Artykuły prasowe

Pobyty paramedyczne dla zdrowia
Manor House SPA, najlepszy holistyczny hotel SPA w kraju i Polskie Centrum Biowitalności, uruchomił pakiety paramedyczne, które sprzyjają poprawie zdrowia, samopoczucia i dobrostanu.
„SM W CZASACH PANDEMII COVID-19”
W związku z towarzyszącą nam od wiosny pandemią COVID-19, której konsekwencją jest utrudniony dostęp do diagnostyki i leczenia, Fundacja „SM – Walcz o siebie”, w trosce o dobro i zdrowie osób ze stwardnieniem rozsianym, inicjuje kampanię społeczno-edukacyjną „SM w czasach pandemii COVID-19”.
Razem na rzecz rozwoju opieki zdrowotnej
Promowanie kompleksowej opieki nad pacjentem w systemie ochrony zdrowia, realizacja projektów badawczo-rozwojowych, działania profilaktyczne i edukacyjne to najważniejsze cele współpracy, jaką podejmą naukowcy z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz eksperci Gemini Polska.

INNOWACYJNA OPERACJA STAWU SKOKOWEGO Z WYKORZYSTANIEM HYBRYDOWEGO WSZCZEPU – JUŻ W POLSCE
Jesienią odbyły się pierwsze w Polsce (i jedne z pierwszych w Europie) innowacyjne operacje stawu skokowego z wykorzystaniem hybrydowego wszczepu.
Na raka prostaty umiera w Polsce 15 mężczyzn dziennie
Rak prostaty to obecnie najczęściej rozpoznawany nowotwór złośliwy wśród mężczyzn. Dlaczego tak się dzieje skoro wykrycie choroby na wczesnym etapie daje nawet 90 proc. skuteczności wyleczenia?Powodem jest niska świadomość społeczna i niechęć mężczyzn do wykonywania profilaktycznych badań prostaty.

NoVa Park z kampanią wizerunkową promującą bezpieczne świąteczne zakupy
Trwa kolejna kampania wizerunkowa NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim, której celem jest pokazanie mieszkańcom Gorzowa i okolic, że przedświąteczne zakupy w centrum handlowym są lepsze od tych dokonywanych on-line.
ŚWIĘTA W ODOSOBNIENIU? JAK ZNIEŚĆ ROZŁĄKĘ Z BLISKIMI W TAK WAŻNYM CZASIE?
Tegoroczne Boże Narodzenie będzie zupełnie inne. Mimo, iż wszyscy czekali na spotkania rodzinne z wielką tęsknotą, to już teraz wiadomo, że przy świątecznym stole z powodu nałożonych obostrzeń ale i po prostu własnych obaw przed zakażeniem koronawirusem, zasiądzie mniej osób.
RAK WĄTROBOWOKOMÓRKOWY TEMATEM POSIEDZENIA PARLAMETARNEGO ZEPÓŁU DS. ONKOLOGII
2 grudnia br. z inicjatywy Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Onkologii pod przewodnictwem posła Marka Hoka. Tematem spotkania był rak wątrobowokomórkowy - potrzeby, wyzwania i ocena sytuacji pacjentów z tym nowotworem.
Udar mózgu - jak odzyskać sprawność po chorobie?
Szacuje się, że każdego roku w Polsce udaru mózgu doznaje nawet do 90 tys. osób. Blisko 70 proc. z nich częściowo traci sprawność. Jednym z najczęstszych następstw po udarze jest spastyczność poudarowa. Występuje ona nawet u 40 proc. pacjentów.

Regions4PerMed - międzynarodowy projekt wspierający rozwój medycyny personalizowanej
Międzyregionalna współpraca łączy ekspertów z północnych i środkowych Włoch, Niemiec, Hiszpanii i Polski wokół działań na rzecz wykorzystania personalizowanej opieki zdrowotnej i wdrażania innowacyjnych interwencji dotyczących e-zdrowia.
MADE czyli nowe wyzwanie dla oczu w czasie pandemii
Obserwacje naukowców sugerują, że maseczki ochronne mogą prowadzić do przesuszenia powierzchni oczu. Zjawisko to określono jako MADE – mask-associated dry eye. Ekspert radzi, jak w prosty sposób temu zaradzić

Marzysz o łabędziej szyi? Postaw na kolagenową terapię Linerase!
Szyja ze względu na wyjątkową cienką i delikatną skórę jest mniej podatna na odmładzanie niż twarz. Na szczęście w gabinetach medycyny przeciwstarzeniowej i anti-aging jest dostępny biostymulator tkankowy Linerase, który w naturalny sposób pobudzi produkcję kolagenu w skórze.
Wyszukiwarka:
Ostatnio dodane artykuły:
Rekord „Dziel się Uśmiechem”: 135 tys. dzieci nauczyło się dbać o zęby
Wraz z zakończeniem roku szkolnego dobiegła końca 12. edycja programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”. Jak podsumowują organizatorzy, w tegorocznej rekordowej odsłonie udział wzięło 1360 placówek edukacyjnych, 6788 klas oraz 2178 nauczycieli.
Nowe terapie celowane i immunoterapia w leczeniu raka pęcherza moczowego. Eksperci: „Mamy przełom –
16 czerwca 2025 roku Fundacja OnkoCafe zorganizowała debatę ekspercką poświęconą rakowi pęcherza moczowego. Uczestnicy – czołowi specjaliści z dziedziny urologii, onkologii oraz przedstawiciele administracji publicznej
Nowoczesna stomatologia estetyczna w praktyce
W świecie, gdzie wygląd często mówi więcej niż słowa, piękny uśmiech staje się kluczem do pewności siebie i sukcesu
„Bezpiecznie z DHL”
DHL eCommerce Polska uruchamia pilotażowy program szkoleń z pierwszej pomocy dla kurierów
Leczenie Szpitalne w Polsce – nowość dla klientów Allianz Polska
Nowa umowa dodatkowa jest już dostępna w ramach ubezpieczeń Twoje Życie i Twój Plan
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Bayer Pharmaceuticals wchodzi w przełomowy okres znaczących postępów w opracowywaniu leków
Bayer zapowiada kolejne innowacje
Grymaszenie przy stole, czy poważne zaburzenie pokarmowe. ARFID - jak je rozpoznać i pomóc dziecku?
Wybiórczość pokarmowa u dzieci to zjawisko, które wielu rodziców uważa za naturalny etap rozwoju. Jednak w niektórych przypadkach może to być oznaka poważniejszego problemu – zaburzenia ARFID (Avoidant/Restrictive Food Intake Disorder), które wymaga specjalistycznej interwencji.
Najczęściej czytane artykuły:
Rekord „Dziel się Uśmiechem”: 135 tys. dzieci nauczyło się dbać o zęby
Wraz z zakończeniem roku szkolnego dobiegła końca 12. edycja programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”. Jak podsumowują organizatorzy, w tegorocznej rekordowej odsłonie udział wzięło 1360 placówek edukacyjnych, 6788 klas oraz 2178 nauczycieli.
Nowe terapie celowane i immunoterapia w leczeniu raka pęcherza moczowego. Eksperci: „Mamy przełom –
16 czerwca 2025 roku Fundacja OnkoCafe zorganizowała debatę ekspercką poświęconą rakowi pęcherza moczowego. Uczestnicy – czołowi specjaliści z dziedziny urologii, onkologii oraz przedstawiciele administracji publicznej