Artykuły prasowe

WIELKIE TEMPO, MAŁY ZYSK
Każdy z nas codziennie bierze udział w wyścigu po sukces. Naszą rutyną jest pogoń za obowiązkami oraz nieprzerwana wspinaczka po szczeblach kariery. Pośpiech zostaje z nami nawet w chwilach pozornego relaksu.

Co warto wiedzieć o aparacie ruchomym na zęby?
Ruchomy aparat na zęby to stosunkowo prosty sposób na wyeliminowanie wad zgryzu. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze jest możliwość jego zastosowania. Przede wszystkim jest to sposób dobry na ogół tylko w wieku dziecięcym i w przypadku stosunkowo mało poważnych wad zgryzu.

Czy warto stosować znieczulenie u dentysty?
W przypadku poważniejszych zabiegów stomatologicznych, jak ekstrakcja zęba, znieczulenie u dentysty jest niezbędne, jednak gdy chodzi na przykład o standardowe leczenie niewielkiego ubytku, dentysta zwykle pyta pacjenta, czy życzy on sobie znieczulenie. Warto się na nie zdecydować czy nie?

Zespół bolesnego barku - co to takiego?
Staw barkowy – najbardziej mobilny, ale też najbardziej narażony na kontuzje staw naszego ciała. Do urazów często dochodzi w wyniku przeciążeń, wad wrodzonych lub nabytych oraz innych zaburzeń (takich jak zwyrodnienia czy reumatoidalne zapalenie stawów).
Długa podróż nie musi kończyć się bólem pleców
Kręgosłup nie zawsze dobrze znosi długie podróże. Już na etapie planowania wyjazdu warto zapoznać się z kilkoma przydatnymi wskazówkami, które pomogą uniknąć bólu. Jeżeli jednak problem jest przewlekły lepiej zweryfikować jego przyczynę za pomocą kwestionariusza dostępnego na www.kiedybolaplecy.pl

JAKĄ SZCZOTECZKĘ DO ZĘBÓW WYBRAĆ? – TRADYCYJNA KONTRA ELEKTRYCZNA
W dzisiejszych czasach dużą wagę przykłada się do stanu uzębienia, gdyż marzeniem każdego z nas jest zdrowy, piękny i śnieżnobiały uśmiech. Dlatego też, na rynku obecne są wszelkiego rodzaju preparaty, pasty, płyny i nici do pielęgnacji zębów.
Poradnik o sposobach leczenia wypadających oraz słabych włosów
Wypadanie włosów jest coraz powszechniejszym problemem zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Na rynku jest wiele środków, których zadaniem jest powstrzymanie tego procesu. Jednak co zrobić kiedy nie przynoszą one pożądanych efektów?

MZ szykuje e-recepty
Koniec z receptami wypisywanymi ręcznie. Zbliża się czas e-recept. W Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad pilotażem takiego rozwiązania. Pierwsze efekty mamy zobaczyć na początku przyszłego roku. W 2020 planowane jest całkowite wycofanie recept w postaci papierowej.

Pacjenci apelują do Ministerstwa o niezabieranie im insulinoterapii
Polskie Stowarzyszenie Diabetyków zaapelowało do Ministra Zdrowia o kontynuację refundacji insuliny Lantus dla pacjentów z cukrzycą typu 2. Lantus to lek legenda, światowy złoty standard w insulinoterapii. Polscy pacjenci walczyli o jego refundację ponad dekadę.

Hemoroidy latem.
Lato. Za oknami zaczyna robić się naprawdę gorąco. Najwyższy czas, aby wyjść na świeże powietrze i dać się porwać wakacyjnym przyjemnościom. W końcu możemy wsiąść na rowery i zorganizować sobie wycieczkę poza miasto.

Spotkanie z Mistrzem Marcusem w Warszawie po raz drugi
Marcus Bongart – Polak, jeden z kilku pochodzących spoza Azji mistrzów legendarnego klasztoru Szaolin oraz założyciel Europejskiej Federacji Medycznego Qigong po raz drugi w tym roku poprowadzi zajęcia w Warszawie. Kurs w dniach 5-6 sierpnia jest dostępny dla każdego, kto chce poznać podstawy Qigong

HOYA EnRoute - soczewki, dzięki którym dotrzesz do celu
Oferta soczewek okularowych Hoya powiększyła się właśnie o kolejną, niezwykłą pozycję – soczewki okularowe EnRoute, przeznaczone do bezpiecznego i komfortowego prowadzenia samochodu.
Wyszukiwarka:
Ostatnio dodane artykuły:
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Bayer Pharmaceuticals wchodzi w przełomowy okres znaczących postępów w opracowywaniu leków
Bayer zapowiada kolejne innowacje
Grymaszenie przy stole, czy poważne zaburzenie pokarmowe. ARFID - jak je rozpoznać i pomóc dziecku?
Wybiórczość pokarmowa u dzieci to zjawisko, które wielu rodziców uważa za naturalny etap rozwoju. Jednak w niektórych przypadkach może to być oznaka poważniejszego problemu – zaburzenia ARFID (Avoidant/Restrictive Food Intake Disorder), które wymaga specjalistycznej interwencji.
Polakom brakuje czasu na jedzenie!
Blisko 2/3 Polaków przynajmniej kilka razy w ciągu miesiąca pomija jeden z trzech głównych posiłków – tak wynika z nowego badania marki Kupiec przeprowadzonego w lutym 2025 r. przez SW Research.
NA BIEGUNKĘ I DOLEGLIWOŚCI ŻOŁĄDKOWE
CARBOSAL® firmy Gorvita to naturalny preparat stworzony na bazie węgla aktywowanego, od pokoleń stosowanego w leczeniu biegunek, niestrawności oraz zatruć pokarmowych.
Wyzwania i szanse na rynku suplementów diety
W ostatnich latach polski rynek suplementów diety doświadcza znaczącego wzrostu, napędzanego rosnącą świadomością zdrowotną społeczeństwa oraz postępem naukowym. Według danych PMR Market Experts, w latach 2024-2029 przewidywany jest dalszy wzrost tego sektora.
Bezpłatne badania mammograficzne w krakowskiej Mozaice
W czwartek i piątek, 27-28 listopada, w godzinach 8:30 – 15.00 przed galerią Mozaika w Krakowie po raz kolejny zaparkuje mammobus. Firma LUX MED Diagnostyka, wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ), zapraszają do udziału w bezpłatnych badaniach kobiety w wieku od 45 do 74 lat.
Zdrowie psychiczne. Co mogą powiedzieć nam współczesne badania?
Wokół jej stosowania narosło wiele mitów, w tym dotyczących jej wpływu na nastrój i kondycję psychiczną. Jednak co na ten temat mówi nauka?
Haier zaprasza do licytacji arcydzieła na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Haier, który od 16 lat jest światowym liderem w produkcji urządzeń AGD, kolejny raz wspiera najpiękniejszą orkiestrę świata. Tym razem producent przekazał na licytację prawdziwe arcydzieło – lodówkę side by side HFR79F19EFGK, jedyną taką na świecie.
Najczęściej czytane artykuły:
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).