Artykuły prasowe

Czy tran chroni przed COVID-19?
Lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego w Oslo rozpoczęli rekrutację 70 000 uczestników największego badania klinicznego, jakie kiedykolwiek przeprowadzono w Norwegii. Naukowcy mają podstawy, by przypuszczać, że olej ze świeżej wątroby dorsza (tran) może zmniejszać ryzyko zachorowania na COVID-19.

Jak przetrwać spadek sił jesienią
Dla wielu ludzi jesień staje się naprawdę krytycznym okresem, kiedy stan zdrowia się pogarsza, a pozytywny letni nastrój zastępuje smutek.
In vitro to nie jest ot tak mieć sobie dziecko
Droga Alicji i Marka od pierwszej wizyty do urodzenia dziecka była długa i męcząca. Jednak, jak mówią, było warto. Decyzję o zabiegu podjęli spontanicznie, już po pierwszej wizycie w klinice leczenia niepłodności. Rok później trzymali swoje ukochane dziecko na rękach.

Pandemia groźna dla… kręgosłupa / komentarz fizjoterapeuty
Przymusowe unieruchomienie podczas pandemii sprzyja nadwadze: gdy mniej się ruszamy, a jemy wciąż tyle samo – skutki są oczywiste. Fizjoterapeuci podkreślają jak ważna jest dziś troska o kręgosłup, dla którego każdy dodatkowy kilogram to zagrożenie.
Zapytaj stomatologa: Białe plamki na zębach? Przyczyną może być nadmiar fluoru!
Co za dużo, to nie zdrowo – to stare porzekadło można odnieść również do zdrowia naszych zębów. Jeśli pojawią się na nich białokredowe lub brunatne plamki czy pasma, warto wiedzieć, że przyczyną tych zmian może być nadmiar fluoru zgromadzony w naszym organizmie. Do czego może to doprowadzić i czy rz

Oznacz poziom przeciwciał anty-SARS-CoV-2
Wielu z nas zadaje sobie pytanie: czy przypadkiem nie przeszliśmy już infekcji SARS-CoV-2? Jeśli chcesz sprawdzić czy Twój układ odpornościowy wytworzył przeciwciała anty-SARS-CoV-2, które powstają po kontakcie z tym wirusem - wykonaj testy serologiczne w ich kierunku.
Telemedycyna w ginekologii – czyli jak komunikować w trudnych czasach. Opowiadają lekarz, psycholog
Telemedycyna stała się nieodłącznym elementem w obecnym systemie opieki medycznej. Pandemia koronawirusa wymusiła szybkie wejście w życie rozwiązań e-medycyny. Wymusiła też zmiany w komunikacji między lekarzem i pacjentem spowodowane przeniesieniem dużej części usług do przestrzeni wirtualnej.

COVID-19 a wentylacja domowa: Zaniepokojeni pacjenci kierują apel do Ministra Zdrowia
Rosnące statystyki zakażeń koronawirusem, kolejne obostrzenia, brak łóżek i respiratorów na oddziałach intensywnej opieki to tylko niektóre z powodów obaw chorych korzystających z wentylacji domowej.

Linerase Peel Off - bioregeneracyjne SPA dla Twojej skóry!
Jesienna aura sprzyja zabiegom regeneracyjnym w zaciszu domowym. To dobry moment na wygospodarowanie czasu na nasze kobiece przyjemności. Postaw na wysokiej jakości produkty pielęgnacyjne, które nadadzą skórze blasku oraz jedwabistej gładkości.
Akromegalia, czyli choroba dużych ludzi
Jest taka choroba, którą widać gołym okiem, a mimo to jej rozpoznanie trwa latami. Powiększające się dłonie i stopy, zmiana rysów twarzy, w tym poszerzony nos, pogrubiałe usta i mocno zarysowana żuchwa, przerośnięty język – to tylko niektóre z objawów akromegalii.
Spastyczność poudarowa, czyli jak odzyskać sprawność po udarze
Szacuje się, że każdego roku w Polsce z powodu udaru mózgu leczonych jest nawet 90 tys. osób. Blisko 70 proc. pacjentów, którzy przeżyją udar staje się niepełnosprawna.

FUJIFILM dostawcą aparatów rentgenowskich do szpitala na Stadionie Narodowym
Firma FUJIFILM dostarczyła sprzęt medyczny do nowopowstałego szpitala na stadionie Narodowym. Są to najbardziej zaawansowane, cyfrowe, mobilne aparaty rentgenowskie będące jednym z podstawowych urządzeń do diagnostyki pacjentów z Covid-19. Sprzęt już został zainstalowany.
Wyszukiwarka:
Ostatnio dodane artykuły:
Rekord „Dziel się Uśmiechem”: 135 tys. dzieci nauczyło się dbać o zęby
Wraz z zakończeniem roku szkolnego dobiegła końca 12. edycja programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”. Jak podsumowują organizatorzy, w tegorocznej rekordowej odsłonie udział wzięło 1360 placówek edukacyjnych, 6788 klas oraz 2178 nauczycieli.
Nowe terapie celowane i immunoterapia w leczeniu raka pęcherza moczowego. Eksperci: „Mamy przełom –
16 czerwca 2025 roku Fundacja OnkoCafe zorganizowała debatę ekspercką poświęconą rakowi pęcherza moczowego. Uczestnicy – czołowi specjaliści z dziedziny urologii, onkologii oraz przedstawiciele administracji publicznej
Nowoczesna stomatologia estetyczna w praktyce
W świecie, gdzie wygląd często mówi więcej niż słowa, piękny uśmiech staje się kluczem do pewności siebie i sukcesu
„Bezpiecznie z DHL”
DHL eCommerce Polska uruchamia pilotażowy program szkoleń z pierwszej pomocy dla kurierów
Leczenie Szpitalne w Polsce – nowość dla klientów Allianz Polska
Nowa umowa dodatkowa jest już dostępna w ramach ubezpieczeń Twoje Życie i Twój Plan
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Bayer Pharmaceuticals wchodzi w przełomowy okres znaczących postępów w opracowywaniu leków
Bayer zapowiada kolejne innowacje
Grymaszenie przy stole, czy poważne zaburzenie pokarmowe. ARFID - jak je rozpoznać i pomóc dziecku?
Wybiórczość pokarmowa u dzieci to zjawisko, które wielu rodziców uważa za naturalny etap rozwoju. Jednak w niektórych przypadkach może to być oznaka poważniejszego problemu – zaburzenia ARFID (Avoidant/Restrictive Food Intake Disorder), które wymaga specjalistycznej interwencji.
Najczęściej czytane artykuły:
Rekord „Dziel się Uśmiechem”: 135 tys. dzieci nauczyło się dbać o zęby
Wraz z zakończeniem roku szkolnego dobiegła końca 12. edycja programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”. Jak podsumowują organizatorzy, w tegorocznej rekordowej odsłonie udział wzięło 1360 placówek edukacyjnych, 6788 klas oraz 2178 nauczycieli.
Nowe terapie celowane i immunoterapia w leczeniu raka pęcherza moczowego. Eksperci: „Mamy przełom –
16 czerwca 2025 roku Fundacja OnkoCafe zorganizowała debatę ekspercką poświęconą rakowi pęcherza moczowego. Uczestnicy – czołowi specjaliści z dziedziny urologii, onkologii oraz przedstawiciele administracji publicznej