Artykuły prasowe

Fibromialgia – choroba tajemnicza nawet dla lekarzy
Choć na chorobę tę cierpi od 2% do 5% populacji, niektórzy lekarze nie wiedzą nawet o jej istnieniu i lekceważą objawy zgłaszane przez chorych. Tematyka fibromialgii przedostała się szerzej do mediów dopiero wtedy, gdy do choroby przyznała się piosenkarka Lady Gaga, a następnie aktor Morgan Freeman.

Sterylny gabinet stomatologiczny według wytycznych z 2017 roku
Gabinet stomatologiczny jest miejscem, w którym są świadczone usługi medyczne o różnym stopniu inwazyjności.

Jak działa porównywarka koszyków?
Dla klientów e-aptek, jak i wszystkich e-sklepów nie jest istotna cena poszczególnych produktów, którą poznamy dzięki porównywarce cen, ale całkowita wartość zamówienia wraz z kosztem dostawy.

Z hemofilią przez życie – kompleksowa opieka kolejnym krokiem w leczeniu chorych.
Terapia chorych na hemofilię pozwala coraz skuteczniej kontrolować chorobę. Jak pokazują wyniki badania*, aż 71% pacjentów stosujących leczenie profilaktyczne pracuje lub uczy się, a 60% nie opuściło żadnego dnia w pracy czy w szkole. Już 17. kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Hemofilii.

Stop nowotworom
Według statystyk prowadzonych przez Polskie Towarzystwo Urologiczne z powodu nowotworów układu moczowo-płciowego codziennie umiera 30 osób.
Port Łódź na Wielkanoc
Jeszcze do piątku włącznie (19 kwietnia) w Porcie Łódź potrwa tegoroczny Jarmark Wielkanocny, podczas którego na stoiskach lokalnych producentów zakupimy niezbędne produkty do przygotowania świątecznych potraw.
RÓŻNICE W LECZENIU OSTEOPOROZY W EUROPIE
NOWE DANE ZAPREZENTOWANE PRZEZ AMGEN PODCZAS WCO-IOF-ESCEO 2019 UKAZUJĄ RÓŻNICE W LECZENIU OSTEOPOROZY W EUROPIE. Badania pokazują, że 55% kobiet powyżej 70. roku życia jest narażonych na złamania kości, przy czym 75% z nich nie jest leczona na osteoporozę.
Badanie, które pokazuje negatywny wpływ OZW i udaru na wydajność pacjenta
W pierwszym roku od wystąpienia incydentu sercowo-naczyniowego Polacy opuścili średnio 88 dni pracy.
LUX MED gra fair
Grupa LUX MED jest partnerem nowej kampanii Gramy Fair, mówimy #NIEdladopingu, której organizatorem jest Polska Agencja Antydopingowa. Celem projektu jest walka ze zjawiskiem stosowania niedozwolonego dopingu zarówno w sporcie zawodowym jak i amatorskim.

W Częstochowie powstaje Punkt Konsultacyjno-Szkoleniowy dla stomików.
Już 17 kwietnia na medycznej mapie Częstochowy pojawi się miejsce, na który z niecierpliwością czekają wszyscy stomicy zamieszkujący w regionie. Fundacja STOMAlife otwiera kolejny Punkt Konsultacyjno-Szkoleniowy, czyli placówkę, która powstaje z myślą o wsparciu stomików, ale również ich bliskich.

Cholesterol – czy szkodzi zdrowiu?
Jest przyczyną chorób serca, gdy występuje w nadmiarze. Problemy zdrowotne pojawiają się także przy jego deficycie. Cholesterol jest niezbędny dla organizmu. Potrzebujemy go do syntezy hormonów, witaminy D i produkcji kwasów żółciowych.
Coraz więcej otyłych Polaków. Medicus Clinic rusza z chirurgicznym leczeniem otyłości
Wrocław, 15 kwietnia 2019. Otyłość to jedna z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych. Jak wskazują specjaliści, należy traktować ją jako zagrażającą życiu. Stanowi również przyczynę wielu poważnych chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca.
Wyszukiwarka:
Ostatnio dodane artykuły:
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Bayer Pharmaceuticals wchodzi w przełomowy okres znaczących postępów w opracowywaniu leków
Bayer zapowiada kolejne innowacje
Grymaszenie przy stole, czy poważne zaburzenie pokarmowe. ARFID - jak je rozpoznać i pomóc dziecku?
Wybiórczość pokarmowa u dzieci to zjawisko, które wielu rodziców uważa za naturalny etap rozwoju. Jednak w niektórych przypadkach może to być oznaka poważniejszego problemu – zaburzenia ARFID (Avoidant/Restrictive Food Intake Disorder), które wymaga specjalistycznej interwencji.
Polakom brakuje czasu na jedzenie!
Blisko 2/3 Polaków przynajmniej kilka razy w ciągu miesiąca pomija jeden z trzech głównych posiłków – tak wynika z nowego badania marki Kupiec przeprowadzonego w lutym 2025 r. przez SW Research.
NA BIEGUNKĘ I DOLEGLIWOŚCI ŻOŁĄDKOWE
CARBOSAL® firmy Gorvita to naturalny preparat stworzony na bazie węgla aktywowanego, od pokoleń stosowanego w leczeniu biegunek, niestrawności oraz zatruć pokarmowych.
Wyzwania i szanse na rynku suplementów diety
W ostatnich latach polski rynek suplementów diety doświadcza znaczącego wzrostu, napędzanego rosnącą świadomością zdrowotną społeczeństwa oraz postępem naukowym. Według danych PMR Market Experts, w latach 2024-2029 przewidywany jest dalszy wzrost tego sektora.
Bezpłatne badania mammograficzne w krakowskiej Mozaice
W czwartek i piątek, 27-28 listopada, w godzinach 8:30 – 15.00 przed galerią Mozaika w Krakowie po raz kolejny zaparkuje mammobus. Firma LUX MED Diagnostyka, wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ), zapraszają do udziału w bezpłatnych badaniach kobiety w wieku od 45 do 74 lat.
Zdrowie psychiczne. Co mogą powiedzieć nam współczesne badania?
Wokół jej stosowania narosło wiele mitów, w tym dotyczących jej wpływu na nastrój i kondycję psychiczną. Jednak co na ten temat mówi nauka?
Najczęściej czytane artykuły:
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.