Medycyna - Twój medyczny poradnik zdrowia

Artykuły prasowe

Aplikacja dla pacjentów Diaverum

2022-02-22

Od niedawna pacjenci placówek Diaverum mają możliwość skorzystania z aplikacji, która została stworzona, aby wzmocnić komunikację personelu z pacjentem oraz zwiększyć zaangażowanie pacjenta w zdrowie i proces leczenia.

więcej »
Kaszel - objaw infekcji, którego nie należy lekceważyć

Kaszel - objaw infekcji, którego nie należy lekceważyć

2022-02-17

Jednym z objawów występujących w czasie infekcji jest kaszel. Kaszel to naturalny, fizjologiczny mechanizm obronny naszego organizmu.

więcej »

Zimowy sen – jak spać by się wysypiać

2022-02-17

Niektóre gatunki zwierząt zapadają w sen zimowy. Podczas tego stanu dochodzi do okresowego spowolnienia procesów życiowych, co pozwala przetrwać trudne warunki tej pory roku. Również ludzki organizm odczuwa wpływ mroźnych miesięcy.

więcej »

Odmładzające i naturalne – nowa seria kosmetyków węgierskiej marki ILCSI

2022-02-16

Węgierska firma Ilcsi z ponad 60-letnią tradycją wypuściła na rynek nową linię kosmetyków rewitalizująco – antyoksydacyjną. Znajomość branży, wiedza i doświadczenie zaowocowało stworzeniem przez firmę szerokiej gamy produktów z myślą o osobach, które preferują naturalne rozwiązania.

więcej »

W czym pacjentowi z przewlekłą niewydolnością oddechową pomoże psycholog? Infolinia dla pacjentów or

2022-02-10

Osoby w każdym stadium POChP od listopada mogą korzystać z infolinii Stowarzyszenia pacjentów JEDNYM TCHEM!. Bezpłatne wsparcie dla pacjentów i ich bliskich oferują na niej pulmonolodzy oraz psycholog. O tym, dlaczego warto z niej skorzystać, mówi psycholog Dorota Dąbrowska.

więcej »

RAPORT PRACODAWCÓW RP

2022-02-10

„PROFILAKTYKA ZDROWOTNA W SYSTEMIE OCHRONY ZDROWIA”

więcej »

Constance Care rozpoczęło emisję akcji i chce pozyskać do 1,5 mln zł

2022-02-10

Constance Care, spółka notowana na NewConnect, rozpoczęła publiczną emisję akcji serii E skierowaną do wszystkich zainteresowanych inwestorów. Spółka zamierza pozyskać do 1 496 000 zł oferując 17 600 akcji, po 85 zł za sztukę. Zakończenie zapisów zaplanowano na 24 marca 2022 r.

więcej »
Salon optyczny Fielmann w NoVa Park

Salon optyczny Fielmann w NoVa Park

2022-02-07

W czwartek 3 lutego do grona najemców NoVa Park dołączył salon optyczny – Fielmann. Lokal o powierzchni 169 m2 to pierwszy salon marki w Gorzowie Wielkopolskim!

więcej »
Blizny – pamiątka na całe życie. Czy można je usunąć bez skalpela?

Blizny – pamiątka na całe życie. Czy można je usunąć bez skalpela?

2022-02-04

Blizny opowiadają historię każdego z nas. Te po cięciu cesarskim, wypadku, mastektomii, trądziku młodzieńczym, oparzeniach są dowodem ogromnej siły.

więcej »

Współczesny obraz diagnostyki i leczenia stwardnienia rozsianego w Polsce oczami pacjentów z SM

2022-02-02

Największe badanie opinii publicznej zrealizowane przez „Fundację SM-Walcz o siebie!” w ramach kampanii „SM w czasach pandemii COVID-19”

więcej »

Kaufland wraz z partnerami zaprasza do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym

2022-02-02

W lutym na parkingach wybranych sklepów Kaufland pojawią się mobilne punkty badań mammograficznych. Mammobusy zaparkują również w miastach województwa łódzkiego, między innymi w Kutnie, Łodzi oraz Pabianicach.

więcej »

Nowe przepisy skomplikują funkcjonowanie szpitali

2022-02-02

Projekt ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa całkowicie rozminął się z wcześniejszymi założeniami i oczekiwaniami.

więcej »

Wyszukiwarka:

Ostatnio dodane artykuły:

Niskie libido w czasie menopauzy. Czy jest na nie sposób?
Wahania hormonalne występujące podczas menopauzy mogą powodować między innymi zmniejszone zainteresowanie aktywnością seksualną.

