Kilka słów o stawianiu baniek lekarskich
Jeżeli zastanawiasz się, jak stawiać bańki lekarskie, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Podpowiemy, jak przygotować się do tej czynności, na co zwrócić uwagę i czego warto unikać.
Bańki lekarskie to jeden z najbardziej efektywnych sposobów walki z różnymi chorobami, ale w pełni naturalny, pozbawiony chemii i niepowodujący powikłań. Jest coraz częściej stosowany w wielu domach w Polsce i zalecany przez najlepszych lekarzy. Warto wiedzieć, że każdy z nas może samodzielnie stosować bańki. Jak stawiać? Zaraz to wyjaśnimy.
Przygotowanie pokoju i pacjenta
Bezogniowe bańki lekarskie Med plus należy stosować w uprzednio odpowiednio przygotowanym pomieszczeniu. Pokój, w którym będzie wykonywany zabieg musi być przede wszystkim dobrze przewietrzony i odpowiednio ogrzany do max 20-22 stopni. Osoba poddawana zabiegowi powinna wygodnie usiąść lub położyć się na łóżku. Jeżeli bańki będą stawiane na pokrytej owłosieniem skórze, to należy najpierw wykonać depilację, by zabieg był skuteczniejszy i przyjemniejszy. Następnie trzeba przemyć skórę ciepłą wodą z mydłem i natłuścić ją kremem lub wazeliną.
Przygotowanie baniek
Bański bezogniowe Med plus należy zanurzyć na chwilę w ciepłej wodzie, której temperatura nie przekracza 40 stopni. Przed pierwszorazowym użyciem produktu nie trzeba, a nawet nie można zaparzać go ani gotować. Takie czynności mogłyby uszkodzić bańki.
Wykonanie zabiegu
Do bańki należy włożyć pompkę ssącą. Miejsce połączenia tych dwóch elementów trzeba przytrzymać jedną ręką, a drugą ustawić bańkę na ciele. Następnie wystarczy wykonać jeden lub kilka ruchów ssących, czyli zwykłe ruchy pompką do góry i do dołu. Optymalną ilość powtórzeń może zalecić lekarz. W przypadku dzieci i osób szczupłych najczęściej wystarcza jeden ruch pompką. Wtedy wybrzuszenie skóry sięga około 3-4 mm, czyli jest prawidłowe. Pacjenci posiadający grubszą skórę z większą ilością tkanki podskórnej wymagają, aby to wybrzuszenie było większe, czyli ilość ruchów pompką będzie odpowiednio zwiększona.