Artykuły prasowe

Diety oczyszczające organizm
Większość osób spożywa codziennie produkty wysoko przetworzone, posiłki typu fast food. Ich zaletą jest szybkie przygotowanie i spożycie, ale generalną wadą jest zakwaszenie organizmu i toksyny powstające w wyniku trawienia.

Dlaczego Polacy ciągle nie odżywiają się prawidłowo?
W Polsce od dłuższego czasu panuje powszechna moda na prowadzenie zdrowego trybu życia, czyli uprawianie sportów i zdrowe odżywianie. Przynajmniej teoretycznie. Większość z nas, zapytana o przepis na zdrowie od razu odpowie: ruch oraz zdrowa, bogata w warzywa i owoce dieta.

Beverly Hills Formula Perfect White Gold – pasta do zębów z prawdziwym złotem
Blask złota fascynował człowieka od zawsze, a jego niezwykłe właściwości chemiczne uczyniły z niego bardzo praktyczny i pożądany kruszec. Już starożytni Chińczycy znali lecznicze właściwości złota.

Psi pomocnicy w Sferze
Kim jest pies dla osoby niepełnosprawnej? Będzie się można o tym przekonać już w niedzielę 24 kwietnia podczas niezwykłej prezentacji w Galerii Sfera w Bielsku-Białej

Magia oprawek – na co powinniśmy zwracać uwagę?
Gdy stajemy się „okularnikami” po raz pierwszy, bardzo ważną a wręcz podstawową kwestią jest wybór oprawy. Musimy jednak wiedzieć, że nie do każdej korekcji i nie do każdej twarzy, nadaje się każda oprawa. Mając to na uwadze musimy liczyć na doradztwo optyka.

Bonarka i DKMS pomagają Gabrysi
Czteroipółletnia Gabrysia jest radosną dziewczynką. Potrzebuje jednak pomocy, gdyż zdiagnozowano u niej rzadką odmianę białaczki. Ratunkiem dla Gabrysi jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy.

Dieta bezglutenowa – co to takiego?
Najważniejsze w zrozumieniu diety bezglutenowej jest ścisłe odseparowanie jej od popularnych diet odchudzających, bowiem nie chodzi w niej o liczenie kalorii i zrzucanie zbędnych kilogramów. Dieta bezglutenowa jest skutecznym lekarstwem dla osób, które nie tolerują glutenu w swoim pożywieniu.
Pierwszy w Europie lek na zaburzenia erekcji dostępny bez recepty
Jeszcze w tym roku Polacy jako pierwsi mężczyźni w Europie będą mogli leczyć zaburzenia erekcji bez konieczności uzyskania recepty.
Światowy Dzień Głosu
Z okazji Światowego Dnia Głosu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina odbył się cykl wykładów i warsztatów organizowany przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Katedrę Audiologii i Foniatrii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Centrum Głosu dla Profesjonalistów Medincus.

Kilka słów o stawianiu baniek lekarskich
Jeżeli zastanawiasz się, jak stawiać bańki lekarskie, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Podpowiemy, jak przygotować się do tej czynności, na co zwrócić uwagę i czego warto unikać.
Rozpoczęliśmy VI edycję „Umiem Pomóc” w Toruniu
Od początku kwietnia praktyczne warsztaty i wykłady dla młodzieży przeprowadzi zespół wykwalifikowanych ratowników Akademii Ratownictwa LUX MED w ramach VI edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Umiem Pomóc”.
Jak powstały okulary?
Wyniki badań oceniających percepcję wszystkich zmysłów człowieka wskazują, że aż 80% informacji o otaczającym nas świecie dociera do mózgu poprzez zmysł wzroku. Ten fakt świadczy o jego fundamentalnym znaczeniu dla jakości życia człowieka.
Wyszukiwarka:
Ostatnio dodane artykuły:
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Bayer Pharmaceuticals wchodzi w przełomowy okres znaczących postępów w opracowywaniu leków
Bayer zapowiada kolejne innowacje
Grymaszenie przy stole, czy poważne zaburzenie pokarmowe. ARFID - jak je rozpoznać i pomóc dziecku?
Wybiórczość pokarmowa u dzieci to zjawisko, które wielu rodziców uważa za naturalny etap rozwoju. Jednak w niektórych przypadkach może to być oznaka poważniejszego problemu – zaburzenia ARFID (Avoidant/Restrictive Food Intake Disorder), które wymaga specjalistycznej interwencji.
Polakom brakuje czasu na jedzenie!
Blisko 2/3 Polaków przynajmniej kilka razy w ciągu miesiąca pomija jeden z trzech głównych posiłków – tak wynika z nowego badania marki Kupiec przeprowadzonego w lutym 2025 r. przez SW Research.
NA BIEGUNKĘ I DOLEGLIWOŚCI ŻOŁĄDKOWE
CARBOSAL® firmy Gorvita to naturalny preparat stworzony na bazie węgla aktywowanego, od pokoleń stosowanego w leczeniu biegunek, niestrawności oraz zatruć pokarmowych.
Wyzwania i szanse na rynku suplementów diety
W ostatnich latach polski rynek suplementów diety doświadcza znaczącego wzrostu, napędzanego rosnącą świadomością zdrowotną społeczeństwa oraz postępem naukowym. Według danych PMR Market Experts, w latach 2024-2029 przewidywany jest dalszy wzrost tego sektora.
Bezpłatne badania mammograficzne w krakowskiej Mozaice
W czwartek i piątek, 27-28 listopada, w godzinach 8:30 – 15.00 przed galerią Mozaika w Krakowie po raz kolejny zaparkuje mammobus. Firma LUX MED Diagnostyka, wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ), zapraszają do udziału w bezpłatnych badaniach kobiety w wieku od 45 do 74 lat.
Zdrowie psychiczne. Co mogą powiedzieć nam współczesne badania?
Wokół jej stosowania narosło wiele mitów, w tym dotyczących jej wpływu na nastrój i kondycję psychiczną. Jednak co na ten temat mówi nauka?
Najczęściej czytane artykuły:
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.