Zdrowa i promienna skóra - terapie wspierające jej regenerację na jesień


2023-11-02
Zabiegi regenerujące w okresie jesiennym mogą wzmocnić naturalną ochronną barierę naszej skóry oraz przygotować ją na wyzwania, które niesie nadchodząca zima. Jakie konkretne zabiegi medyczne warto teraz rozważyć?

Aminokwasowa terapia zastępcza

Przeczytaj również:

Aminokwasy są budulcowymi składnikami białek, które odgrywają kluczową rolę w regeneracji skóry. Z wiekiem i pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, stres czy zanieczyszczenie środowiska, produkcja naturalnych aminokwasów w skórze może ulec zmniejszeniu. To z kolei prowadzi do utraty elastyczności, jędrności oraz pojawienia się zmarszczek i innych oznak starzenia się skóry.

Terapia aminokwasowa zastępcza jest zabiegiem, który polega na dostarczaniu skórze niezbędnych składników w celu wspierania procesów naprawczych i odbudowy. Dzięki terapii skóra staje się bardziej elastyczna i gładka. Zabieg przynosi też spektakularne efekty w leczeniu blizn, rozstępów czy wiotkości skóry. To doskonała metoda na odżywienie skóry, szczególnie w jesień, kiedy narażona jest na działanie chłodnego i suchego powietrza.

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to kolejny przełom w dziedzinie pielęgnacji skóry. Zawierają składniki aktywne, które stymulują procesy naprawcze w skórze, takie jak produkcja kolagenu i elastyny.
W efekcie dochodzi do głębokiej odbudowy i stymulacji (uzyskujemy efekt odmłodzenia skóry). Dzięki temu następuje spłycenie zmarszczek, a sama skóra staje się bardziej jędrna
i elastyczna.

Terapie stymulujące skórę są odpowiednim wyborem spośród zabiegów dedykowanych na jesień. Pomagają w odbudowie po okresie letnim, kiedy skóra była narażona na słońce i inne czynniki zewnętrzne. Efekty widoczne są już po pierwszej wizycie, jednak warto wykonać serię zabiegów w odpowiednim odstępie czasowym.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na wprowadzeniu aktywnych substancji odżywczych za pomocą cienkich igieł. Wykorzystuje się w nim dobroczynne działanie dwóch czynników: mechanicznego oraz farmakologicznego. Stymulacja mechaniczna za pomocą igły wywołuje kaskadę reakcji naprawczych. Podany preparat w zależności od zastosowanej substancji nawilża, pobudza procesy regeneracji i przebudowy skóry. To skuteczna metoda na dostarczenie skórze niezbędnych składników odżywczych, które pomagają w regeneracji i nawilżeniu. Eksperci kliniki medycyny estetycznej Drzazga Clinic, rekomendują zabieg na jesień, gdy skóra potrzebuje dodatkowej pielęgnacji i nawilżenia po letnich miesiącach.

Jesień to doskonały czas na zainwestowanie w odżywienie i pielęgnację skóry. Aminokwasowa terapia zastępcza, stymulatory tkankowe i mezoterapia igłowa to innowacyjne zabiegi, które pomogą uzyskać zdrowszą, bardziej promienną skórę.

Drzazga Clinic to klinika laseroterapii i medycyny estetycznej w Chorzowie. Zespół tworzą doświadczeni lekarze, których wspiera profesjonalna kadra kosmetologów.Więcej informacji na: https://drzazgaclinic.pl/

Nadesłał:

a.klewek@agencjafaceit.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl