Na wakacje z lekami Heel


Na wakacje z lekami Heel
2010-05-27
Myślimy zazwyczaj, że jesień i zima to okres, kiedy nasz organizm jest najbardziej narażony na różnego typu zagrożenia. Sądzimy również, że latem niewiele może nam zaszkodzić – byle nie jeść zbyt dużo lodów na raz… Czy to jednak prawda?

Przede wszystkim klimatyzacja - tak miło jest posiedzieć w chłodnym pokoju hotelowym po powrocie ze spalonej słońcem plaży, ale gwałtowne zmiany temperatury otoczenia mogą w znacznym stopniu obniżyć odporność systemu immunologicznego.

Innym zagrożeniem są tak lubiane przez nas w upały lody czy bardzo zimne napoje. Pamiętajmy, ze ich spożycie powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych (tzw. anemizacja błony śluzowej gardła), co zwiększa podatność naszego gardła na infekcje. Dlatego dla własnego dobra wybierajmy napoje chłodne, nie zimne i ograniczmy liczbę lodowych kulek. Wakacje to również okres, kiedy mamy czas popracować nad naszą tężyzną fizyczną. Wyciągamy rower z piwnicy, odkurzamy rakietę tenisową, a na plaży chętnie gramy w siatkówkę. Co prawda sport to zdrowie, ale organizmowi, który przez większość roku był w stanie spoczynku za biurkiem, należy go dozować z ostrożnością, łatwo bowiem narazić się na kontuzję. Dlatego też, planując wyjazd, zadbajmy o to, żeby w wakacyjnej apteczce nie zabrakło odpowiednich leków, które w przypadku zdrowotnego nieszczęścia pomogą uratować nam urlop. Wyjazd na urlop często wiąże się z dłuższą jazdą samochodem.

Dla osób z kinetozą, czyli chorobą lokomocyjną, polecamy Vertigoheel. Do apteczki trzeba również koniecznie zabrać krople Nux Vomica-Hommacord. Jest to lek stosowany w zaburzeniach żołądkowo-jelitowch i wątrobowych. Reguluje pracę układu pokarmowego i pomaga w takich kłopotach, jak wzdęcia, zaparcia, wymioty czy też dolegliwości po nadużyciu używek (alkoholu, nikotyny, kawy). Panie powinny zadbać o zakup Spascupreelu, który sprawdza się w terapii stanów skurczowych. Dzięki połączeniu składników mineralnych i roślinnych można go stosować m.in. w przypadku bolesnej miesiączki czy gwałtownej biegunki z silnymi skurczowymi bólami brzucha, znacznym osłabieniem i wymiotami. Leki te (Nux Vomica i Spascupreel) polecamy szczególnie osobom wyjeżdżającym do Egiptu, Tunezji (choć oczywiście nie tylko) w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia tzw. „zemsty faraonów" lub istotnego zmniejszenia jej nasilenia. Traumeel S (maść, tabletki i krople) to lek, który warto mieć w apteczce z dwóch powodów. Po pierwsze może pomóc w niewielkich oparzeniach słonecznych. Po drugie - jest niezbędny jeśli dojdzie do kontuzji, ponieważ w naturalny sposób zregeneruje uszkodzoną strukturę. W efekcie jego stosowania odczujemy ulgę w bólu, a także zmniejszenie obrzęku. Jeśli nasz urlop spędzamy na plaży, warto zaopatrzyć się w krople Oculoheel Lux, ponieważ częste są wtedy podrażnienia i zapalenia spojówek spowodowane ostrym słońcem, mocno zasoloną wodą itp. Dodatkowo, dzięki wygodnej formie opakowania (minimsy), Oculoheel Lux można zabierać ze sobą na piaszczystą plażę, aby przemyć oczy zaprószone piaskiem czy też podrażnione morską, słoną wodą. Warto również zaopatrzyć naszą apteczkę w Engystol, który jest niezwykle pomocny w przypadku rozpoczynającej się infekcji wirusowej, a także Euphorbium compositum S, wspomagające nasze nosy w czasie walki z katarem. Pamiętajmy, że leki homeopatyczne można bezpiecznie łączyć ze sobą, a także z innymi lekami chemicznymi.

Ceny leków wymienionych w tekście i wielkość opakowań:

  • Vertigoheel (choroba lokomocyjna). Opakowanie zawierające 50 tabletek kosztuje około 25 złotych.
  • Nux Vomica-Hommacord (zaburzenia żołądkowo-jelitowe i wątrobowe; zaburzenia trawienia po używkach). Opakowanie zawierające 30 ml kropli kosztuje około 30 złotych.
  • Spascupreel (skurcze mięśni gładkich narządów jamy brzusznej, przewodu pokarmowego, dróg moczowych, płciowych, menstruacja). Opakowanie zawierające 50 tabletek kosztuje około 23 złotych.
  • Traumeel S (stosuje się w leczeniu m.in. takich kontuzji, jak: naciągnięcia mięśni, stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia. Maść ułatwia gojenie się ran i hamuje drobne krwawienia. Można ją stosować bezpośrednio na otwarte rany). Opakowanie zawierające 50 g maści kosztuje około 29 złotych.
  • Oculoheel Lux (Stany zapalne spojówek i zapalenie brzegów powiek, stany podrażnienia spojówek z łzawieniem i pieczeniem). Opakowanie zawierające 15 minimsów kosztuje około 27 złotych.
  • Engystol (wspiera organizm w walce z infekcjami górnych dróg oddechowych, takich jak przeziębienia). Opakowanie zawierające 50 tabletek kosztuje około 27 złotych.
  • Euphorbium compositum S (jest stosowany w katarze o różnym podłożu - wirusowym, bakteryjnym, alergicznym. Preparat szybko udrażnia nos, usprawnia odpływ wydzieliny, ułatwia oddychanie, a także regeneruje błonę śluzową nosa). Aerozol do nosa zawierający 20 ml leku kosztuje około 27 złotych.

Nadesłał:

katarzyna.mitrowska

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~Celina, 2015-07-07 16:24:23

    Na wakacje dobrze jest brać wszystko w tak zwanych mini wersjach oraz w saszetkach. Np. szampon, żel pod prysznic, płyn do higieny intymnej można kupić w wersji mini co zajmuje mało miejsca w walizce turystycznej. Preparaty pojawiły się też w saszetkach, np dicopeg junior na zaparcia dla dzieci jest podzielony na saszetki. Można wziąć kilka saszetek do apteczki, nie ma potrzeby brać na wakacje całe opakowania. Lubię takie praktyczne rozwiązania :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl