Prawda na temat miażdżycy i cholesterolu.
Do tej pory uważa się, że cholesterol jest przyczyną zapoczątkowania i rozwoju miażdżycy, jednak czy słusznie? Sprawdź w jaki sposób dochodzi do odkładania się cholesterolu na ściankach tętnic.
Zastanawiałeś się dlaczego masz wysoki cholesterol we krwi? Cholesterol nie bierze się z niczego. Do podwyższonego stężenia cholesterolu doprowadzają zaniedbania z przeszłości: nieodpowiednia dieta, niedobór witamin i minerałów, znikoma aktywność fizyczna, używki. Przedstawione zaniedbania spowodowały, że cholesterol odkłada się na naczyniach krwionośnych. Jednak dochodzi do tego między innymi poprzez osłabione tętnice, które pękają, bo nie otrzymują odpowiednich ilości witamin każdego dnia. Wszystko za sprawą niedoboru odpowiednich witamin i minerałów odpowiedzialnych za utrzymywanie układu krwionośnego w prawidłowej kondycji. To dzięki witaminie C i E nasz układ krwionośny jest mocny, silny i nie ulega żadnym korozjom. Należy pamiętać, żeby ilość witamin w diecie była w odpowiednich proporcjach.
Jeśli układ krwionośny nie dostaje tego czego potrzebuje ulega on pewnym uszkodzeniom, ponieważ jest osłabiony to naczynia zaczynają pękać. Cholesterol w tym momencie nie dopuszcza, żeby substancja tłuszczowa wydostała się na zewnątrz i zalepia powstałe dziury. W ten sposób dochodzi do odkładania się cholesterolu na ścianach tętnic i zwężania przepływu krwi w miejscu uszkodzenia. Ten etap rozpoczyna proces rozwoju miażdżycy tworząc blaszki miażdżycowe. Jeśli chcesz wiedzieć czy jesteś narażony na rozwój miażdżycy wykonaj szczegółowe badania na poziom cholesterolu i udaj się do lekarza. Objawy miażdżycy nie są na tyle widoczne, żeby można było je wykryć gołym okiem. Każdy kto pragnie obniżyć cholesterol w sposób naturalny powinien wprowadzić do diety: lecytynę, chrom, witaminę C oraz E, kwas omega3 (koniecznie) oraz czosnek. Wszystkie składniki w połączeniu dają niebywały efekt. Z ich pomocą możesz spać spokojnie. Warto też pomyśleć o zwiększeniu aktywności fizycznej i zrezygnowaniu z produktów pochodzenia zwierzęcego.
Nadesłał:
Tobisz
|