Artykuły prasowe
30 marca − Światowy Dzień Walki ze Szpiczakiem − wyzwania dla polskiej hematoonkologii
Światowy Dzień Walki ze Szpiczakiem obchodzony jest w tym roku w sobotę 30 marca.

NADPROGRAMOWE KILOGRAMY W TWOJEJ GŁOWIE, CZYLI JAK SKUTECZNIE SCHUDNĄĆ NA WIOSNĘ
Wiosna to czas zmian i postanowień. Po zimie niełatwo jednak wrócić do wymarzonej sylwetki, a motywacja do walki z nadprogramowymi kilogramami bywa często krótkotrwała. Z pomocą w odnalezieniu mobilizacji do działania przychodzi system mentalny brainLight, który skutecznie wspiera w utracie wagi.

Trenujesz obniżanie cholesterolu? Zostań mistrzem z Optima Cardio! – Nowy konkurs „Wyzwanie Optima”
29 marca br. ruszył konkurs Wyzwanie Optima – akcja, która ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób z podwyższonym cholesterolem do jego obniżenia. Warto dołączyć do wyzwania na www.optymalnewybory.pl/wyzwanie/ i zostać Mistrzem z Optimą.
Stres i przepracowanie - czy może mieć wpływ na jamę ustną?
Permanentny stres jest szkodliwy dla naszego zdrowia, także dla … jamy ustnej!

Światowy Dzień Autyzmu: własne komórki macierzyste pomagają dzieciom chorym na autyzm.
Obchodzony na całym świecie 2 kwietnia Światowy Dzień Autyzmu to okazja by okazać solidarność z osobami cierpiącymi na autyzm i ich bliskimi. Na jej znak coraz więcej osób przypina tego dnia niebieskie wstążeczki i bierze udział w imprezach integracyjnych.

Kampania społeczna Fresenius Medical Care Polska po raz kolejny doceniona
"Drugie życie" po raz trzeci uznane zostało za dobrą praktykę w najnowszym raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, wydawanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Rejestracja Dawców szpiku z Fundacją DKMS w Silesia City Center
Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego.

Cukrzyca - epidemią XXI wieku
Światowa Organizacja Zdrowia ( WHO) wskazuje cukrzycę jako jedno z najpoważniejszych zagrożeń XXI wieku. Jest to pierwsza i jak dotąd jedyna choroba niezakaźna, która została uznana przez Organizacje Narodów Zjednoczonych za epidemię naszego wieku.

Ochrona prawna dla podmiotów leczniczych
Jak ustosunkować się do roszczeń pacjenta? Jak powinna wyglądać zgoda na przetwarzanie danych osobowych? Czy w gabinecie można zamontować kamerę? Czy poradnia może odmówić pacjentowi konsultacji? Coraz częściej podmiot leczniczy musi stawić czoło podobnym problemom i dylematom.

Pięć sposobów na piękne nogi
Wiosna za pasem, już niedługo porzucimy ciepłe kozaki na rzecz lekkich pantofelków i sandałków, do łask wrócą delikatne, letnie sukienki i spódnice. Zanim jednak zaprezentujemy światu nasze wiosenne kreacje, warto zadbać o nasze nogi, które chętniej pokazujemy w cieplejszych miesiącach.
System następnej generacji PrisMax – innowacja inspirowana potrzebami lekarzy i pielęgniarek OIT
System PrisMax – aparat następnej generacji do ciągłej terapii nerkozastępczej (CRRT, z ang. Continuous Renal Replacement Therapy) i terapii wspomagających narządy został zaprezentowany podczas Seminarium Naukowego, w którym wzięli udział lekarze anestezjolodzy i pielęgniarki.

„NORMOBARIA” TYLKO POD OKIEM EKSPERTÓW – UWAŻAJ NA PODRÓBKI!
Korzystanie z komory normobarycznej przynosi wiele korzyści i poprawia stan zdrowia.
Wyszukiwarka:
Ostatnio dodane artykuły:
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Bayer Pharmaceuticals wchodzi w przełomowy okres znaczących postępów w opracowywaniu leków
Bayer zapowiada kolejne innowacje
Grymaszenie przy stole, czy poważne zaburzenie pokarmowe. ARFID - jak je rozpoznać i pomóc dziecku?
Wybiórczość pokarmowa u dzieci to zjawisko, które wielu rodziców uważa za naturalny etap rozwoju. Jednak w niektórych przypadkach może to być oznaka poważniejszego problemu – zaburzenia ARFID (Avoidant/Restrictive Food Intake Disorder), które wymaga specjalistycznej interwencji.
Polakom brakuje czasu na jedzenie!
Blisko 2/3 Polaków przynajmniej kilka razy w ciągu miesiąca pomija jeden z trzech głównych posiłków – tak wynika z nowego badania marki Kupiec przeprowadzonego w lutym 2025 r. przez SW Research.
NA BIEGUNKĘ I DOLEGLIWOŚCI ŻOŁĄDKOWE
CARBOSAL® firmy Gorvita to naturalny preparat stworzony na bazie węgla aktywowanego, od pokoleń stosowanego w leczeniu biegunek, niestrawności oraz zatruć pokarmowych.
Wyzwania i szanse na rynku suplementów diety
W ostatnich latach polski rynek suplementów diety doświadcza znaczącego wzrostu, napędzanego rosnącą świadomością zdrowotną społeczeństwa oraz postępem naukowym. Według danych PMR Market Experts, w latach 2024-2029 przewidywany jest dalszy wzrost tego sektora.
Bezpłatne badania mammograficzne w krakowskiej Mozaice
W czwartek i piątek, 27-28 listopada, w godzinach 8:30 – 15.00 przed galerią Mozaika w Krakowie po raz kolejny zaparkuje mammobus. Firma LUX MED Diagnostyka, wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ), zapraszają do udziału w bezpłatnych badaniach kobiety w wieku od 45 do 74 lat.
Zdrowie psychiczne. Co mogą powiedzieć nam współczesne badania?
Wokół jej stosowania narosło wiele mitów, w tym dotyczących jej wpływu na nastrój i kondycję psychiczną. Jednak co na ten temat mówi nauka?
Najczęściej czytane artykuły:
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.