Objawy miażdżycy - jak powstaje miażdżyca?
Co jest powodem rozwoju miażdżycy? Dlaczego istnieją dwie prawdy na temat cholesterolu? Jeśli boisz się, że temat miażdżycy dotyczy również Ciebie, to sprawdź jakie są jej objawy i przyczyny.
Cholesterol wcale nie jest taki zły jak wszyscy go malują. Owszem, to on powoduje rozwój miażdżycy, ale dzieje się to za naszą sprawą.
To nasza dieta i styl w jaki żyjemy sprawia, że cholesterol odkłada się w tętnicach ratując nam życie. Jeśli już wiesz jak obniżyć cholesterol to bardzo dobrze. Można to zrobić w sposób naturalny za pomocą bezpiecznych metod i preparatów. Nie musimy od razu sięgać po leki, które nie służą do profilaktyki. Rozwiążą Twój problem tylko na jakiś czas. Sięgnij po sprawdzone środki, a teraz dowiedz się jak dochodzi do miażdżycy.
Cholesterol można podzielić na dwie frakcje. Cholesterol LDL spełnia negatywną rolę w organizmie, bo szkodliwie wpływa na ścianki naczyń krwionośnych atakując je cząstkami cholesterolu transportowanego z wątroby. Na szczęście mamy też cholesterol HDL, który skutecznie usuwa nadmiar cholesterolu i transportuje do wątroby, gdzie jest metabolizowany. Dobry cholesterol odgrywa pozytywną funkcję w organizmie, ponieważ zbiera nadmiar cząstek cholesterolu z naczyń i transportuje do wątroby.
Za wysoki cholesterol idealnie sprzyja rozwojowi miażdżycy, oraz zwiększa ryzyko wystąpienia zawału serca. Jeśli zbagatelizujemy własny stan zdrowia nie wprowadzimy efektywnych zmian, które spowodują obniżenie poziomu cholesterolu to będziemy na najlepszej drodze do groźnych powikłań miażdżycowych.
Miażdżyca polega na osiadaniu się złogów cholesterolu w miejscu gdzie tętnice zaczynają pękać z powodu osłabienia naczyń krwionośnych. Objawia się to niedoborem witamin i minerałów, ale także przez inne czynniki. Dochodzi wtedy do niedokrwienia narządów i zamknięcia tętnicy. Wyróżnia się kilka miejsc tętniczych:
• Tętnice wieńcowe
• Tętnice kończyn dolnych
• Tętnice szyjne
• tętnice nerkowe
• tętnice trzewne
Objawy miażdżycy w naczyniach krwionośnych mogą wystąpić jako: ból dusznicowy, zaburzenia rytmu serca, a nawet zawał. W przypadku naczyń, które doprowadzają krew do mózgu może wystąpić udar mózgu.
Miażdżyca jest to długotrwały proces chorobowy, a jej objawy mogą pojawić się wraz z okresem starzenia.
Nadesłał:
Tobisz
|