Bezpieczniejsze serca mieszkańców Gdyni


2017-01-31
Gdynia jest jednym z miast, które w ramach programu powszechnego dostępu do defibrylacji (PAD) systematycznie zwiększa ilość defibrylatorów AED w miejscach publicznych.
Przeczytaj również:
Z przeprowadzonych w 2014 na terenie Trójmiasta analiz wynika, że średni czas dojazdu karetki do poszkodowanego wynosi 9 minut. Poszkodowany dotknięty NZK ma tylko 10 minut na to, aby otrzymać pomoc niezbędną do przeżycia, przy czym defibrylacja powinna być przeprowadzona w przeciągu czterech pierwszych minut. W warunkach pozaszpitalnych – nie ma szans na to, aby pomoc medyczna dotarła do kogokolwiek w tak krótkim czasie. Celem programu PAD jest zbudowanie gęstej sieci defibrylatorów w miejscach o dużym przepływie ludzi, gdzie znacznie wzrasta zagrożenie wystąpienia NZK (centra handlowe, lotniska, dworce).

- Pod koniec roku wyposażyliśmy w defibrylatory LIFEPAK  placówki urzędów miejskich oraz InfoBox na jednym z głównych skrzyżowań Gdyni. Dodatkowo jedno urządzenie zostało przekazane funkcjonariuszom Straży Miejskiej.  Ten defibrylator jako mobilny będzie na wyposażeniu pojazdu patrolowego – informuje Piotr Kubiszewski z Defimed.

Defibrylator AED
Automatyczny defibrylator zewnętrzny AED to urządzenie, które po podłączeniu elektrod do klatki piersiowej poszkodowanego analizuje rytm serca i określa, czy poszkodowany wymaga defibrylacji. Jest on bardzo prosty w obsłudze, z możliwością pracy w trybie dla dorosłych i dla dzieci, oraz wbudowaną funkcją instruktażu dla osoby udzielającej pomocy w czasie trwania akcji ratowniczej.

Zarówno pracownicy jak i wybrana część strażników miejskich została przeszkolona  z Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora AED.

Nadesłał:

g.spiewak@planetpr.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl