Zadbaj o zdrowie z Atrium Biała!


2023-11-13
Zadbaj o zdrowie z Atrium Biała!

Przyjdź na bezpłatne badania do Atrium Biała i zadbaj o swoje zdrowie! W sobotę 18 listopada białostoczanie będą mogli skorzystać z szeregu badań i porad, udzielanych bezpłatnie przez młodych medyków. Wydarzenie odbędzie się w ramach jesiennej akcji „Zdrowie pod kontrolą”, mającej na celu edukację prozdrowotną społeczeństwa i  przeprowadzanie podstawowych badań profilaktycznych.

 

„Zdrowie pod kontrolą” to ogólnopolski projekt profilaktyczny, organizowany w ramach działalności Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Celem inicjatywy jest ułatwienie społeczności lokalnej dostępu do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej. Od wielu lat aktywnie bierze udział w niej Atrium Biała.

 

Najbliższa, jesienna edycja „Zdrowia pod Kontrolą” zaplanowana jest w białostockiej galerii na 18 listopada. Tego dnia będzie można skorzystać bezpłatnie z wielu porad medycznych oraz badań przeprowadzanych przez specjalistów. Podczas akcji realizowane będą m.in. pomiary ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi oraz wykonywane badanie EKG. Również za darmo będzie można dokonać przeglądu stomatologicznego oraz dowiedzieć się, jak dbać właściwie o higienę jamy ustnej. Swoje stoisko przygotuje także Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Ratownictwa, które zademonstruje, jak prawidłowo wykonywać podstawowe czynności ratujące życie. Dużym zainteresowaniem z pewnością cieszyć się będzie stanowisko wyposażone w specjalną lampę UV, pozwalającą sprawdzić czystość naszych dłoni. Wśród wystawców pojawi się także polski start up, firma MXLabs, twórca specjalnej aplikacji umożliwiającej odczyt parametrów życiowych, m.in. pomiar ciśnienia.

 

Nie zabraknie punktów konsultacyjnych dotyczących m.in. profilaktyki przeciwnowotworowej czy też informacji na temat chorób przenoszonych drogą płciową. Dostępne będzie również stoisko przy współpracy z Fundacją DKMS, pozwalające na zarejestrowanie się jako potencjalny dawca szpiku. Na miejscu będzie można też zasięgnąć informacji bezpośrednio u konsultantów z Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego. Przewidziano również atrakcje dla najmłodszych, m.in. zabawę edukacyjną w „Szpital Pluszowego Misia”.

 

– W codziennym pędzie brakuje nam często czasu, by gruntownie się przebadać. Dlatego dwa razy do roku wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów, oferując im możliwość skorzystania z bezpłatnych i w pełni profesjonalnych badań oraz porad w naszym centrum. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania studentów medycyny. We współpracy z nimi umożliwiamy mieszkańcom profilaktykę, przyczyniając się tym samym do zwiększenia świadomości społecznej na temat dbania o zdrowie. Nadchodzące sobotnie wydarzenie będzie idealną okazją do tego, by zadbać o swoją kondycję– mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.

 

Akcja „Zdrowie pod kontrolą” w Atrium Biała odbędzie się 18 listopada w godzinach 10.00-17.00. Miejscem wydarzenia będzie pasaż naprzeciwko salonu Reserved.

 

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland to największa w Polsce organizacja zrzeszająca studentów uczelni medycznych. Stanowi część międzynarodowej federacji, a jej celami są zwiększanie prozdrowotnej świadomości społeczeństwa, edukacja studentów kierunków medycznych oraz działalność charytatywna i zabieganie o przestrzeganie praw człowieka.

 

Więcej informacji na stronie https://atrium-biala.pl oraz na profilu FB: https://www.facebook.com/AtriumBiala.

 

Nadesłał:

MonikaG.

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl