Artykuły prasowe
Prawda na temat miażdżycy i cholesterolu.
Do tej pory uważa się, że cholesterol jest przyczyną zapoczątkowania i rozwoju miażdżycy, jednak czy słusznie? Sprawdź w jaki sposób dochodzi do odkładania się cholesterolu na ściankach tętnic.

Salon Optyczny Optinova. Druga lokalizacja: Grójecka - Plac Narutowicza
Wiesz już, że oczy są zwierciadłem duszy… Wiesz, że właściwa dbałość o wzrok to podstawa. Znasz już Salon Optyczny Optinova przy ul. Międzyborskiej. Teraz zapraszamy Cię do drugiego zakładu przy Placu Narutowicza.
Festiwal Zdrowia w Galerii Krakowskiej
Zawroty głowy, senność, podwyższone ciśnienie, depresja - to objawy złego samopoczucia, które w natłoku codziennych obowiązków ignorujemy. Często zapominamy, że profilaktyka oraz wczesna reakcja mają istotne znaczenie dla naszego zdrowia oraz jakości życia.

Zmęczona? Dodaj sobie naturalnej energii!
Jeśli czujemy się zmęczeni, brak nam sił i nie możemy się skoncentrować, powodem może być niedobór żelaza. Aktywny tryb życia często powoduje obniżenie poziomu tego pierwiastka w naszym organizmie. Warto zadbać o jego uzupełnienie. Pomocny będzie tonik Floradix – nowość na polskim rynku.
Fenomen chińskiej medycyny – coraz bardziej doceniany w Polsce!
W obliczu rosnącej liczby problemów zdrowotnych, z jakimi przychodzi się zmierzyć współcześnie żyjącemu człowiekowi, coraz większego znaczenia zaczyna nabierać medycyna chińska, gdyż w wielu przypadkach jej metody stanowią jedyną drogą powrotu chorych do zdrowia.

Jak uniknąć choroby serca, miażdżycy?
Gdy w krwi mamy zbyt wysoki cholesterol boimy się o nasze zdrowie. Skutkiem tego może być rozwój choroby serca, miażdżycy i nie tylko. Jakich metod użyć, żeby nie dopuścić do takiego stanu i obniżyć cholesterol?
Czy cholesterol wpływa na rozwój miażdżycy, choroby serca?
Utwierdziło się takie przekonanie na temat cholesterolu, że jest on głównym sprawcą rozwoju miażdżycy i choroby serca.

Powstało Polskie Towarzystwo Chirurgii Robotowej
Z początkiem roku 2011 swoją działalność rozpoczęło Polskie Towarzystwo Chirurgii Robotowej, którego misją jest m.in. wprowadzanie nowych technik operacyjnych z wykorzystaniem robota chirurgicznego oraz propagowanie wiedzy na temat samego robota i jego możliwości.

Kreujemy przyszłość opieki zdrowotnej w Polsce - zaproszenie na konferencję
W Lesznie oraz powiecie leszczyńskim nabierają tempa prace związane z przygotowaniem placówek medycznych oraz aptek do realizacji recept elektronicznych.
Najnowocześniejszy sprzęt ginekologiczny w Rzeszowie
Nowo powstały prywatny szpital ginekologiczno – położniczy w Rzeszowie pod względem jakości i zaawansowania technologicznego posiadanego sprzętu znajduje się w ścisłej europejskiej czołówce.
Serwis WWW.WPADKA.PL na nowo
Ruszyła nowa odsłona serwisu www.wpadka.pl poświęconego metodom antykoncepcyjnym. www.wpadka.pl to przede wszystkim źródło wiedzy o tym, co należy zrobić w przypadku niezabezpieczonego stosunku.

Jak skutecznie rzucić palenie – sposoby
Dla osoby nigdy niepalącej wydawać by się mogło, że rzucenie palenia jest równie proste jak jego rozpoczęcie. Nic jednak bardziej mylnego - wg badań międzynarodowej organizacji zdrowia corocznie udaje się wyjść z nałogu tylko siedmiu procentom osób dotkniętych nałogiem.
Wyszukiwarka:
Ostatnio dodane artykuły:
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Bayer Pharmaceuticals wchodzi w przełomowy okres znaczących postępów w opracowywaniu leków
Bayer zapowiada kolejne innowacje
Grymaszenie przy stole, czy poważne zaburzenie pokarmowe. ARFID - jak je rozpoznać i pomóc dziecku?
Wybiórczość pokarmowa u dzieci to zjawisko, które wielu rodziców uważa za naturalny etap rozwoju. Jednak w niektórych przypadkach może to być oznaka poważniejszego problemu – zaburzenia ARFID (Avoidant/Restrictive Food Intake Disorder), które wymaga specjalistycznej interwencji.
Polakom brakuje czasu na jedzenie!
Blisko 2/3 Polaków przynajmniej kilka razy w ciągu miesiąca pomija jeden z trzech głównych posiłków – tak wynika z nowego badania marki Kupiec przeprowadzonego w lutym 2025 r. przez SW Research.
NA BIEGUNKĘ I DOLEGLIWOŚCI ŻOŁĄDKOWE
CARBOSAL® firmy Gorvita to naturalny preparat stworzony na bazie węgla aktywowanego, od pokoleń stosowanego w leczeniu biegunek, niestrawności oraz zatruć pokarmowych.
Wyzwania i szanse na rynku suplementów diety
W ostatnich latach polski rynek suplementów diety doświadcza znaczącego wzrostu, napędzanego rosnącą świadomością zdrowotną społeczeństwa oraz postępem naukowym. Według danych PMR Market Experts, w latach 2024-2029 przewidywany jest dalszy wzrost tego sektora.
Bezpłatne badania mammograficzne w krakowskiej Mozaice
W czwartek i piątek, 27-28 listopada, w godzinach 8:30 – 15.00 przed galerią Mozaika w Krakowie po raz kolejny zaparkuje mammobus. Firma LUX MED Diagnostyka, wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ), zapraszają do udziału w bezpłatnych badaniach kobiety w wieku od 45 do 74 lat.
Zdrowie psychiczne. Co mogą powiedzieć nam współczesne badania?
Wokół jej stosowania narosło wiele mitów, w tym dotyczących jej wpływu na nastrój i kondycję psychiczną. Jednak co na ten temat mówi nauka?
Najczęściej czytane artykuły:
Blefaroplastyka – wskazania, przebieg zabiegu i zasady bezpieczeństwa
Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Procedura może mieć charakter funkcjonalny (korekta utrudniającej widzenie wiotkiej skóry) lub estetyczny (wyrównanie konturu powiek).
Polacy uzależniają swój wzrok od portfela
Dla wielu Polaków to właśnie cena decyduje o tym, kiedy i gdzie kupią okulary – albo czy w ogóle zdecydują się zbadać wzrok. Nowi użytkownicy okularów często wybierają tańsze rozwiązania, kierując się promocjami lub wyglądem oprawek.