Artykuły prasowe

W szpitalach przetaczana jest zbyt duża objętość płynów
W polskich szpitalach, śródoperacyjnie przetaczana jest zbyt duża objętość płynów. Użycie środków naczynioskurczowych z kolei nie jest częste. Odwrotnie jest na zachodzie Europy, gdzie lekarze częściej używają leków wazoaktywnych, dzięki temu objętość przetaczanych płynów jest mniejsza.

Czują jakby krew gotowała się w ich żyłach… Chorzy 15 lat walczą o lek
Setki spotkań, rozmów i negocjacji z przedstawicielami polskiego systemu opieki zdrowotnej. Lata spędzone na wypełnianiu wniosków, wysyłaniu pism i apelacji – tak podsumować można 15 lat starań o refundację leczenia.
Empagliflozyna zmniejsza ryzyko śmierci z przyczyn sercowo-naczyniowych u chorych na cukrzycę typu 2
Trzy subanalizy badania EMPA-REG OUTCOME® wykazały, że bez względu na kontrolę glikemii na początku badania, u chorych na cukrzycę typu 2 przyjmujących empagliflozynę występowało niższe ryzyko ryzyko zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych w porównaniu do pacjentów przyjmujących placebo.
Czy nowotwór oznacza śmierć?
Choroby na naszym świecie istniały praktycznie od zawsze. Niestety nieustannie ewoluujemy a razem z nami rozwijają się choroby. Żyjemy dziś w czasach, w których ogromnym zagrożeniem dla ludzkiego życia jest nowotwór, który może zaatakować praktycznie każde miejsce naszego organizmu.

JAKIE GENY TAKIE WYNIKI SPORTOWE
Piłka nożna, koszykówka, taniec, a może biegi? To, jaki sport chcielibyśmy uprawiać nie zależy jedynie od naszej postury ciała, zwinności czy kondycji. To, że niektórzy lepiej czują się w biegach długodystansowych, a inni w sprincie, nie jest dziełem przypadku.
Kłopoty ze snem. Jak spać, żeby się wyspać?
Bezsenność lub regularne niedosypianie, może prowadzić do katastrofalnych skutków zdrowotnych. Tymczasem, żyjąc aktywnie, często zaniedbujemy właśnie sen – poświęcamy na niego za mało czasu i nie dbamy o jego higienę. Jak to zmienić?
Dobrze dobrana antykoncepcja, czyli jaka?
26 września obchodzimy Światowy Dzień Antykoncepcji, którego celem jest kształtowanie świadomości seksualnej, zwłaszcza wśród młodych ludzi oraz promowanie zwiększania dostępności do antykoncepcji.

Zadbaj o swoich najbliższych – jesienne zapalenie gardła.
Zdrowi domownicy to dobre samopoczucie u wszystkich. Zapał do zabawy u dzieci, chęć aktywnego spędzania czasu u dorosłych. Jak co roku, jesienią przygotowujesz się do walki o zdrowie swojej rodziny. Choć choroby nie da się całkowicie uniknąć, to możesz spróbować zmniejszyć ryzyko zachorowania.

Lekarze alarmują: Wykrycie tego nowotworu to wyzwanie
Rak nerki to siódmy najczęściej występujący nowotwór wśród mężczyzn, niewiele rzadszy wśród kobiet. Jego wykrycie jest sporym wyzwaniem. Nowotwór nie daje specyficznych objawów, przez co pacjenci nie są świadomi rozwoju choroby, aż do późnego stadium nowotworu.
Nowoczesna diagnostyka epilepsji
QNeuro to kompleksowy system monitorowania, diagnozowania, terapii i konsultacji terapeutycznych dla osób chorych na padaczkę.

LenVitol rusza z kampanią TV
Ruszyła kampania telewizyjna oleju lnianego LenVitol® pod hasłem „Dodaj zdrowia do swoich dań”. Kampania prowadzona jest w ogólnopolskich oraz tematycznych kanałach telewizyjnych.

Badania biorównoważności – czym są i do czego się je stosuje?
Być może słyszeliście nieco na temat badań biorównoważności biologicznej. Jeśli jednak badania biorównoważności są dla Was całkowicie obce, nie musicie się martwić.
Wyszukiwarka:
Ostatnio dodane artykuły:
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Bayer Pharmaceuticals wchodzi w przełomowy okres znaczących postępów w opracowywaniu leków
Bayer zapowiada kolejne innowacje
Grymaszenie przy stole, czy poważne zaburzenie pokarmowe. ARFID - jak je rozpoznać i pomóc dziecku?
Wybiórczość pokarmowa u dzieci to zjawisko, które wielu rodziców uważa za naturalny etap rozwoju. Jednak w niektórych przypadkach może to być oznaka poważniejszego problemu – zaburzenia ARFID (Avoidant/Restrictive Food Intake Disorder), które wymaga specjalistycznej interwencji.
Polakom brakuje czasu na jedzenie!
Blisko 2/3 Polaków przynajmniej kilka razy w ciągu miesiąca pomija jeden z trzech głównych posiłków – tak wynika z nowego badania marki Kupiec przeprowadzonego w lutym 2025 r. przez SW Research.
NA BIEGUNKĘ I DOLEGLIWOŚCI ŻOŁĄDKOWE
CARBOSAL® firmy Gorvita to naturalny preparat stworzony na bazie węgla aktywowanego, od pokoleń stosowanego w leczeniu biegunek, niestrawności oraz zatruć pokarmowych.
Wyzwania i szanse na rynku suplementów diety
W ostatnich latach polski rynek suplementów diety doświadcza znaczącego wzrostu, napędzanego rosnącą świadomością zdrowotną społeczeństwa oraz postępem naukowym. Według danych PMR Market Experts, w latach 2024-2029 przewidywany jest dalszy wzrost tego sektora.
Bezpłatne badania mammograficzne w krakowskiej Mozaice
W czwartek i piątek, 27-28 listopada, w godzinach 8:30 – 15.00 przed galerią Mozaika w Krakowie po raz kolejny zaparkuje mammobus. Firma LUX MED Diagnostyka, wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ), zapraszają do udziału w bezpłatnych badaniach kobiety w wieku od 45 do 74 lat.
Zdrowie psychiczne. Co mogą powiedzieć nam współczesne badania?
Wokół jej stosowania narosło wiele mitów, w tym dotyczących jej wpływu na nastrój i kondycję psychiczną. Jednak co na ten temat mówi nauka?
Najczęściej czytane artykuły:
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.