Artykuły prasowe

Mobilny Punkt Krwiodawstwa w Porcie Łódź
W sobotę, 8 listopada na parkingu Portu Łódź, pojawi się Mobilny Punkt Krwiodawstwa. Przez trzy godziny, od 14.00 do 17.00, będzie czekał na osoby, które regularnie ratują w ten sposób życie innych oraz tych, którzy zechcą zostać honorowymi dawcami po raz pierwszy.

Weekend z bezpłatną mammografią na parkingu Portu Łódź
8 i 9 listopada w godzinach 10.00 - 17.00 na parkingu Portu Łódź pojawi się mammobus, w którym panie w wieku 50-69 lat będą mogły poddać się bezpłatnej kontroli piersi. Dla kobiet nieobjętych programem nieodpłatnej profilaktyki, organizatorzy przewidzieli możliwość poddania się płatnemu testowi.

Innowacyjna technologia pokona migrenę
Na polski rynek właśnie trafiła elektryczna opaska na głowę, która pozwala zmniejszyć zużycie leków w procesie leczenia migreny lub całkowicie je wyeliminować. Ta wiadomość powinna ucieszyć ponad 4 mln osób, które regularnie cierpią z powodu uporczywych i nawracających bólów głowy o różnym podłożu.
Jak zapobiegać przeziębieniom?
Jesień i zima to czas wzmożonych przeziębień. Jeśli nie chcemy rezygnować z interesujących planów na weekend na rzecz leżenia w łóżku i podciągania nosem, warto jest pomyśleć o wspomaganiu odporności zanim jeszcze dopadnie nas przeziębienie.
Atopowe zapalenie skóry – jak leczyć?
Przewlekły, nieznośny świąd, wypryski, sucha skóra, zaczerwienienia...To wszystko objawy atopowego zapalenia skóry. Niestety, jest to choroba na całe życie i nie ma na nią pewnego lekarstwa. Jednak możemy niwelować jej skutki.
Sposób kichania lustrem osobowości
Kichanie to odruch obronny, jakich mamy wiele. Nad odruchowymi reakcjami organizmu rzadko się zastanawiamy.. Co więc jest ciekawego w kichaniu? Otóż z badania „Jak kichają Polacy?”, przeprowadzonego na zlecenie leku Modafen wynika, że może ono opowiedzieć kilka słów o Twojej osobowości.

Domowe sposoby na jesienne przypadłości
Z czym kojarzy Ci się jesień? Z kolorowymi liśćmi spadającymi z drzew, babim latem,z robieniem przetworów, a może z zatkanym nosem i niekończącym się katarem, stertami zużytych chusteczek, bólami mięśni i gardła. Poznaj domowe sposoby złagodzenia oznak przeziębienia.

Rozpuszczalny błonnik w trosce o zdrowe jelita
Nieprawidłowe funkcjonowanie jelit może objawiać się bólami oraz licznymi zaburzeniami ich funkcji, przebiegającymi między innymi pod postacią wzdęć, zaparć i biegunek.

Jesień pod znakiem zdrowia!
Już niedługo zapuka do naszych drzwi zima, przynosząc coraz częstsze spadki temperatur, deszcze, a czasami nawet… śnieg. Wielu z nas utożsamia tę porę roku z początkiem sezonu przeziębień. Tymczasem wcale nie musi upływać ona pod znakiem chandry i obaw o własne zdrowie.

Płynne działanie na odkrztuszanie
W sezonie jesiennym nie trudno o infekcję dróg oddechowych. Zmienna i kapryśna pogoda, nieodpowiedni ubiór sprzyjają wyziębieniu organizmu. Dodatkowo posiłki ubogie w witaminy sprawiają, że nasz organizm nie jest wystarczająco odporny i bardziej niż zwykle podatny na zakażenia dróg oddechowych.

Nerwy pod kontrolą
Czujesz permanentny stres, który przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu? Masz „oczy na zapałki” bo nie przespałaś kolejnej nocy, a twoi bliscy omijają cię szerokim łukiem? Stresujące sytuacje nie pozwalają Ci racjonalnie myśleć?

NIEDOBORY MAGNEZU? ZAMIAST ŁYKAĆ SUPLEMENTY, WZBOGAĆ W MAGNEZ TO, CO PIJESZ CODZIENNIE… WODĘ!
Profil współczesnej kobiety: dużo kawy, ciągły stres, czasami papieros, jako sposób na chwilę relaksu lub okazja na przerwę w pracy. Ciągle gdzieś biegniemy - dom, dzieci, kariera i praca, a do tego prawie zawsze na diecie …
Wyszukiwarka:
Ostatnio dodane artykuły:
Rekord „Dziel się Uśmiechem”: 135 tys. dzieci nauczyło się dbać o zęby
Wraz z zakończeniem roku szkolnego dobiegła końca 12. edycja programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”. Jak podsumowują organizatorzy, w tegorocznej rekordowej odsłonie udział wzięło 1360 placówek edukacyjnych, 6788 klas oraz 2178 nauczycieli.
Nowe terapie celowane i immunoterapia w leczeniu raka pęcherza moczowego. Eksperci: „Mamy przełom –
16 czerwca 2025 roku Fundacja OnkoCafe zorganizowała debatę ekspercką poświęconą rakowi pęcherza moczowego. Uczestnicy – czołowi specjaliści z dziedziny urologii, onkologii oraz przedstawiciele administracji publicznej
Nowoczesna stomatologia estetyczna w praktyce
W świecie, gdzie wygląd często mówi więcej niż słowa, piękny uśmiech staje się kluczem do pewności siebie i sukcesu
„Bezpiecznie z DHL”
DHL eCommerce Polska uruchamia pilotażowy program szkoleń z pierwszej pomocy dla kurierów
Leczenie Szpitalne w Polsce – nowość dla klientów Allianz Polska
Nowa umowa dodatkowa jest już dostępna w ramach ubezpieczeń Twoje Życie i Twój Plan
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Bayer Pharmaceuticals wchodzi w przełomowy okres znaczących postępów w opracowywaniu leków
Bayer zapowiada kolejne innowacje
Grymaszenie przy stole, czy poważne zaburzenie pokarmowe. ARFID - jak je rozpoznać i pomóc dziecku?
Wybiórczość pokarmowa u dzieci to zjawisko, które wielu rodziców uważa za naturalny etap rozwoju. Jednak w niektórych przypadkach może to być oznaka poważniejszego problemu – zaburzenia ARFID (Avoidant/Restrictive Food Intake Disorder), które wymaga specjalistycznej interwencji.
Najczęściej czytane artykuły:
Rekord „Dziel się Uśmiechem”: 135 tys. dzieci nauczyło się dbać o zęby
Wraz z zakończeniem roku szkolnego dobiegła końca 12. edycja programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”. Jak podsumowują organizatorzy, w tegorocznej rekordowej odsłonie udział wzięło 1360 placówek edukacyjnych, 6788 klas oraz 2178 nauczycieli.
Nowe terapie celowane i immunoterapia w leczeniu raka pęcherza moczowego. Eksperci: „Mamy przełom –
16 czerwca 2025 roku Fundacja OnkoCafe zorganizowała debatę ekspercką poświęconą rakowi pęcherza moczowego. Uczestnicy – czołowi specjaliści z dziedziny urologii, onkologii oraz przedstawiciele administracji publicznej