Artykuły prasowe

Krakowska odsłona kampania Movember w Galerii Bronowice
Już po raz trzeci w Galerii Bronowice odbędzie się krakowska odsłona światowej kampanii Movember, mającej na celu walkę z rakiem jąder u mężczyzn. W jej ramach w piątek, 2 listopada, panowie będą mieli możliwość bezpłatnego przebadania się w centrum handlowym.
Międzynarodowy Dzień Białej Laski – strać wzrok na godzinę
Co roku, 15 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski - święto osób niewidomych i niedowidzących. Celem akcji jest kształtowanie postaw ludzi opartych na otwartości, empatii i tolerancji wobec osób niewidomych.
Kilka słów o jodzie
Do prawidłowego funkcjonowania organizm potrzebuje wielu pierwiastków i mikroelementów, jednym z nich jest jod. Zapotrzebowanie na jod zmienia się wraz z wiekiem, ale jego niedobór bardzo często powoduje złe samopoczucie, nadmierną senność a nawet wpływa na wzrost masy ciała.
Odwodnienie – główne powikłanie biegunki. Dlaczego jest takie groźne?
Jak wynika z badania, przeprowadzonego na zlecenie marki Tasectan wśród mam dzieci w wieku 3-10 lat, największym problemem i zmartwieniem rodzica podczas biegunki jest odwodnienie. Nic dziwnego, skoro jest ono poważnym powikłaniem, stanowiącym zagrożenie dla życia dziecka.
Odpowiednie nawodnienie sprzymierzeńcem w dbaniu o zdrową sylwetkę
Jest podstawą odpowiednio zbilansowanej diety oraz zdrowych nawyków żywieniowych. Woda, bo o niej mowa, pozytywnie wpływa na nasze zdrowie oraz jest sprzymierzeńcem w zachowaniu szczupłej sylwetki.

Nie trać "tych" chwil. Niech hemoroidy nie staną na Twojej drodze
Ważne chwile z rodziną, przyjaciółmi Ci umykają? Nie potrafisz cieszyć się życiem? Twój wstydliwy problem zabiera Ci mnóstwo energii? Nie musi tak być! Możesz przerwać błędne koło i realizować swoje pasje. Rób ćwiczenia, które pomogą zwalczyć dolegliwości i zaopatrz się w dobry lek.
Chorzy na mukowiscydozę potrzebują opieki systemowej
Mukowiscydoza to ciężka, genetyczna choroba wielonarządowa, której rozwój upośledza przede wszystkim układy oddechowy i pokarmowy. Chorzy na mukowiscydozę „toną od środka”, ponieważ gęsty śluz zalewa ich drogi oddechowe i uszkadza funkcjonowanie wielu innych narządów.
Dzięki Pakietowi Zdrowotnemu rośnie rynkowa pozycja RR Security
Do nawet 15 procent w ciągu ostatniego roku spadła fluktuacja pracowników RR Security, którzy korzystają z pakietu usług medycznych. Dotyczy to nie tylko pracowników tzw. liniowych, ale także osób z pionu administracyjnego i menadżerskiego.

Uwaga: alarm grypowy!
Grypa łatwo się rozprzestrzenia, może okazać się bardzo groźna, tym bardziej, że mamy skłonność do bagatelizowania jej objawów. Dlaczego, zamiast mówić: teraz czas infekcji, jakieś przeziębienie, to tylko gorączka, coś grypopodobnego, warto bliżej przyjrzeć się pojawiającemu się przeziębieniu.

Włamywanie się do mózgów w celu zmieniania i wykradania wspomnień
W przyszłości cyberprzestępcy będą mogli wykorzystywać implanty pamięci w celu kradzieży, szpiegowania, zmieniania lub kontrolowania wspomnień ludzi.

Zimowe podjadanie
Jesień i zima to okres, kiedy trudniej jest nam utrzymać w ryzach poczucie głodu. Częściowo są za to odpowiedzialne atawizmy – organizm czuje potrzebę gromadzenia zapasów na trudne chwile przednówka, mimo że od lat w tym czasie nie cierpimy niedożywienia, częściowo jesienny spadek nastroju.

Fizjoterapeuci a obowiązek ubezpieczeniowy
Projekty nowelizacji ustawy o działalności leczniczej i ustawy o zawodzie fizjoterapeuty - Komentarz Andrzeja Twardowskiego, Dyrektora Biura Ubezpieczeń Medycznych i OC w INTER.
Wyszukiwarka:
Ostatnio dodane artykuły:
Rekord „Dziel się Uśmiechem”: 135 tys. dzieci nauczyło się dbać o zęby
Wraz z zakończeniem roku szkolnego dobiegła końca 12. edycja programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”. Jak podsumowują organizatorzy, w tegorocznej rekordowej odsłonie udział wzięło 1360 placówek edukacyjnych, 6788 klas oraz 2178 nauczycieli.
Nowe terapie celowane i immunoterapia w leczeniu raka pęcherza moczowego. Eksperci: „Mamy przełom –
16 czerwca 2025 roku Fundacja OnkoCafe zorganizowała debatę ekspercką poświęconą rakowi pęcherza moczowego. Uczestnicy – czołowi specjaliści z dziedziny urologii, onkologii oraz przedstawiciele administracji publicznej
Nowoczesna stomatologia estetyczna w praktyce
W świecie, gdzie wygląd często mówi więcej niż słowa, piękny uśmiech staje się kluczem do pewności siebie i sukcesu
„Bezpiecznie z DHL”
DHL eCommerce Polska uruchamia pilotażowy program szkoleń z pierwszej pomocy dla kurierów
Leczenie Szpitalne w Polsce – nowość dla klientów Allianz Polska
Nowa umowa dodatkowa jest już dostępna w ramach ubezpieczeń Twoje Życie i Twój Plan
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Bayer Pharmaceuticals wchodzi w przełomowy okres znaczących postępów w opracowywaniu leków
Bayer zapowiada kolejne innowacje
Grymaszenie przy stole, czy poważne zaburzenie pokarmowe. ARFID - jak je rozpoznać i pomóc dziecku?
Wybiórczość pokarmowa u dzieci to zjawisko, które wielu rodziców uważa za naturalny etap rozwoju. Jednak w niektórych przypadkach może to być oznaka poważniejszego problemu – zaburzenia ARFID (Avoidant/Restrictive Food Intake Disorder), które wymaga specjalistycznej interwencji.
Najczęściej czytane artykuły:
Rekord „Dziel się Uśmiechem”: 135 tys. dzieci nauczyło się dbać o zęby
Wraz z zakończeniem roku szkolnego dobiegła końca 12. edycja programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”. Jak podsumowują organizatorzy, w tegorocznej rekordowej odsłonie udział wzięło 1360 placówek edukacyjnych, 6788 klas oraz 2178 nauczycieli.
Nowe terapie celowane i immunoterapia w leczeniu raka pęcherza moczowego. Eksperci: „Mamy przełom –
16 czerwca 2025 roku Fundacja OnkoCafe zorganizowała debatę ekspercką poświęconą rakowi pęcherza moczowego. Uczestnicy – czołowi specjaliści z dziedziny urologii, onkologii oraz przedstawiciele administracji publicznej