Artykuły prasowe

Menu diabetyka. Czyli jak powinien wyglądać posiłek cukrzyka?
Picie gorzkiej herbaty, ciągłe odmawianie deserów i jedzenie niesmacznych dań - tak wielu z nas kojarzy dietę cukrzyka. Nie wszyscy jednak wiedzą, że posiłki diabetyka to przede wszystkim odpowiednio dobrane produkty. Jakie? Na to pytanie odpowiadają twórcy aplikacji mobilnej dla cukrzyków Diabetee

Odkrycie na objawy menopauzy
Menopauza pochodzi od greckich słów men (miesiąc) i pausis (zaprzestanie). Oznacza ona trwałe zatrzymanie miesiączkowania, co wiąże się z obniżeniem produkcji hormonów wydzielanych przez jajniki.

Uśmiech do wymiany - implanty czy mosty?
Utrata zęba to nie tylko problem natury estetycznej, ale również poważne zagrożenie zdrowia reszty uśmiechu i problem ze spożywaniem posiłków. Warto sprawdzić jakie metody uzupełnień zębowych będą najlepszym rozwiązaniem dla konkretnego przypadku.
Rurki intubacyjne
Rurki dotchawicze służą do udrażniania dróg oddechowych u mocno nieprzytomnych pacjentów. Umożliwiają prowadzenie wentylacji mechanicznej przy pomocy respiratorów a także worków samorozprężalnych, zwanych także resuscytatorami.

Choroba, która dotyka miliony. O przyczynach i skutecznym leczeniu łuszczycy
Żyje z nią 180 milionów ludzi na całym świecie. Jak wygląda, co ją wywołuje i jak ją leczyć, czyli wszystko, co trzeba wiedzieć o łuszczycy.

Ciesz się swoim życiem!
Reorganizacja stylu życia na choć trochę zdrowszy jest w zasięgu ręki. Potrzeba do tego nieco cierpliwości i samozaparcia, ale nagroda w postaci sprawniejszego ciała, wyższej samooceny i lepszego samopoczucia warta jest tych wyrzeczeń. Zdrowe nawyki to zdrowe życie.

MEGA MAX PROBIO
Jeśli bierzesz antybiotyk, nie zapomnij o probiotyku MEGA MAX PROBIO.
Zrozumieć Alzheimera
21 września w 70 krajach obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Chorobą Alzheimera. Przy tej okazji warto zauważyć, że mimo że medycyna nie umie zahamować na stałe rozwoju schorzenia, to odpowiednie leczenie, terapia i rehabilitacja mogą dziś znacząco wpłynąć na poprawę życia chorych.

PGF RATUJE MAŁE APTEKI – PROGRAM „ZDROWY WYBÓR”
Warszawa, 16 września 2014. Ruszył program Polskiej Grupy Farmaceutycznej „Zdrowy Wybór”, który jest ogromną szansą dla małych aptek. Nie trzeba należeć do dużej sieci, żeby skorzystać z jego dobrodziejstw. Program ma na celu pomóc indywidualnym aptekom w osiągnięciu lepszych wyników finansowych.

Zbadaj się z Portem Łódź – bezpłatna mammografia na parkingu centrum
Panie w wieku 50-69 lat, które chciałyby przebadać się w kierunku nowotworu piersi, będą mogły wykonać badanie w mammobusie, który stanie w najbliższy weekend (13-14 września) na parkingu Portu Łódź obok sklepu IKEA. Bezpłatna diagnostyka będzie prowadzona w godz. 10.00-17.00.

Aby stres nie rządził życiem…
Wbrew temu, co się obecnie mówi, istnieje coś takiego jak pozytywny stres. Jest to stres mobilizujący, nie przytłaczający oraz występujący chwilowo.

Małe co nieco dla kreatywnych
Stanowi zaledwie 2% masy ciała, a pochłania aż 20% dostarczanych organizmowi składników energetycznych i tlenu. Składa się ze 100 bilionów komórek, które kierują wszystkimi procesami organizmu ludzkiego. Mózg, bo o nim mowa, odpowiada również za twórczy potencjał człowieka.
Wyszukiwarka:
Ostatnio dodane artykuły:
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Bayer Pharmaceuticals wchodzi w przełomowy okres znaczących postępów w opracowywaniu leków
Bayer zapowiada kolejne innowacje
Grymaszenie przy stole, czy poważne zaburzenie pokarmowe. ARFID - jak je rozpoznać i pomóc dziecku?
Wybiórczość pokarmowa u dzieci to zjawisko, które wielu rodziców uważa za naturalny etap rozwoju. Jednak w niektórych przypadkach może to być oznaka poważniejszego problemu – zaburzenia ARFID (Avoidant/Restrictive Food Intake Disorder), które wymaga specjalistycznej interwencji.
Polakom brakuje czasu na jedzenie!
Blisko 2/3 Polaków przynajmniej kilka razy w ciągu miesiąca pomija jeden z trzech głównych posiłków – tak wynika z nowego badania marki Kupiec przeprowadzonego w lutym 2025 r. przez SW Research.
NA BIEGUNKĘ I DOLEGLIWOŚCI ŻOŁĄDKOWE
CARBOSAL® firmy Gorvita to naturalny preparat stworzony na bazie węgla aktywowanego, od pokoleń stosowanego w leczeniu biegunek, niestrawności oraz zatruć pokarmowych.
Wyzwania i szanse na rynku suplementów diety
W ostatnich latach polski rynek suplementów diety doświadcza znaczącego wzrostu, napędzanego rosnącą świadomością zdrowotną społeczeństwa oraz postępem naukowym. Według danych PMR Market Experts, w latach 2024-2029 przewidywany jest dalszy wzrost tego sektora.
Bezpłatne badania mammograficzne w krakowskiej Mozaice
W czwartek i piątek, 27-28 listopada, w godzinach 8:30 – 15.00 przed galerią Mozaika w Krakowie po raz kolejny zaparkuje mammobus. Firma LUX MED Diagnostyka, wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ), zapraszają do udziału w bezpłatnych badaniach kobiety w wieku od 45 do 74 lat.
Zdrowie psychiczne. Co mogą powiedzieć nam współczesne badania?
Wokół jej stosowania narosło wiele mitów, w tym dotyczących jej wpływu na nastrój i kondycję psychiczną. Jednak co na ten temat mówi nauka?
Najczęściej czytane artykuły:
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.