Borelioza - niezwykłe właściwości ziół


Borelioza - niezwykłe właściwości ziół
2015-05-12
Borelioza jest przewlekłą, wieloukładową chorobą przenoszoną przez kleszcze, która wydaje się atakować wszystkie rodzaje tkanek i wszystkie organy ludzkiego ciała. Zgodnie ze statystykami, ze względu nas wysoki odsetek kleszczy będących nosicielem chorobotwórczego krętka, z roku na rok w Polsce wzrasta liczba odnotowanych przypadków osób chorych na boreliozę.

Borelioza to groźna choroba, która potrafi zniszczyć życie. Niestety większość dotkniętych nią osób nawet nie wie o jej istnieniu. Miliony ludzi ze zdiagnozowanym reumatoidalnym zapaleniem stawów, stwardnieniem rozsianym, chorobą Alzheimera, fibromialgią, syndromem chronicznego zmęczenia lub innymi degenerującymi chorobami mogą w rzeczywistości chorować na boreliozę.

Borelioza jest bowiem mistrzem kamuflażu i potrafi naśladować niemal każdą chorobę. Może powodować szereg objawów, takich jak: wędrujące bóle stawów, mięśni i ścięgien, rumień wędrujący, drętwienie i drżenie kończyn, zaburzenia autonomicznego układu nerwowego, bóle głowy, szumy w uszach, problemy z oczami, zaburzenie rytmu serca, paraliż mięśni twarzy, zmęczenie, depresję, dezorientację, trudności w myśleniu, zaburzenia pamięci krótkiej i wiele innych.

Szacuje się, że w Polsce na boreliozę zapada co najmniej 40 000 osób rocznie. Obszar naszego kraju uznawany jest za endemiczny, to znaczy, że nie ma bezpiecznego rejonu, gdzie kleszcze nie są zarażone krętkami boreliozy. Żeby zarazić się boreliozą, wcale nie trzeba iść do lasu, gdyż zarażone kleszcze spotkać można również w ogródku przydomowym, łące, sadzie lub parku miejskim. Szacuje się, że odsetek zakażonych kleszczy, w różnych rejonach Polski, osiągać może nawet ponad 60%.

Leczenie boreliozy przysparza wiele trudności. Pomimo, że antybiotyki w przypadku wielu osób działają efektywne, nie oznacza to, że działają skutecznie na każdego chorego. Dlatego potrzeba rozsądnej alternatywy, która będzie pomocna podczas leczenia boreliozy w sytuacji, gdy użycie antybiotyków okaże się nieefektywne.

Dla tych, którzy chcą wybrać alternatywną metodę leczenia boreliozy dostępny jest szeroki asortyment ziół wykazujących dużą efektywność w boreliozie. Jednym z najwybitniejszych znawców roślin leczniczych naszych czasów jest Stephen Harrod Buhner, który opracował kurację naturalnego leczenia boreliozy i chorób odkleszczowych. Oparta jest ona na przebadanych klinicznie ziołach.

Zioła polecane przez Buhnera znacznie obniżą lub wyeliminują obciążenie organizmu bakteriami Borrelii (również układu nerwowego i mózgu), podwyższą odporność w sposób, który umożliwia swoistą odpowiedź organizmu na zakażenie oraz zredukują podstawowe objawy boreliozy, takie jak zapalenie stawów, problemy kardiologiczne, problemy skórne, zmęczenie umysłu czy ospałość.

Schemat przygotowany przez Buhnera oferuje nową nadzieję licznym rzeszom chorych, u których farmakologiczne leczenie nie powiodło się. Dlatego obecnie jest jednym z najbardziej znanych i skutecznych protokołów ziołowych stosowanych przy boreliozie. Może być stosowany również wraz z antybiotykami podczas niesienia pomocy w walce z ciężkimi objawami choroby.

Do ziół z Protokołu Buhnera należą m.in.:
- Rdest japoński, aktualnie uważany za najlepsze zioło na neuroboreliozę, zabija krętki boreliozy, hamuje procesy autoimmunologiczne i ochrania system nerwowy
- Koci pazur jest najsilniejszym ziołem immunostymulującym przy boreliozie i koinfekcjach, zwiększa ilość leukocytów CD57, które są istotne w walce z boreliozą
- Andrographis zabija krętki boreliozy i przekracza barierę krew-mózg
- Żeń-szeń syberyjski silnie inicjuje odpowiedź immunologiczną na infekcje krętkowe, pomaga przywrócić wytrzymałość i dodaje energii
- Kolcorośl działa przeciwbakteryjnie, usuwa toksyny bakteryjne, polecana jest przy reakcji Herxaimera
- Traganek błoniasty zalecany tylko we wczesnej boreliozie i zapobiegawczo dla osób żyjących w rejonach endemicznych.

Zioła z Protokołu Buhnera oraz inne zioła mające zastosowanie w leczeniu boreliozy dostępne są w  sklepie lymeherbs.pl. Więcej informacji znaleźć można na stronie poświęconej terapii Buhnera http://www.buhner.pl/

Monika Duszyńska

Nadesłał:

agencja_PyRy

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl