Artykuły prasowe

Tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny i PET-CT bez tajemnic
Technologia w XXI wieku idzie bardzo do przodu. Wraz z rozwojem nowych maszyn i technologii rozwija się również medycyna. Aktualnie istnieje wiele możliwości zdiagnozowania dużo większej ilości chorób niż przed laty a to dzięki nowoczesnym urządzeniom.

Gluten – czy na pewno wróg publiczny nr 1?
Produkty bezglutenowe od kilku lat robią zawrotną karierę, a moda na dietę bez glutenu trwa w najlepsze. W mediach co jakiś czas przetacza się dyskusja na ten temat, powstają setki blogów kulinarnych dotyczących takiej kuchni, a pisma lifestylowe przekonują, że dzięki temu wszyscy będziemy zdrowsi.
Pierwszy globalny program skierowany do kobiet z rakiem i ŻCHZZ - WTC
Międzynarodowi eksperci alarmują: Na świecie na raka cierpi ponad 17 milionów kobiet – 2 główną przyczyną śmierci pacjentek z tej grupy jest ZAKRZEPICA ŻCHZZ można przeciwdziałać wprowadzając profilaktykę heparynową o doskonale udokumentowanej skuteczności
Potwierdzono korzystny profil bezpieczeństwa i skuteczności dabigatranu w ogólnej praktyce medycznej
W przeprowadzonym przez FDA badaniu z udziałem 134 000 pacjentów Medicare z migotaniem przedsionków potwierdzono korzystny profil bezpieczeństwa i skuteczności dabigatranu w ogólnej praktyce medycznej.

Gdy kaszel nie daje spać Jak spać dobrze i walczyć z kaszlmarami?
Męczący kaszel uniemożliwia spokojny sen. Nie tylko Tobie, ale i otaczającym Cię osobom. Osiąga poziom nawet 70-90 decybeli[1] – to tyle, ile wiertarka udarowa! Może przeszkadzać wszystkim domownikom, a nawet sąsiadom.

Kaszlmarom mówimy STOP! Nowy Theraflu Kaszel
Co najczęściej świadczy o tym, że mamy problem z układem oddechowym? Oczywiście uporczywy kaszel! To naturalny i pożądany odruch obronny organizmu, wspomagający proces oczyszczenia oskrzeli i płuc. Bywa jednak bardzo męczący i uciążliwy – szczególnie w nocy, kiedy uniemożliwia zdrowy i spokojny sen.
Bezdech senny – to się leczy!
Czy chrapanie może stanowić zagrożenie dla życia? Okazuje się, że tak! Chrapanie jest częstym objawem występowania obturacyjnego bezdechu sennego (OBS), które może powodować niedotlenienie ważnych narządów wewnętrznych takich, jak mózg i serce.
13 marca – Światowy Dzień Snu
Światowe Stowarzyszenie Medycyny Snu zaalarmowane stałym wzrostem liczby osób cierpiących na jego zaburzenia, już po raz ósmy zachęca do obchodów Światowego Dnia Snu.

Złota proteza – nowoczesna chirurgia onkologiczna ratuje pacjentów
Dwa miesiące temu, w warszawskim Centrum Medycznym Gamma, odbyła się pierwsza w Polsce operacja wszczepienia implantu kości dłoni. Zabieg, ratujący zdrowie pacjentom na świecie, został po raz pierwszy przeprowadzony na terenie naszego kraju.

Jak leczyć trądzik
Bardzo pięknym i ciekawym wiekiem jest wiek młodzieńczy, gdy chodzi się do szkoły, czy na studia.
Stomatologia i higiena jamy ustnej
W artykule zawarto informacje na temat pielęgnacji jamy ustnej.
Jak porównać ceny nietypowych produktów?
W dzisiejszych czasach, w dobie sieci internetowej i wszechogarniającego internetu, większość zakupów realizujemy za pomocą tego właśnie medium. To za pośrednictwem internetu możemy znaleźć poszukiwany przez nas przedmiot oraz zobaczyć, gdzie najdogodniej będzie go kupić. Jak to sobie ułatwić?
Wyszukiwarka:
Ostatnio dodane artykuły:
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Bayer Pharmaceuticals wchodzi w przełomowy okres znaczących postępów w opracowywaniu leków
Bayer zapowiada kolejne innowacje
Grymaszenie przy stole, czy poważne zaburzenie pokarmowe. ARFID - jak je rozpoznać i pomóc dziecku?
Wybiórczość pokarmowa u dzieci to zjawisko, które wielu rodziców uważa za naturalny etap rozwoju. Jednak w niektórych przypadkach może to być oznaka poważniejszego problemu – zaburzenia ARFID (Avoidant/Restrictive Food Intake Disorder), które wymaga specjalistycznej interwencji.
Polakom brakuje czasu na jedzenie!
Blisko 2/3 Polaków przynajmniej kilka razy w ciągu miesiąca pomija jeden z trzech głównych posiłków – tak wynika z nowego badania marki Kupiec przeprowadzonego w lutym 2025 r. przez SW Research.
NA BIEGUNKĘ I DOLEGLIWOŚCI ŻOŁĄDKOWE
CARBOSAL® firmy Gorvita to naturalny preparat stworzony na bazie węgla aktywowanego, od pokoleń stosowanego w leczeniu biegunek, niestrawności oraz zatruć pokarmowych.
Wyzwania i szanse na rynku suplementów diety
W ostatnich latach polski rynek suplementów diety doświadcza znaczącego wzrostu, napędzanego rosnącą świadomością zdrowotną społeczeństwa oraz postępem naukowym. Według danych PMR Market Experts, w latach 2024-2029 przewidywany jest dalszy wzrost tego sektora.
Bezpłatne badania mammograficzne w krakowskiej Mozaice
W czwartek i piątek, 27-28 listopada, w godzinach 8:30 – 15.00 przed galerią Mozaika w Krakowie po raz kolejny zaparkuje mammobus. Firma LUX MED Diagnostyka, wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ), zapraszają do udziału w bezpłatnych badaniach kobiety w wieku od 45 do 74 lat.
Zdrowie psychiczne. Co mogą powiedzieć nam współczesne badania?
Wokół jej stosowania narosło wiele mitów, w tym dotyczących jej wpływu na nastrój i kondycję psychiczną. Jednak co na ten temat mówi nauka?
Najczęściej czytane artykuły:
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.