się zaczęły. Lecz jak szybko pozbyć się zbędnych centymetrów? Open Clinic w Warszawie oferuje niezwykle skuteczny zabieg medycyny estetycznej - endermologię i to na dodatek najtaniej w porównaniu z innymi salonami premium.

więcej »

Wyszukiwarka:

Ostatnio dodane artykuły:

Prywatność i prewencja. Rodzice w poszukiwaniu balansu w świecie cyfrowych zagrożeń Prywatność i prewencja. Rodzice w poszukiwaniu balansu w świecie cyfrowych zagrożeń
Według raportu NASK „Nastolatki 3.0”, aż 62% młodych ludzi przyznaje, że doświadczyło w Internecie sytuacji, które były dla nich nieprzyjemne lub krzywdzące.

Australia zakazuje social mediów nieletnim. Czy Europa pójdzie tą samą drogą? Australia zakazuje social mediów nieletnim. Czy Europa pójdzie tą samą drogą?
Australia wprowadza unikalne i surowe w skali globalnej przepisy, które teoretycznie mogą uniemożliwić osobom poniżej 16. roku życia zakładanie kont na platformach takich jak Facebook, Instagram, TikTok, Snapchat, X, a od grudnia 2025 także YouTube.

Co tak naprawdę jest potrzebne do opracowania terapii przeciwnowotworowej
Dr Ioannis Papasotiriou, założyciel RGCC International, wyjaśnia, co tak naprawdę kryje się za nowoczesną farmakologią onkologiczną i jak walka z rakiem coraz bardziej zależy od ukierunkowanych, spersonalizowanych rozwiązań

Apteki a system kaucyjny. Rola komunikacji i edukacji Apteki a system kaucyjny. Rola komunikacji i edukacji
System kaucyjny, który ma zacząć obowiązywać w Polsce od 2025 roku, to jedno z kluczowych narzędzi walki z odpadami opakowaniowymi.

Rekord „Dziel się Uśmiechem”: 135 tys. dzieci nauczyło się dbać o zęby Rekord „Dziel się Uśmiechem”: 135 tys. dzieci nauczyło się dbać o zęby
Wraz z zakończeniem roku szkolnego dobiegła końca 12. edycja programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”. Jak podsumowują organizatorzy, w tegorocznej rekordowej odsłonie udział wzięło 1360 placówek edukacyjnych, 6788 klas oraz 2178 nauczycieli.

Nowe terapie celowane i immunoterapia w leczeniu raka pęcherza moczowego. Eksperci: „Mamy przełom –
16 czerwca 2025 roku Fundacja OnkoCafe zorganizowała debatę ekspercką poświęconą rakowi pęcherza moczowego. Uczestnicy – czołowi specjaliści z dziedziny urologii, onkologii oraz przedstawiciele administracji publicznej

Nowoczesna stomatologia estetyczna w praktyce
W świecie, gdzie wygląd często mówi więcej niż słowa, piękny uśmiech staje się kluczem do pewności siebie i sukcesu

„Bezpiecznie z DHL” „Bezpiecznie z DHL”
DHL eCommerce Polska uruchamia pilotażowy program szkoleń z pierwszej pomocy dla kurierów

Leczenie Szpitalne w Polsce – nowość dla klientów Allianz Polska Leczenie Szpitalne w Polsce – nowość dla klientów Allianz Polska
Nowa umowa dodatkowa jest już dostępna w ramach ubezpieczeń Twoje Życie i Twój Plan

więcej »

Najczęściej czytane artykuły:

Prywatność i prewencja. Rodzice w poszukiwaniu balansu w świecie cyfrowych zagrożeń Prywatność i prewencja. Rodzice w poszukiwaniu balansu w świecie cyfrowych zagrożeń
Według raportu NASK „Nastolatki 3.0”, aż 62% młodych ludzi przyznaje, że doświadczyło w Internecie sytuacji, które były dla nich nieprzyjemne lub krzywdzące.

więcej »
Regulamin, Polityka Prywatności i Polityka Cookies Grupy Kafito