Artykuły prasowe

Pracujesz przy komputerze? Zadbaj o wzrok
Komputer – obecnie jedno z najważniejszych urządzeń w naszym życiu. Często spędzamy przed monitorem wiele godzin. Kiedy wstajemy bolą nas oczy, łzawią. Czy wobec tego czy komputer może im szkodzić?

Groźne konsekwencje chorób skóry
Światowej sławy biochemik, dr Michael Tirant, znany specjalista od łuszczycy ostrzega przed zbyt pobłażliwym traktowaniem chorób skóry. Łuszczyca ma często konsekwencje, z jakich nie zdajemy sobie sprawy.

Zabłyśnij uśmiechem w Nowym Roku
Moda na hollywoodzki uśmiech trwa. Idealnie białe zęby przyciągają wzrok, dodają pewności siebie, sprawiają, że częściej się uśmiechamy. Są oznaką prestiżu i kojarzą się z ludźmi sukcesu.

Komplikacje w ciaży
„Ciąża zagrożona” – te słowa wypowiedziane przez lekarza mogą naprawdę zaniepokoić przyszłą mamę. Jednak wcale nie muszą oznaczać, że dziecko na pewno urodzi się przed terminem czy będzie chore. Trzeba pamiętać, by w takiej sytuacji szczególnie o siebie dbać i stosować się do zaleceń specjalisty.

Pierwiastek życia
Nie wiadomo dokładnie skąd się wzięła i kiedy do nas przyszła. Zdominowała media, zaczęła być głównym motywem działania wielu ludzi, zmieniając ich przyzwyczajenia, nie bacząc na płeć i wiek.

HIALEYE 0,4% – Skuteczna pomoc przy Zespole Suchego Oka
HIALEYE 0,4% to nawilżające krople do oczu firmy ADAMED, które skutecznie wspomagają leczenie ZSO (Zespół Suchego Oka). Zawierają w swoim składzie najwyższe, dostępne na rynku stężenie kwasu hialuronowego 0,4%. Jest to jedyna substancja nawilżająca występująca naturalnie we łzach.

Multilac® synbiotyk – skuteczna ochrona przy antybiotykoterapii
Multilac® synbiotyk to preparat, który powinien być stosowany w każdym przypadku zastosowania antybiotyku. Jego potwierdzone naukowo działanie wspomaga odbudowę naturalnej flory bakteryjnej jelit, która ucierpiała podczas antybiotykoterapii.*
Alergolodzy zachęcają europosłów do walki z alergią
Zainspirowana przez lekarzy i pacjentów grupa europosłów przygotowała deklarację, która ma zwrócić uwagę parlamentu UE na konieczność poprawy życia osób cierpiących na tę chorobę. Inicjatywę wspierają także polskie organizacje lekarskie i pacjenckie

Leczymy dziecko bez antybiotyków
Jesień to okres sprzyjający częstym zachorowaniom. W tym czasie szczególnie mocno narażone na sezonowe dolegliwości są dzieci. Pamiętajcie jednak, że do ich leczenia nie powinno się zawsze stosować antybiotyków, które nie pokonują wirusów będących główną przyczyną sezonowych infekcji.

Kujawsko-pomorska ochrona zdrowia: wyzwań nie brakuje
Samorząd woj. kujawsko-pomorskiego nie ma narzędzi do kreowania polityki zdrowotnej w regionie. Priorytetem oddziału NFZ w tym województwie jest m.in. rehabilitacja neurologiczna i kardiologiczna – mówiono w czwartek, 5 grudnia, podczas Regionalnego Spotkania Menedżerów Ochrony Zdrowia w Bydgoszczy.

NOWOŚĆ LISTERINE® PROFESSIONAL 2 warianty profesjonalnych płynów do płukania jamy ustnej
W ciągu całego życia aż do 69% z nas doświadcza nadwrażliwości zębów , a ponad 80% ma problem z próchnicą lub jej skutkami. Schorzenia te wiążą się często z bólem i dyskomfortem.

Systemy IT – na zdrowie!
Nowe urządzenia, programy czy systemy IT stwarzają ogromne możliwości dla nowoczesnego rynku zdrowia. Dzięki coraz powszechniejszemu dostępowi do internetu monitorowanie parametrów życiowych pacjentów jest przeprowadzane w czasie rzeczywistym.
Wyszukiwarka:
Ostatnio dodane artykuły:
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Bayer Pharmaceuticals wchodzi w przełomowy okres znaczących postępów w opracowywaniu leków
Bayer zapowiada kolejne innowacje
Grymaszenie przy stole, czy poważne zaburzenie pokarmowe. ARFID - jak je rozpoznać i pomóc dziecku?
Wybiórczość pokarmowa u dzieci to zjawisko, które wielu rodziców uważa za naturalny etap rozwoju. Jednak w niektórych przypadkach może to być oznaka poważniejszego problemu – zaburzenia ARFID (Avoidant/Restrictive Food Intake Disorder), które wymaga specjalistycznej interwencji.
Polakom brakuje czasu na jedzenie!
Blisko 2/3 Polaków przynajmniej kilka razy w ciągu miesiąca pomija jeden z trzech głównych posiłków – tak wynika z nowego badania marki Kupiec przeprowadzonego w lutym 2025 r. przez SW Research.
NA BIEGUNKĘ I DOLEGLIWOŚCI ŻOŁĄDKOWE
CARBOSAL® firmy Gorvita to naturalny preparat stworzony na bazie węgla aktywowanego, od pokoleń stosowanego w leczeniu biegunek, niestrawności oraz zatruć pokarmowych.
Wyzwania i szanse na rynku suplementów diety
W ostatnich latach polski rynek suplementów diety doświadcza znaczącego wzrostu, napędzanego rosnącą świadomością zdrowotną społeczeństwa oraz postępem naukowym. Według danych PMR Market Experts, w latach 2024-2029 przewidywany jest dalszy wzrost tego sektora.
Bezpłatne badania mammograficzne w krakowskiej Mozaice
W czwartek i piątek, 27-28 listopada, w godzinach 8:30 – 15.00 przed galerią Mozaika w Krakowie po raz kolejny zaparkuje mammobus. Firma LUX MED Diagnostyka, wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ), zapraszają do udziału w bezpłatnych badaniach kobiety w wieku od 45 do 74 lat.
Zdrowie psychiczne. Co mogą powiedzieć nam współczesne badania?
Wokół jej stosowania narosło wiele mitów, w tym dotyczących jej wpływu na nastrój i kondycję psychiczną. Jednak co na ten temat mówi nauka?
Najczęściej czytane artykuły:
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.