Zbadaj swoją tkankę tłuszczową Zbadaj swoją tkankę tłuszczową
Do niedawna sądzono, że jedyną funkcją tkanki tłuszczowej jest pasywne magazynowanie energii w postaci trójglicerydów. Okazuje się jednak, że tkanka tłuszczowa to niezwykle aktywny narząd, który produkuje i wydziela do krwi mnóstwo biologicznie czynnych substancji określanych mianem adipokin.

Afazja – gdy milczenie nie zawsze jest złotem Afazja – gdy milczenie nie zawsze jest złotem
Mało kto wie czym jest i jak objawia się afazja. Niedawno nazwa tego zespołu cech pourazowych szybko rozpowszechniła się w mediach mainstreamowych. W intensywnym tempie rozprzestrzenił się także koronawirus, po którego przejściu miliony ludzi zmagało się i nadal zmaga z afazją.

Firma Diaverum ruszyła z kampanią Employer Brandingu
Diaverum, jeden z wiodących, światowych dostawców usług nefrologicznych rozpoczął nową kampanię z udziałem pracowników firmy, zatytułowaną ”Voices from the frontline”.

FPP: Czy nakłady na zdrowie spadną poniżej 5%?
Faktyczny stan finansów w ochronie zdrowia jest gorszy niż prognozowane dane

Podsumowanie pandemii - jak dwa lata COVID-19 wpłynęły na zdrowie Polaków
Podsumowanie pandemii - jak dwa lata COVID-19 wpłynęły na zdrowie Polaków

Blisko ⅔ konsumentów przywiązuje wagę do jakości suplementów diety Blisko ⅔ konsumentów przywiązuje wagę do jakości suplementów diety
Polakom w większości zależy na produkcji suplementów z poszanowaniem ekologii. Co trzeci badany ma częste wątpliwości co do ich jakości. OSAVI przedstawia trzeci już raport „Polacy a suplementy diety. Ekologia i jakość”

Boiron z komunikacją marki Arnigel Boiron z komunikacją marki Arnigel
W maju ruszyła komunikacja digital marki Arnigel, żelu na stłuczenia i urazy. Media w kampanii zaplanowała i zakupiła agencja Arena Media (Havas Media Group).

3 sposoby na zdrowe serce – co na to nauka?
Odpowiednio zbilansowana dieta ma wpływ na zdrowie człowieka w wielu jego aspektach. Ma ona również znaczenie w profilaktyce i przebiegu chorób układu krążenia. My wiemy, że zdrowe serce to zbożowe serce – dlaczego? Mówią o tym badania!

więcej »

Najczęściej czytane artykuły:

Nadchodzi zmiana w polskich szpitalach. Koalicja na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali apeluje o systemow
28 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy

Wiosna - czas porządków w organizmie Wiosna - czas porządków w organizmie
Po zimowym zastoju powoli zaczynamy się ruszać, zdrowiej odżywiać i aktywniej korzystać z życia. Warto więc wykorzystać ten czas także na wiosenne porządki w naszym organizmie i wziąć udział w akcji edukacyjno-profilaktycznej "Zdrowy start na wiosnę".

Strzeż się boreliozy wiosną – kleszcze budzą się do życia
Borelioza jest chorobą zakaźną, przenoszoną na człowieka przez kleszcze, małe pajęczaki żywiące się krwią zwierząt. Możemy się jej nabawić podczas spacerów po lesie lub przebywania na świeżym powietrzu. Wywołuje ją krętek Borrelia Burgdorferi, który atakuje zarówno ludzi, jak i zwierzęta

więcej »
Regulamin, Polityka Prywatności i Polityka Cookies Grupy Kafito