Artykuły prasowe
Najmniejszy rozrusznik serca wszczepiono najmłodszemu pacjentowi na świecie!
Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu wszczepili najmniejszy na świecie rozrusznik serca 13-letniemu chłopcu. To najmłodszy na świecie pacjent z miniaturowym – 10 razy mniejszym od standardowego rozrusznika – modelem stymulatora serca.

Dieta w schorzeniach tarczycy
We współczesnym świecie otyłość i nadwaga występują powszechnie. Choroby cywilizacyjne rozpowszechniają się w zastraszającym tempie, a osób z nadmierną masą ciała wciąż przybywa. Z tego powodu porady dietetyków odgrywają coraz większą rolę i stają się dla sporej części populacji wręcz niezbędne.

Prosty i powszechny sposób na walkę z drobnoustrojami
Francuskie miasto Bezannes jako pierwsze na świecie zainstalowało w ratuszu, szkole i innych budynkach użyteczności publicznej klamki i poręcze wykonane z miedzi przeciwdrobnoustrojowej. Te samodezynfekujące się powierzchnie pomagają chronić zdrowie mieszkańców.

Alkoholizm - problem nie tylko polskich dzinnikarzy
Ostatnie badania wykazały, że grupą najczęściej nadużywającą alkohol są pisarze i dziennikarze. Mimo, że dziennikarze zostali uznani za grupę szczególnie zagrożoną nadużywaniem alkoholu, to jednak problem alkoholizmu dotyczyć może każdego.

Innowacje medyczne. Veinwave w białostockiej klinice Estimed
Likwidacja nawet najmniejszych „pajączków” bez ryzyka powstania blizn i przebarwień, a przy tym bezboleśnie. To niektóre zalety leczenia nowatorską metody Veinwave.

Kraków – najlepszy dermatolog
Leczenie trądziku jest bardzo uporczywe. Wśród wielu dostępnych leków bez recepty i domowych metod walki z tym uporczywym schorzeniem, trudno wybrać coś, co skutecznie zlikwiduje wypryski. Zamiast metody prób i błędów, warto pomyśleć o konsultacji u najlepszych krakowskich specjalistów.

Centrum Onkologii w Bydgoszczy z systemem Appmedica, usprawniającym zarządzanie aparaturą medyczną
Centrum Onkologii w Bydgoszczy, jeden z najbardziej nowoczesnych ośrodków leczenia chorób nowotworowych korzysta z systemu Appmedica, umożliwiającego efektywne zarządzanie aparaturą medyczną.
Grypa i przeziębienie
Grypa to ostra choroba wirusowa. Zlekceważona grozi ciężkimi powikłaniami.

INTERMARCHÉ WE WSPÓŁPRACY KREATYWNEJ Z BLOGERAMI ORAZ DZIENNIKARZAMI
Na początku grudnia 2015 r. Grupa Muszkieterów postanowiła zbadać opinię i potrzeby klientów w kwestii żywności bio i eko. W tym celu zorganizowana została wysyłka kreatywna koszy z produktami dostępnymi w sklepach Intermarché do blogerów i dziennikarzy zajmujących się tematyką kulinarną.

Oddaj krew w samym sercu Warszawy!
Już w piątek 19 lutego br., w budynku Centrum Bankowo Finansowego „Nowy Świat”, tuż przy Rondzie de Gaulle’a, odbędzie się honorowa zbiórka krwi.

USG serca – echokardiografia
USG serca, inaczej echokardiografia (UKG), zwane także potocznie „echo serca”, to bardzo cenne badanie w diagnostyce chorób układu krążenia.
Afatynib firmy Boehringer Ingelheim
W przypadku afatynibu firmy Boehringer Ingelheim wykazano dłuższe przeżycie bez progresji choroby oraz dłuższy czas do niepowodzenia leczenia w porównaniu do gefitynibu w leczeniu pierwszego rzutu u chorych z zaawansowanym niedrobnokomórkowym rakiem płuca z mutacją w genie EGFR
Wyszukiwarka:
Ostatnio dodane artykuły:
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Bayer Pharmaceuticals wchodzi w przełomowy okres znaczących postępów w opracowywaniu leków
Bayer zapowiada kolejne innowacje
Grymaszenie przy stole, czy poważne zaburzenie pokarmowe. ARFID - jak je rozpoznać i pomóc dziecku?
Wybiórczość pokarmowa u dzieci to zjawisko, które wielu rodziców uważa za naturalny etap rozwoju. Jednak w niektórych przypadkach może to być oznaka poważniejszego problemu – zaburzenia ARFID (Avoidant/Restrictive Food Intake Disorder), które wymaga specjalistycznej interwencji.
Polakom brakuje czasu na jedzenie!
Blisko 2/3 Polaków przynajmniej kilka razy w ciągu miesiąca pomija jeden z trzech głównych posiłków – tak wynika z nowego badania marki Kupiec przeprowadzonego w lutym 2025 r. przez SW Research.
NA BIEGUNKĘ I DOLEGLIWOŚCI ŻOŁĄDKOWE
CARBOSAL® firmy Gorvita to naturalny preparat stworzony na bazie węgla aktywowanego, od pokoleń stosowanego w leczeniu biegunek, niestrawności oraz zatruć pokarmowych.
Wyzwania i szanse na rynku suplementów diety
W ostatnich latach polski rynek suplementów diety doświadcza znaczącego wzrostu, napędzanego rosnącą świadomością zdrowotną społeczeństwa oraz postępem naukowym. Według danych PMR Market Experts, w latach 2024-2029 przewidywany jest dalszy wzrost tego sektora.
Bezpłatne badania mammograficzne w krakowskiej Mozaice
W czwartek i piątek, 27-28 listopada, w godzinach 8:30 – 15.00 przed galerią Mozaika w Krakowie po raz kolejny zaparkuje mammobus. Firma LUX MED Diagnostyka, wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ), zapraszają do udziału w bezpłatnych badaniach kobiety w wieku od 45 do 74 lat.
Zdrowie psychiczne. Co mogą powiedzieć nam współczesne badania?
Wokół jej stosowania narosło wiele mitów, w tym dotyczących jej wpływu na nastrój i kondycję psychiczną. Jednak co na ten temat mówi nauka?
Najczęściej czytane artykuły:
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.