Prof. Henryk Skarżyński szczególnie wyróżniony i nagrodzony w Kirgistanie


2023-09-13
W dniach 11-12 września 2023 podczas odbywających się w Biszkeku (Kirgistan) 2nd World Tinnitus Congress i XIII International Tinnitus Seminar przyznano Nagrody Tonndorfa.

To znaczące wydarzenie międzykontynentalne na światowej mapie spotkań naukowych dotyczących zaburzeń słuchu.

Przeczytaj również:

Na całym świecie liczba osób dotkniętych szumami usznymi rośnie, dlatego badaniom poświęconym temu problemowi towarzyszy coraz większe zainteresowanie społeczne, kliniczne i naukowe. Odnotowujemy znaczące zapotrzebowanie na strategie i terapie zapobiegające szumom usznym oraz łagodzącym je. Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom, organizatorzy kongresu chcą zgromadzić doświadczonych i obiecujących naukowców oraz klinicystów, by wspólnie przyjrzeli się istniejącym problemom, omówili najnowsze pomysły na ich rozwiązanie, a także określili wyzwania, jakie stoją przed światem medycyny i nauki. Celem tegorocznego kongresu w Biszkeku jest wypracowanie nowych programów terapii, które znajdą zastosowane w badaniach naukowych i codziennej praktyce klinicznej.

Podczas tego wydarzenia wyróżniane są także osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się poprzez swój dorobek w dziedzinie badań nad słuchem i dla praktyki klinicznej w obszarze szumów usznych. Głównym laureatem kongresu został w tym roku prof. Henryk Skarżyński, który najważniejszą nagrodę Tonndorfa odebrał z rąk Edila Baisalova, wicepremiera Kirgistanu.

Podczas kongresu podpisano także memorandum o współpracy naukowej pomiędzy Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu, Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS oraz Kirgiską Państwową Akademią Medyczną.

2nd World Tinnitus Congress i XIII International Tinnitus Seminar to wyjątkowe interdyscyplinarne spotkania i doskonała okazja do wymiany wiedzy.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl