Artykuły prasowe

Pelion wsparł kolejny Międzynarodowy Dzień Godności
Trzy łódzkie szkoły wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Godności.

Miodowo-pomarańczowa ulga dla gardła
W okresie jesiennym nietrudno o przeziębienie. Deszcz, wiatr, skoki temperatur w ciągu dnia osłabiają organizm, przez co staje się bardziej podatny na różnego rodzaju infekcje. Jednymi z najczęstszych są dolegliwości gardła.

Moc kuracji w restauracji.
Gdy za oknem pogoda nie sprzyja, łatwo nabawić się niepotrzebnego przeziębienia. O ile w domu rozgrzejemy się grubym kocem czy ciepłą kąpielą, o tyle trudniej jest o to zadbać w pracy czy na mieście.

VariLite™ - kompleksowy system laserowy do usuwania zmian naczyniowych, pigmentacyjnych i skórnych
Laser VariLite™ amerykańskiej firmy Cutera z oferty firmy OPTOPOL Handlowy to kompleksowe rozwiązanie w dziedzinie laserowego leczenia zmian skórnych, znajdujące zastosowanie w terapii wielu schorzeń.

Lecząc reumatyzm pożyjesz 10 lat dłużej
„Rwanie” w kościach, bóle mięśni, „strzykanie” w kolanach, uczucie sztywności kończyn zaraz po przebudzeniu-to sygnały, że z naszym ciałem dzieje się coś niedobrego. W Polsce 20% populacji cierpi na schorzenia związane z bólami mięśni i stawów. Osoby nimi dotknięte żyją przeciętnie o 10 lat krócej.

Naturalne sposoby na jesienne przeziębienie
Początek jesieni to czas zmian w przyrodzie i w naszym ogólnym samopoczuciu. Czujemy się zmęczeni, apatyczni, ospali, często dopada nas przeziębienie, męczy nieustanny katar i kaszel. Jednak zamiast biec do apteki po leki, warto zaufać naturze i postawić na domowe medykamenty oraz naturalne kuracje.

Łysienie – problem natury biologicznej i psychicznej
Wypadające włosy łysienie to poważny problem wielu ludzi na świecie. Utrata włosów jest źródłem kompleksów oraz oznaką słabości i starzenia się. Na szczęście łysienie można leczyć. Jeśli naturalne metody nie pomagają warto zastanowić się nad przeszczepem włosów.
Zadbaj o swoje kości VII Festiwal Zdrowia w Galerii Krakowskiej
Blisko 3 mln Polaków choruje na osteoporozę – alarmuje Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, które już po raz siódmy organizuje bezpłatne badania zdrowia w Galerii Krakowskiej.

Groźne powikłania pogrypowe – jesienna zmora układu odpornościowego
Co roku, wraz z nadejściem jesieni, wzrasta ilość infekcji bakteryjnych oraz zachorowań na sezonową grypę. Nie można zapominać, że niewyleczona grypa prowadzić może do bardzo poważnych powikłań, a nawet do śmierci.
Ubezpieczenie na wypadek grypy
Grypa nie jest zwykłym przeziębieniem, jak mylnie twierdzą niektórzy, ale poważną chorobą, która może powodować groźne powikłania i konsekwencje nie tylko zdrowotne, ale i gospodarcze.
Nowa metoda podawania toksyny botulinowej – wyższa skuteczność i bezpieczeństwo
Chcąc zachować młodość i piękny wygląd, ludzie od wieków poszukują skutecznych metod na zminimalizowanie objawów starzenia się.
XII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging
W dniach 5-7 października 2012 roku w Warszawie odbył się XII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, organizowany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA). To wyjątkowe wydarzenie skupiające co roku wybitnych ekspertów z kraju i z zagranicy.
Wyszukiwarka:
Ostatnio dodane artykuły:
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Bayer Pharmaceuticals wchodzi w przełomowy okres znaczących postępów w opracowywaniu leków
Bayer zapowiada kolejne innowacje
Grymaszenie przy stole, czy poważne zaburzenie pokarmowe. ARFID - jak je rozpoznać i pomóc dziecku?
Wybiórczość pokarmowa u dzieci to zjawisko, które wielu rodziców uważa za naturalny etap rozwoju. Jednak w niektórych przypadkach może to być oznaka poważniejszego problemu – zaburzenia ARFID (Avoidant/Restrictive Food Intake Disorder), które wymaga specjalistycznej interwencji.
Polakom brakuje czasu na jedzenie!
Blisko 2/3 Polaków przynajmniej kilka razy w ciągu miesiąca pomija jeden z trzech głównych posiłków – tak wynika z nowego badania marki Kupiec przeprowadzonego w lutym 2025 r. przez SW Research.
NA BIEGUNKĘ I DOLEGLIWOŚCI ŻOŁĄDKOWE
CARBOSAL® firmy Gorvita to naturalny preparat stworzony na bazie węgla aktywowanego, od pokoleń stosowanego w leczeniu biegunek, niestrawności oraz zatruć pokarmowych.
Wyzwania i szanse na rynku suplementów diety
W ostatnich latach polski rynek suplementów diety doświadcza znaczącego wzrostu, napędzanego rosnącą świadomością zdrowotną społeczeństwa oraz postępem naukowym. Według danych PMR Market Experts, w latach 2024-2029 przewidywany jest dalszy wzrost tego sektora.
Bezpłatne badania mammograficzne w krakowskiej Mozaice
W czwartek i piątek, 27-28 listopada, w godzinach 8:30 – 15.00 przed galerią Mozaika w Krakowie po raz kolejny zaparkuje mammobus. Firma LUX MED Diagnostyka, wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ), zapraszają do udziału w bezpłatnych badaniach kobiety w wieku od 45 do 74 lat.
Zdrowie psychiczne. Co mogą powiedzieć nam współczesne badania?
Wokół jej stosowania narosło wiele mitów, w tym dotyczących jej wpływu na nastrój i kondycję psychiczną. Jednak co na ten temat mówi nauka?
Najczęściej czytane artykuły:
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.