Artykuły prasowe

Biurowa choroba – zespół „cieśni” kanału nadgarstka
Poczucie mrowienia dłoni, silny ból nocny promieniujący nawet do ramienia, obrzęk i sztywność nadgarstka – na takie dolegliwości narażasz się długo pracując przy komputerze. To nie tylko bolesny i uciążliwy problem. Mogą one oznaczać, że cierpisz na tak zwany zespół „cieśni” kanału nadgarstka.

Bezpieczeństwo pacjenta i rodziny przede wszystkim!
Poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny to podstawa w leczeniu i opiece długoterminowej. Szczególną rolę odgrywa tu szybki dostęp do informacji. W sierpniu MEDI-system wprowadził kolejną nowość do swoich ośrodków - „Portal dla Rodziny”.

Rak jelita grubego, a gen APC
Nowotwór jelita grubego jest drugim najczęściej występującym nowotworem złośliwym. Co roku diagnozę raka jelita grubego słyszy aż 12 tys. Polaków. Często jednak zaawansowane stadium raka nie pozwala na skuteczne leczenie. Pomocne w diagnostyce może być oznaczanie mutacji w genie APC.

Doktor Google - konkurencja dla lekarza czy sposób na pozyskanie pacjentów?
Doktor Google jest lekarzem pierwszego kontaktu dla około 90% Polaków. Większość osób, zanim pójdzie do lekarza, szuka porady w Internecie, próbując zdiagnozować swoją chorobę oraz wybrać metodę leczenia.
Płytka bakteryjna a kamień nazębny – powstawanie
Regularne usuwanie kamienia nazębnego, będącego przyczyną chorób dziąseł, jest ważną częścią profilaktyki i higieny jamy ustanej.
Farmacja – z polskiego rynku zniknąć może nawet 30 proc. aptek
Analiza Euler Hermes – firmy ubezpieczającej transakcje, dostarczającej raporty handlowe i odzyskującej należności

10 rad dla chorych na łuszczycę – jak żyć normalnie pomimo choroby?
Współpraca z lekarzem, samodyscyplina i zmiana stylu życia – czy to wystarczy, by żyć normalnie z łuszczycą? Co jeszcze można zrobić, by ta nieuleczalna choroba nie przeszkadzała w codziennym życiu?
Cierpliwość Twojej wątroby ma swoje granice
Jak podkreślają specjaliści, przejedzenie, spożywanie niezdrowych posiłków czy alkohol sprzyjają powstawaniu dolegliwości wątrobowych. Dlatego w czasie, gdy nasza dieta jest daleka od ideałów, mogą uaktywnić się problemy z wątrobą.
Jak wspierać serce na wielu wymiarach?
Gdy dzieci są już samodzielne i nie wymagają stałej opieki, znów macie czas, który można poświęcić na wspólne pasje, aktywność fizyczną. Właśnie teraz przeżywacie „drugą młodość”. Warto więc zadbać o serce, by jego stan nie był ograniczeniem w realizacji planów.
Koniec lata, koniec alergii? Niekoniecznie!
Alergia kocha wiosnę i lato, ale nie zapomina też o jesieni. Nie wszyscy wiemy, że w pierwszych tygodniach roku szkolnego utrzymuje się jeszcze w powietrzu wysokie stężenie niektórych zarodników grzybów, wywołujących reakcje alergiczne.
Najbliższy wolny termin u lekarza za 2 miesiące? Już nie!
Prawie każdemu z nas, kto próbował w ostatnich latach umówić się do lekarza ortopedy, dermatologa czy innego specjalisty, zdarzyło się usłyszeć, że najbliższy wolny termin wizyty jest za kilka tygodni.

Implanty zębowe, jakie wybrać?
Chociaż implanty to znana metoda leczenia stomatologicznego, to wciąż wielu nią zainteresowanych ma mylne pojęcie o liczbie dostępnych na rynku rozwiązań. Sprawdziliśmy, jakie są możliwe sposoby na uzupełnienie braku zębowego i jak podjąć właściwą decyzję o wyborze.
Wyszukiwarka:
Ostatnio dodane artykuły:
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Bayer Pharmaceuticals wchodzi w przełomowy okres znaczących postępów w opracowywaniu leków
Bayer zapowiada kolejne innowacje
Grymaszenie przy stole, czy poważne zaburzenie pokarmowe. ARFID - jak je rozpoznać i pomóc dziecku?
Wybiórczość pokarmowa u dzieci to zjawisko, które wielu rodziców uważa za naturalny etap rozwoju. Jednak w niektórych przypadkach może to być oznaka poważniejszego problemu – zaburzenia ARFID (Avoidant/Restrictive Food Intake Disorder), które wymaga specjalistycznej interwencji.
Polakom brakuje czasu na jedzenie!
Blisko 2/3 Polaków przynajmniej kilka razy w ciągu miesiąca pomija jeden z trzech głównych posiłków – tak wynika z nowego badania marki Kupiec przeprowadzonego w lutym 2025 r. przez SW Research.
NA BIEGUNKĘ I DOLEGLIWOŚCI ŻOŁĄDKOWE
CARBOSAL® firmy Gorvita to naturalny preparat stworzony na bazie węgla aktywowanego, od pokoleń stosowanego w leczeniu biegunek, niestrawności oraz zatruć pokarmowych.
Wyzwania i szanse na rynku suplementów diety
W ostatnich latach polski rynek suplementów diety doświadcza znaczącego wzrostu, napędzanego rosnącą świadomością zdrowotną społeczeństwa oraz postępem naukowym. Według danych PMR Market Experts, w latach 2024-2029 przewidywany jest dalszy wzrost tego sektora.
Bezpłatne badania mammograficzne w krakowskiej Mozaice
W czwartek i piątek, 27-28 listopada, w godzinach 8:30 – 15.00 przed galerią Mozaika w Krakowie po raz kolejny zaparkuje mammobus. Firma LUX MED Diagnostyka, wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ), zapraszają do udziału w bezpłatnych badaniach kobiety w wieku od 45 do 74 lat.
Zdrowie psychiczne. Co mogą powiedzieć nam współczesne badania?
Wokół jej stosowania narosło wiele mitów, w tym dotyczących jej wpływu na nastrój i kondycję psychiczną. Jednak co na ten temat mówi nauka?
Najczęściej czytane artykuły:
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.